Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Csp lakcím problémával , hogyan?

Csp lakcím problémával , hogyan?

Figyelt kérdés

Elváltunk 5 éve. Bizonyos okok miatt a gyerek lakcíme az apjához szól, az enyém máshova. A fizikai valóságban én lakok a gyerekkel egy albérletben, ahova nem engedtek bejelentkezni. A válás után a csp-t átkértem, mint egyedülálló szülő, de a címeket nem módosítottam. Most 16 lesz a gyerek, be kell adnom az iskolalátogatásit. Nyilván így már nem maradhat az eddigi verzió gondolom, mivel rá kell írni a lakcímeket is. Az jó megoldás, ha simán beadjuk úgy, hogy az apja igényli a továbbiakban? Gondolom nem nézegetik az előző lakcímeket, meg hogy ki mikortól hol lakik...

Gondoltam az igénylőhöz simán beírjuk őt,vagy nekem kell valamiféle lemondást beadni, vagy akármi? A felügyelet közös


2023. jún. 21. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
az nem megoldható, hogy a címed, mint tartózkodási hely szerepeljen a gyereknél? az apja címére van bejelentve, de másik lakcímen tartózkodik
2023. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, a lakcímeken nem tudok variálni
2023. jún. 21. 12:32
 3/8 babyboom567 ***** válasza:
Ha elváltatok, és a gyerek nálad van elhelyezve apa nem jogosult családi pótlékra.
2023. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
Sőt, ha kibukik a dolog,hogy a gyereknek más a lakcíme mint a tied,még vissza is fizethetsz.Mert elvileg nem vagy így jogosult rá,hisz "papíron" nem a saját háztartásodban él a gyerek.(tehát nem egy lakcímen éltek papíron)
2023. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közös a felügyeleti jog, ezért jogosult rá, az nem gond. Ráadásul vele van egy lakcímen, tehát elméletileg pont, hogy én nem lennék jogosult, hiába fizikailag velem van a gyerek


babyboom567 tudom, hogy ez van, csak nem tudom ez most hogy derülhetne ki? Egyszerűen igénylőnek beírjuk az apját és ennyi. Legalábbis én ezt gondoltam...

2023. jún. 21. 13:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy még most arra gondolta, hogy még mielőtt 16 lesz a gyerek "átadom" apjának a csp-t, simán egy online igénylővel és utána már ő simán beadja az iskolalátogatásit. Nem tudom melyik lenne a kisebb rizikó
2023. jún. 21. 13:07
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg amúgy ezt kötelező kapni? Nem lenne egy nagy érvágás nélküle, sokkal több a macera vele. Ha esetleg nem adok le semmilyen papírt,vagy csak szólok, hogy nem kérem? Vagy nem tudom ez hogy van. Egyelőre egy felesleges stressz ez az egész

Igazából amíg házasok voltunk addig is én igényeltem, így a válás után egyszerűbb volt beadni a válási papírt, mint átkéretni az egészet. Plusz a volt férjemmel se volt felhőtlen a viszony. Most már meg tudnánk ezt értelmesen beszélni, csak azért én se szeretnék magamnak problémát ebből

2023. jún. 21. 13:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy probléma hogy mostanáig nem rendezted a gyerek lakcímét. Bárhol kibukhat a dolog és jól megbüntetnek.
2023. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!