Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Lesz családi pótlék utalás...

Lesz családi pótlék utalás husvét elöt szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég rossz dátumra esik a husvét!

szerintetek előfordulhat hogy kiutalják elötte a családit?



2013. febr. 23. 08:13
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
biztos nem lesz előbb csp.Hol hallottad?
2013. márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 Lini78 válasza:
31%
Érdekes... én anno amikor megigényeltem a családi pótlékot kaptam egy levelet, mely szerint ha postai úton kérem , akkor minden hónap 10. ha utalással minden hónap 3. napjáig kell megtörténni a kifizetésnek. Ha 1-je péntekre esik , hétfőn jelenik meg a pénz, ami már 4-e. Kérdem én is, ez már nem lépi túl a megengedett idővallumot? Mint a tavaly november esetében, illetve ez nem számít annak, Hiszen tudják, hogy a számlákon csak hétfőn jelenik meg a pénz. Nem kéne úgy utalni, hogy pénteken rajta legyen? 3-a vasárnap..... Minden esetre érdekes ... arról nem is beszélve, hogy sok kisgyereknek....talán pont ez jelentené a szép húsvétot ... akadna egy csoki nyuszi, vagy hímes tojás....
2013. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

Áprilisban megkapjuk 3-án a csp-t, szóval teljesítve van a dátum. Bár én sehol nem olvastam ilyet, csak a szokásost, hogy a hónap első munkanapján utalnak.


Azt meg, hogy húsvét lesz, már ezer éve tudjuk. Be lehet rá vásárolni március hónap elején is, nem romlik meg a csoki!

2013. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 Lini78 válasza:
54%
Április...még most jön. Márciusban és előtte februárban is 4-én érkezett meg a pénz , mert 3-a vasárnap volt. Minden esetre ha én utalok egy bank felé és 1-e a határidő ami péntekre esik , elutalom már csütörtökön, mert ha nem teszem csak hétfőn látszik és jön a késedelmi kamat..... , igen meg lehet venni előre a csokit ez igaz,nem is lett volna a lényeg......
2013. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

A minden hónap 3. napjáig utalást úgy kell értelmezni, hogy a MÁK minden hónap 3. munkanapján is utalhat, ami azt jelenti, hogy a te számládon a következő munkanap fog megjelenni az összeg, vagyis 4-én! Most egyáltalán nem lesznek elkésve, hisz pont ez fog történni. Mivel hétfő pirosbetüs ünnep, ami 1-je, így 2-án utalnak, 3-án a számládon lesz a pénz. Minden szabályt be fognak tartani. Amúgy én úgy tudom, hogy a határidejük utaláskor 5-dike, de minden esetben minden hónap első munkanapja a hivatalos utalás, így áprilisban ez április 2-án fog megtörténni és 3-án kapsz pénzt.

Ez van, úgy gondolom, ezt minden anyuka tudja és azt is tudjuk előre mikor van Húsvét és ha nehéz is, ki lehet gazdálkodni a gyereknek csokinyuszira a pénzt, a márciusban kapott csp-ből is. Meg ugye nem csak ezt kapjuk, hanem munkabért vagy gyedet, illetve gyest. Ezeket se kapjuk meg előbb, csak mert Húsvét az utalások előtt pár nappal lesz.

2013. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
6%
Sziasztok! Én sem látok sok reményt, hogy esetleg pénteken kiutalják a családi pótlékot, pedig igazán nem ártana, már csak a tavaszi szünet végett is. Bár itt a városban az a hír járja, hogy küldik. Spórolni? :D :D :D Miből? Aki abból a csekély csp-ből tud spórolni, nagyon ügyes lehet (Y) ezt most nem rosszindulatból írtam.
2013. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értelek titeket. Minden hónap közel azonos napból áll. Tehát a csp-t is mondjuk 4-től 4-ig kell beosztani minden hónapban. De nem csak ebből kell megélni. Normál esetben van még később kapott pénz is (gyed, gyes), na meg aki nem egyedülálló annak a párja is visz haza fizetést!

És azért sem utalnak előbb, ha a te gyermekednek hónap végén van a szülinapja. Azt te tudod előre, és a hónap elején megveszed neki az ajándékot. Ugyanígy kell(ene) tenni a húsvéttal is!

A tavaszi szünet példa meg jó nagy hülyeség, hiszen sokaknak nem jelent semmit a tavaszi szünet, mert nem jár a gyerekük még suliba. Ezt butaság lenne figyelembe venni az utalásnál.

2013. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
88%

Nem a családi pótlékból kell spórolni, hanem gondolom kapsz fizetést, vagy gyedet, vagy gyest. Azért pl. 3 ezer forint kigazdálkodható. Én is csak csokinyuszit, csokitojást vettem a gyerekeimnek, április-májusban lesz a szülinapjuk, akkor kapnak játékot. Kész. Aki meg tényelg csak csp-t kap, hát akkor nagyon gyorsan bármilyen munkát el kell vállalni. Gyesen lenni se kötelező, aki akar bárki dolgozhat, bár tény, hogy nagyon nehéz munkát találni, de törekedni kell rá, és nem nevetni rajta, hogy csp-ből, hogyan lehet spórolni. Abból sehogy, más jövedelem is kell, de magától senkinek nem fog az ölébe hullani.

Nekem is lejár a gyedem májusban, de nem maradok gyesen, megyek vissza folyamatos műszakba egy 3 és fél éves és egy 2 éves mellett! Ez van, a havi 120 ezer jobban hangzik, mint a havi 50 ezer.

2013. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mostanában senki nem tud spórolni a fizetéséből és a családiból sem...szerintem ezt ne boncolgassuk, mert mindenki más anyagi helyzetben él. A gyerekek száma is nagyban meghatározza, hogy ki miből hogyan tud spórolni. Hozzátenném, nem lehet 10-10-ig ki jönni a fizetésből, a családit meg nem is nézem, mert nevetséges ahogy van....röhögőgörcsöt kapok, mikor ezt a hülyeséget mondja/írja valaki "nem a családiból kell megélni" és ki akar abból? Nem erről van szó, hanem arról, hogy küldik vagy nem küldik hamarabb? De valószínű nem küldik, ennyi.
2013. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
És ha hamarabb küldenék, akkor mi lenne? Oké, megveszed belőle a gyereknek az ajándékot, meg fincsi kaja lesz az ünnepi menü. Na de május elején mi lesz megint? Hogy a gyerek nem tud anyák napjára ajándékot venni, mert nem utalják előbb a csp-t?
2013. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!