Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ilyen esetben milyen bevételi...

Ilyen esetben milyen bevételi forrásra számíthat az anyuka?

Figyelt kérdés
Az anyuka jelenleg gyesen van a kislányával, aki után másfél évig gyedet kapott, aztán gyest. Nemsokára érkezik a kis tesó, akkor még a nagyobbik nem lesz 3 éves. Ilyenkor mit kap az anyuka? Gondolok itt arra, ha a kisebbikre újra gyedet igényel, illetve a családi pótlékot, akkor a nagyobbik után már csak a családi pótlékot kaphat?

2012. nov. 17. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem GYEDet nem tud igényelni, mivel nem ment vissza dolgozni közben, csak GYESt.

Családit kap mindkét gyerek után.

2012. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha még él a munkaviszony akkor jár a tgyás,és a gyed is.A nagyobbra onnantól,nem jár a gyes,ahogy megszületik a pici.A családi értelemszerűen jár mindkét gyerekre 13300ft/gyerek.
2012. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha megszűnt a munkaviszony, akkor pedig csak gyes jár a kisebbre és a családi? De gyest is csak 1 gyerek után, nem? Tehát a nagyobbra onnantól fogva legyen bármelyik eset a kisebbnél, csak a családi fog járni?

Amúgy ez a 13300 Ft családi pótlék akkor ekkora összegű, ha több gyerek van? Mivel 1 után csak 12200 Ft.

Bocs a sok kérdésért, csak érdeklődöm, az egyik ismerősöm van ebben a helyzetben.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2012. nov. 17. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Első vagyok, igen igaza van másodiknak, járhat a TGYÁS meg a GYES, csak éppen az alapja nem ugyanaz lesz már, mint ami első gyerekkel volt, sokkal kevesebbet fog kapni az anyuka. Én emiatt mentem vissza fél évre dolgozni, hogy ne járjunk annyira rosszul...

A családi igen, gyerekenként van, tehát két gyerekre 26600 Ft lesz.

A GYES meg nem gyerekre vonatkozik, hanem az anyára, belőle meg csak egy van. :o)

2012. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a munkaviszony akkor csak 1 gyest,2 családit fogsz kapni.Második voltam.
2012. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
A családi pótlék 12200 ft gyerekenként! Sehol nincs írva, hogy egyedül fogja nevelni a gyerekeket.
2012. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja, nem én vagyok ez az anyuka, hanem az egyik ismerősöm, csak érdeklődtem, mert itt tényleg sok olyan anyuka van, akik ilyen helyzetben vannak. Illetve akik jártasak ebben.

És nem egyedülálló anyukáról van szó, házas, együtt élnek a férjével, csak azért kérdeztem őrá vonatkozólag, mert ugye ő van otthon a kicsivel és lesz otthon majd nemsokára a kettővel, tehát ő kapja majd a gyedet vagy gyest.

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 17. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:

"A családi pótlék 12200 ft gyerekenként! Sehol nincs írva, hogy egyedül fogja nevelni a gyerekeket"


2 gyerek után a családi 13300,ha egyedül neveli még több.

2012. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, a családi 13300 gyerekenként, ha két gyerek van (nem egyedülállóknak!)


Plusz egy kis helyesbítés: "TGYÁS meg a GYES, csak éppen az alapja nem ugyanaz lesz már, mint ami első gyerekkel volt, sokkal kevesebbet fog kapni az anyuka. "


Egyáltalán nem biztos, hogy kevesebbet fog kapni anyuka.

Ha pl. keresett 150 ezret bruttóban, akkor a tgyása pl. ugyanannyi lesz, mint az elsővel, és ha az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyedet kapott, akkor a gyed alapja is ez lesz - vagyis ugyanannyit kap, mint az elsővel.


Persze olyan eset is van, amikor kevesebb lesz, de mivel ez teljes mértékben jövedelem és adott helyzet függő, nem szabad egyértelműen kijelenteni, hogy tuti kevesebbet kap.

2012. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!