Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mit jelent a terhelésel...

Szugyi kérdése:

Mit jelent a terhelésel bizonyitott étel allergia? A lányomnak vérből mutatták ki a tej és a tojás allergiát (mindig kiütéses volt).

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert szeretném megigényelni az emelt családit,mert az egyik étel allergiaboltban majd rosszul lettem az áraktól!
2013. nov. 5. 16:37
 1/2 MCsperX válasza:

Azt, hogy az étel bevitele után vizsgálják az allergiás reakciót.

Nézz utána, hogy egyáltalán jár-e emelt családi az ételallergiára. Én most októberben jártam úgy, hogy megvonták az allergiás asztmás lányomtól, a pulmonológián azt kellett ráírni a papírra, hogy tartós betegség hiányában már nem vagyok jogosult a kapcsolódó támogatásokra. (emelt csp., gyes). Pedig továbbra is szed kétféle vényköteles gyógyszert napi szinten, féléves kontroll mellett, és eddig minden évben kórházba került egy hétre a befulladás miatt.

2013. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jár a családi, ha van róla szakorvosi (gasztroenterológia) papírod. Neki kell kitölteni egy államkincstáros fejléces nyomtatványt, amit a háziorvosi gyógyszerajánlással együtt kell leadni a helyi kormányhivatalban. Egyébként nem olyan nehéz tej-és tojásmentes étrendet kialakítani, csak bele kell jönni. Rengeteg weboldal foglalkozik már ezzel, sok receptet találhatsz hozzá. Van néhány édesség a normál boltok polcain is, ami ugyan nem allergiásoknak készült, de nincs benne egyik sem. És főzéshez illetve inni is ajánlom tej helyett a zabtejet, melyhez zabtejport szinte bármelyik bioboltban be tudsz szerezni. Ennek a legsemlegesebb az íze és mindig annyit készítesz el (langyos vízben kell elkeverni) amennyire épp szükséged van. Amúgy a kész zab-, szója-, rizstejnek horror ára van, az biztos!
2013. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!