Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hol van leírva pontról pontra,...

19zoli85 kérdése:

Hol van leírva pontról pontra, mi jár a gyermeket vállaló szülőknek? Mikortól vehetik igénybe?

Figyelt kérdés

1. gyermekünk lesz és semmit nem tudok a járandóságokról. Párom 22 hetes terhes.Már a szülés előtt is jogosultak vagyunk-e valamire vagy csak utána?Hol tudnék ezeknek a dolgoknak részletesen utánanézni?Ki jogosult, mikortól, hol és hogyan kell igényelni? Vagy ha valaki keni vágja fejből, az is írhat :-)Minden érdekel adókedvezmény, gyermekágyi segély, családi pótlék ......

google a barátod és hasonló jó tanácsokat, meg okoskodást nem kérek! Rendes válaszokat szeretnék.Köszi !


2013. jún. 16. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasok vagytok, bármelyikőtök kérheti a családi adókedvezményt. Ha nem vagytok, akkor szülésig csak a párod, utána te is. Ez 10.000 ft.


Minden már szülés után jár.

CSP 12.200 minden hónapban

Gyermekágyi segély 64.500 körül, egyszeri alkalommal szülés után


A többi attól függ, dolgozott-e a párod, mennyit és mennyi volt a bejelentett bruttó béred.

2013. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a családi adókedvezményt lehet először igényelni ha van munkahely az egyikőtök igényelheti a munkáltatónál


ha dolgozott a párod az elmúlt 2 évben legalább 365 napot akkor terhességi gyermekágyi segélyt a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni de csak a baba megszületése után kezdi el kapni egy kb. 6 hónapig jár, ezt is a munkáltatónál kell igényleni


ha letelt a terhességi gyermekágyi segély ugyanott kell igényelni a GYED-et ami a gyerek 2 éves koráig jár ( ez is csak akkor jár ha dolgozott a párod)


ezután a gyerek 2 éves korától 3 éves koráig GYES jár amit a magyar államkincsárnál lehet igényelni


ha nem dolgozott a párod, nincs meg a biztosítási idő akkor csak GYES jár 3 évig ami 28.500 ft.


továbbá anyasági támogatás is jár. Ez egy egy összegű támogatás kb 60.000 ft ez jár alanyi jogon mindenkinek ha tudja igazolni a kiskönyvével hogy 4 alkalommal megjelent szülész nőgyógyásza vizsgálaton a 9 hónap alatt


valamint családi pótlék: ez is jár akkor is ha dolgozott akkor is ha nem, pontos összegét nem tudom 12.000 körül van


lehet hogy nagyon értelmetlenül írtam le de a lényeg hogyh a dolgozott a terhessége előtti 2 évben 365 napot akkor érdeklődjön a munkahelyi kifizetőhelynél (OEP-nél)


ha nem volt munkahely vagy nincs meg a 365 nap biztosítási idő akkor a területileg illetékes magyar államkincstárnál érdeklődjetek

2013. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :-)

Pontosítom kicsit a helyzetet.

Nem vagyunk házasok, élettársak vagyunk, 6 éves munkaviszonyunk van, ebből az utóbbi 5 év folyamatos ugyan azon a munkahelyen mindkettőnknél.

Ha jól értem szülés után igényelhetem és is az adókedvezményt, de az nem csak az egyik félnek jár ?, illetve páromnak is jár attól függetlenül, hogy ő már táppénzen van ? Előre is köszi !

2013. jún. 17. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem az adókedvezményt csak akkor lehet igényelni ha házasok vagytok, de nem biztos... a munkahelyi kifizetőhelynél kell ezt megérdeklődni, és csak az egyik fél veheti igénybe
2013. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

párod már a magzat betöltött 91.napjától kérheti a családi adókedvezményt. Terhesgondozáson kér egy papírt, hogy betöltötte a 91.napot és leadja a munkahelyén. Én ahogy betöltöttem a 91.napot már vittem is az orvosi igazolást. és már kövi hóban meg is kaptam a plusz 10 000ft-ot :)


20hkm

2013. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!