Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Német családi pótléknak mik a...

Német családi pótléknak mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Férjem Németországban dolgozik, van ottani lakcímkártyája is.

Én itthon élek 3 gyermekemmel.

Határozatlan idejű szerződése van, magyar cég, de kint dolgoznak, a fizetése egy részét forintban kapja (amennyivel be van jelentve itthon), a többit órabérben euroban, ebből ott is adózik.

Kérdésem az lenne, h ebben az esetben igényelhetjük-e a német csp-t, van-e rá esély?Arról tudtok valamit, h amennyiben igen, úgy mennyi ideje kell már kint dolgoznia?Van erről szóló feltétel?Hol kell ezt intézni ha lehetséges?Köszi a válaszokat előre is.



2013. okt. 23. 21:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
teszem hozzá, a kiküldetésre pont más szabályok vonatkoznak, szóval inkább te magad is nézz utána, mielőtt észt osztasz...
2013. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, én éppen ezt írom amit te írtál. Annyi külömbséggel, hogy a kérdezö az én verziom szerint megkaphat magyarorszgáon minden más dolgot, pl adókedvezmény, gyes stb...


A kérdezönek gondolom fontos, hogy magyarországon ne szünjön meg az eddig kapott dolgai.

Nem értem te miben kötözködsz és miért vagy ennyire ideges, ha éppen ennyire unatkozol menj és fuss egy kört, mindenkinek jót fog tenni a környezetedben.


Kérdezö csinálj amit akarsz, de ha minden juttatást megakarsz kapni, akkor fáradj be a német Familienkasse-hez és kérdezd meg mert ök küldik a német családit.

2013. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jézusom milyen vita lett a kérdésemből, most olvasom csak a többi választ.Én senkit nem pontoztam eddig sehogy, szal ha valakit negatívan pontoztak ne engem okoljatok kérlek:) nekem minden segítőkész válasz hasznos és köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és felvilágosítottatok:)Ami még érdekel azt nézik az elbírálásnál, hmióta dolgozik kint apuka?Számít valamit?Mert erre is hallottam már több variációt.Köszönöm a válaszokat:)
2013. okt. 24. 21:54
 14/17 anonim válasza:
100%
A családi pótlék attól a hónaptól jár, amit a férjed igazolni tud, hogy kint dolgozik. Ha 28.-án kezdett el dolgozni, már arra a hónapra is jár a teljes összeg.
2013. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Igen számít mióta van kint, ahogy írtam a külömbözetet a Magyar és a német között akár több évre vissza menöleg is megkapod, vagy is ha 1 éve kint dolgozik már akkor mind az utobbi 12 hónapra megkapod.

2013. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát...le vagyok döbbenve, ez jobban hangzik, mint amire számítottam.Esetleg meg tudnátok mondani, h hogy a legegyszerűbb ezt elintézni?Ha kint próbálkozik a férjem (mondjukk marhára nem beszél németül, szal kell mellé vki aki igen és sajna nagyon sokat dolgozik, szinte csak aludni jut ideje) vagy én is elindíthatom az ügyintézést itthon?Ha igen akkor hova menjek?Ja és nem tudjátok kb mennyi az átfutási ideje?Igényléstől számítva elbírálási és folyósítási idő.Köszi a válaszokat.
2013. okt. 25. 22:03
 17/17 anonim ***** válasza:
A férjed tudja igazolni hogy kint is adózik? Csináltak kint adóbevallást az elmúlt egy évről? Én is Németországban élek, az egyik ismerősöm így akarta elintézni a gyerekeinek a csp-t (otthon élnek a gyerekek magyarországon)és a FAmilienlasse-ban kinevették, hogy mit akar? Én itt szültem idé és az igénylő lapon az van rajta hogy itt élő gyermekek után jár csp. De ez lehet tartományoként változó . Hol tartasz az ügyintézésben?
2013. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!