Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Német családi pótléknak mik a...

Német családi pótléknak mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Férjem Németországban dolgozik, van ottani lakcímkártyája is.

Én itthon élek 3 gyermekemmel.

Határozatlan idejű szerződése van, magyar cég, de kint dolgoznak, a fizetése egy részét forintban kapja (amennyivel be van jelentve itthon), a többit órabérben euroban, ebből ott is adózik.

Kérdésem az lenne, h ebben az esetben igényelhetjük-e a német csp-t, van-e rá esély?Arról tudtok valamit, h amennyiben igen, úgy mennyi ideje kell már kint dolgoznia?Van erről szóló feltétel?Hol kell ezt intézni ha lehetséges?Köszi a válaszokat előre is.



2013. okt. 23. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Az igénylőlapon aláírtad, hogy köteles vagy bejelenteni 15 napon belül, ha te vagy a házastársad, élettársad a határon kívül vállalt munkát? HA ezt nem tetted meg, akkor az itthonit akár vissza is fizettetheti a kincstár, ha szemét ügyintézőhöz kerülsz. Ha rendeshez, akkor nem foglalkozik vele, megkapod a különbözetet, plusz innentől kintről kapod. Menj be, jelentsd be, majd a területileg illetékes kincstár tovább küldi győrbe a papírjaitokat, mert ők az illetékesek.
2013. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Maga a családi pótlékot ott igényelheted ahol a gyermekek lakcímre be vannka jelentve, vagy is ahol életvitel szerüen élnek.

Mivel ti Mo-n éltek így magya a német családipótlék nem jár.

DE a kiegészítö családi pótlék viszont igen. Mivel férjed lakcímre oda van bejelntve, és kint dolgozik, így jár nektek a Magyar és a német közti külömbözet. Ehhez neked ki kell kérned, hogy Mo-n mennyit kapsz. majd a férjed kér egy munkáltatóit és a lakcímbejelntését, mettöl van kint. Majd befárad a férjed a Familienkasse nevezetü hivatalba és megkéri a külömbözetet a családi pótlékotokra.

Ès van jó hírem is, nem csak ezek után fogjátok kapni, hanem még vissza menöleg max 4 évre is megkaphatjátok.

Na hurrá, már is megérte, hogy apa kint dolgozik, egy halom pénzetek lesz.

De tényleg csak kicsit ironikus voltam.

2013. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok.


Amit az elsö ír azt is megteheted, habár nem igazán ezt írja elö a törvény, de nem is tiltja, csak hogy ha Mo-n nem kapsz családipótlékot akkor az adókedvezmény Sem jár.

2013. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

De bizony benne van a törvényben, keresd meg, és rajta van az igénylőlapon, és aláírásoddal tudomásul veszed, hogy 15 napon belül írásban bejelented a kinti munkavállalást.

Mire jó, ha szándékosan félrevezetsz valakit?

2013. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
azt is jó, ha tudod, hogy neked itthon gyes sem jár, ha neki van kint biztosítása.
2013. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem akarok én senkit se átverni se lehúzni, csak a napokban hallottam valakitől, h miért nem igényeljük meg a különbözetet és meglepődtem, eddig nem hallottam ilyenről.

Gondoltam utánajárok a feltételeknek stb.Elolvastam amiket a google kidobott, de szeretek itt is infókat kérni ha valami érdekel, tapasztaltabb emberektől:)

2013. okt. 23. 22:23
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Férjem kint van másfél éve szintén Németországban,én 3 gyerekkel vagyok itthon.A teljes családit kintről kapjuk,nem csak a különbözetet!

A magyart le kell mondani és igen a gyes se,és a főállású anyasági sem jár.

Viszont sokkal jobban jártok,3 gyerekre pontosan nem tudom,de olyan 560 eurót kapunk.kb.170000 ft átszámítva.

2013. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért jó, hogy a helyes válasz rosszabbra van értékelve a helytelennél :)


Kérdező, senki nem gondolja, hogy le akarnál húzni bárkit is, ami jár, az jár. HA most bemész a MÁK-hoz, elindul az ügy, visszamenőleg a különbözetet kifizetik, illetve az igényléstől már az újat, a kintit. De készülj, mert tényleg belefuthatsz olyan ügyintézőbe, aki szemétkedik a bejelentés elmaradása miatt :(


A bejelentést egyébként érdemes komolyan venni, most szaladtunk bele olyanba, hogy apuka-anyuka közös számlára, apu nevére kérték a csp-t. Apuka meghalt, anyu továbbra is kapta a számlára apu nevére a pénzt. Anyuka költözött, bement átjelenteni a lakcímet, és mondták neki, jöjjön be a jogosult. Mondta, hogy 2 és fél éve halott. Vissza kell fizetnie a csp-t, hiába járt volna a gyerekekre (3 gyerek, ráadásul ha annak idején bejelenti, magasabb összeget kapott volna egyedülállóként), és most rengeteg pénzt követel vissza a kincstár, hiszen egy halottnak fizettek két és fél évig :(

2013. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Nem értem egy kicsit Sem, hogy miért kell lemondania valakinek bármiröl is, pl gyes és stb ha csak a férje dolgozik kint, és ök megkaphatják a kinti családit úgy hogy kint a külömbözetét kérik.


Kedves kérdezö, járj el úgy ahogy én írtam vagy is Mo-n kérd a rendes családit, a gyest, gyedet, adókedvezményt meg minden ami jár, és No-ban pedig csak a családi külömbözetét(mai teljesen törvényesen jár, mert férjed kint dolgzik, így a gyereknek Sem kell kint bejelentett lakcímének lenni).


Egyébként sok okos itt magyaráz össze vissza, én Németországban élek 6 éve, és itt született 2 lányom. A lányok születése elött egy Magyar égnek voltam itt az iroda vezetöje, akik kiküldetésben(mint a férjed) dolgoztak nálunk.Èzer ilyen ügyet intéztem, mindig az Volt a baj, ha otthon teljesen lemondták a családit(és a család még is Mo-n élt), akkor más nem járt otthon.

Ebba a Magyar állam Sem szól bele, mert ami Tilos két helyen megkérni a családit, de te nem fogod két helyen, mert Németországból csak a kettö közötti külömbözetet kapod majd.


Ès ahogy írtam, amióta a férjed kint dolgozik vissza menöleg is megkaphatod de max 4 évre.

2013. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Fejezd be, légy szíves. Komolyan ki kellene innen tiltani azokat, akik szándékosan félrevezetnek másokat.


Kérdező, ne érdekeljen, mit ír, mert butaság.


Koordinációs rendeletek szabályozzák a cst ellátásokat. Elsődleges szempont, hogy hol van a munkavállalás helye. HA apuka kint, anyuka itthon van a gyerekekkel (és nem járulékfizető éppen), akkor kintről jön a csp.

Ha apuka kint dolgozik, anyuka itthon dolgozik, akkor azt veszik figyelembe, hol élnek a gyerekek. Mivel ők itt, a csp-t itthonról folyósítják, de mivel a kinti összegre is jogosult, megkapja a különbözetet is. Az összeget tehát nem befolyásolja, hol lakik a gyerek, csak azt, melyik ország pénztárcája állja.

2013. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!