Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit is jelent az új törvény?...

Mit is jelent az új törvény? Mikortól és hogyan kötelező fölvenni a gyermeket az oviba?

Figyelt kérdés
Egy óvónő mondta,hogy igen,kötelező lesz fölvenni a 3 éves gyermeket szeptemberben,de ha utána tölti be,akkor nem.Kérdem én,akkor mit kezdenek az anyukák a téli,tavaszi gyerekeikkel?Hiszen a felhalmozódó szabadságunkat is megnyirbálták.Be kell adni idő előtt 2,5 évesen a gyereket bölcsibe,ahova föl se veszik....Mindenkinek jár a 3 év gyed és gyes.Engem csak elméletileg érdekel,mert szerencsére februári fiamat föl fogják venni,de ha elutasítanának nem is tudom mihez kéne kezdenem.Az nem válasz egy óvónő részéről,hogy old meg ahogy tudod.

2013. jún. 12. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hely, akkor felveszik télen is és elkezdheti, amikor betölti a hármat.

Ha nincs hely, akkor meg tök mindegy.

2013. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Karakán volt az óvónő de hát tényleg nem az ő dolga megoldani a dolgot, csak azt érték el ezel a törvényel hogy sok kétségbe esett anyuka veri majd a tamtamot az óvónőknek hogy a törvény az törvény vegyék fel a gyerekét, dehát ha a feje tetejére állnak akkor se lesz több hely.
2013. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én december eleji lányomat nem vették fel. Azt mondták az óvódában, hogy a 3. szülinapja utáni szeptemberben kezdhet. A kérdés csak az, hogy akkor most majdnem 3 éves korától járjon majd bölcsibe az 1-2 évesek közé??? oda meg azért nem fogják felvenni mert majdnem 3 éves, "öreg" oda. De akkor mi a megoldás??
2013. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére jön a kistesó, így nem gond, ha nem veszik fel, mert novemberi, de ha vissza kellene mennem dolgozni, hát elég nagy probléma lenne. Itt átirányítanak egy másik oviba, de oda mi nem szeretnénk menni, mert messzebb is van, és nem hallok túl jókat róla. Így novemberben kiderül, hogy mehet-e vagy sem évköziként abba az oviba, ahová egyébként tartozunk. Ha nem, itthon marad és jövőre előnyt élvez a többiekkel szemben. Bölcsibe nem veszik fel, mert ugye én itthon leszek a kicsivel, csak magánbölcsibe, amit nem tudok megfizetni. Én is hitetlenkedve hallottam, hogy ez a szitu. Pedig nagyon nehéz egy újszülött, és egy majdnem 3 éves rosszcsont mindennapjait összeegyeztetni úgy, hogy én még napi 4 órában dolgozom is itthon, de ez nem szempont az óvoda szerint.
2013. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A 3. és a 4. válaszoló miatt tettem föl ezt a kérdést,mert érdekelnének a megoldások és az hogy tényleg elutasíthatnak az új törvény ellenére.Mint írtam én nagyon szerencsés vagyok,mert pont most bővítik az óvodát és már most mondták,hogy biztos föl fogják venni,de évek óta érdekel,hogy elmegyünk szülünk és amikor beíratnánk a gyerekünket akkor "beintenek".Annyira fölháborítónak tartom.
2013. jún. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!