Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Lesz családi pótlék utalás...

Lesz családi pótlék utalás husvét elöt szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég rossz dátumra esik a husvét!

szerintetek előfordulhat hogy kiutalják elötte a családit?



2013. febr. 23. 08:13
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Gondolom az országban nem csak a kérdező várja hamarabb a családit. Bár senkinek semmi köze hozzá, hogy nekem miért lenne jó hamarabb, de üsse kő... Májusban például nálunk nem lesz fűtési szezon...tehát nem kell óriási gázdíjat fizetni stb...így több pénzünk marad. De maradjunk a témánál a kérdező kérdésénél.
2013. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz,csak Húsvét után.Sajnos,abból kell gazdálkodni,ami van.Én nem nézem le azokat,akik ennyire várják.Szerintem,senki nem lát bele senki életébe,sem a pénztárcájába.Sok minden közbe jöhet,hogy igen is még egy nap is számít.Hozhat az élet váratlan dolgokat még mindenki életében,ezért nem szabad pálcát törni senki felett.Sajnos,ilyen világot élünk.Azzal kapcsolatban meg,hogy van aki nem marad gyeden,hanem visszamegy dolgozni:szerencsésnek mondhatja magát,hogy meg tudja oldani.Nekem 2 gyerekem van,és a kicsi most 1 éves.De maradni fogok gyesen,mert amíg ovit nem kezd,addig nem tudom hova rakni!Nincs nagyszülő,vagy más,aki segítene.A férjem reggel 6-tól este 7-ig dolgozik.A gyerekek csak rám számíthatnak ebben a tekintetben.És ezt most tényleg minden rosszindulat nélkül írtam.Tényleg szerencsés,hogy be tudja ezt illeszteni a családja életébe.Szép napot Mindenkinek!
2013. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 Bodrievike ***** válasza:

Sziasztok!


Miert nem elott husveti csaladpotlek?

Koszi valaszolj!

2013. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Már ötvenszer leírtuk miért nem lesz Húsvét előtt családi pótlék. Olvasd el a hozzászólásokat! Máskor kicsit érthetőbben fogalmazz kérlek!

2013. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
58%
22. hozzászóló! Teljesen egyetértek veled. Volt aki azt írta, hogy butaság lenne a tavaszi szünet miatt hamarabb utalni a csp-t. Hát vannak olyan családok (egyre több), akik gyermekvédelmi kedvezményben részesülnek, így gyermekeik díjmentesen étkezhetnek az oviba, suliba... és vannak olyan családok is, ahol minden fillér számít (pláne ahol több gyermek van), ezért nem tudnak kispórolni a gyerekeknek egy csokinyuszira sem, annak az árából inkább vesznek 1 kg kenyeret. Így van, nem szabad senki felett pálcát törni, mert bárki bármikor a nyomorba süllyedhet. Bízzunk benne, hogy a 6 napos tavaszi szünetre tekintettel utalja a MÁK a csp-t.
2013. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
1000%,hogy nem lesz előbb pénz.
2013. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el, nekem is jól jön a csp, sőt várom is! De ettől függetlenül én már hónap elején úgy vásároltam, hogy meg legyen húsvétra is minden.

A korábbi utaláshoz nem indok a rendkívüli időjárás, hiszen ilyen éghajlaton élünk, télen fűteni kell. Amúgy meg idén télen nem kellett annyit fűteni, mint tavaly.

Nem indok szerintem a tavaszi szünet és az ünnep sem, hiszen rengeteg szünet meg ünnep van egy évben, a csp-t nem azért küldik, hogy ezeket finanszírozd.

Én értem, hogy jól jönne, de ha nem teheted meg, hogy ajándékot vegyél húsvétra, akkor ne vegyél. Nem ettől lesz emlékezetes egy ünnep a gyerekeknek!

2013. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 Bodrievike ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem is jól jön a családpótlék, holnap várom is!

Remélem!

2013. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

27. Hozzászóló! Az a baj, hogy Te félreérted az embereket, nem ajándékot akarunk mi vásárolni, hanem ennivalót (nem sonkát). Sok családnak gondot okoz az idei tavaszi szünet, mert nagyon sokba került/kerül a fűtés, amit ki kellett fizetni. Nyáron egy gonddal kevesebb lesz, nem kell marha magas gázszámlát fizetni, és az a pénz ennivalóra mehet. Nem tudom Te hol élsz, de ahol mi élünk -15 -20 fokok voltak folyamatosan, ezért november óta jóformán a fűtésre ment a pénzünk. Hozzátenném, mi és még sokan mások a hónap elejei bevásárlás helyett a rezsit nyögtük (bérből élünk). Tehát nem bevásárlásról van szó, és nem AJÁNDÉKRÓL, hanem alapvető élelmiszerről, aminek a megvásárlása most a tavaszi szünetben igen nehézkes lesz. Okosnak könnyű lenni, de hidd el nem tudod, hogy másoknak milyen anyagi lehetőségei vannak. Megjegyzem, minket már rég nem érdekelnek a pénzköltésről szóló ünnepek.


Bodrievike! Reménykedjünk, legyen igazad, hogy küldik.

2013. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Bocs, de annyira sértő, és személyeskedő a hozzáállásod 27. Szerinted a gyerekek ellátásához villany, víz, gáz nem szükséges?

Dehogy nem! Szerinted a családi pótlékot kizárólag ennivalóra lehet költeni? Dehogyis! Ruha, tisztálkodási szerek, tanszer stb... Már megbocsáss de annyira röhejes ez az összeg amiről beszélünk...ki írt ilyet, hogy a csp-ből van finanszírozva a rezsi? Szerintem, maradjunk a témánál, annál a témánál, amit a kérdező fel tett itt a fórumon: "Lesz családi pótlék utalás husvét elöt szerintetek?" De szerintem holnap már nem is lesz miért hozzászólni a témához, mert úgyis kiderül, hogy lesz vagy sem.

2013. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!