Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak akinek tej- es tojasal...

Anyukak akinek tej- es tojasallergias a gyereke irnatok valamilyen jol bevalt suti receptet karacsonyra?

Figyelt kérdés

#tej #-tojas allergia
2012. dec. 12. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a tojás nem tabu, csak a tej, én az alábbi két receptet nagyon szeretem, bár nem kifejezetten karácsonyi, attól még lehet készíteni karácsonyra is. :o)

Természetesen növényi margarint használok.


Ez előbbiben azt is szeretem, hogy egy héttel előre elkészítve a legjobb, de ha minimum 2-3 napot hagyod állni, akkor annyira összeérnek az ízek, hogy a keksz már nem is érződik. Huh, remélem a kekszben nincs tojás, de úgy tudom, a háztartásiból van olyan, amiben nincs.


[link]


És, ennek én csak a mákos verzióját készítettem, most eszegetjük, nagyon finom! :o)

[link]

2012. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia. Koszi szepen a receptet!

Az elsot ismerem, valoban finom, a masikat viszont nem, kifogom probalni. Azt megirnad nekem legy szives , hogy rooibos teafűvet hol talalok?


Kedves anyukak, orommel varok mas receptet is!

2012. dec. 12. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

mint írtam, a roibos-os verziót nem próbáltam ki, úgyhogy nem tudom, mennyire finom, de bárhol, ahol teát lehet kapni.

Én úgy képzelem, hogy majd egy filtereset kibontok, ha kipróbálom (férjem nem annyira szereti azt a teát, ami egyébként nem élénkítő, szóval gyerek is eheti!). Lidl-ben szoktam venni saját márkásat, de szerintem bármilyen áruházban lehet kapni.


Amúgy azon az oldalon még sok finomság van. Én már sok mindent sütöttem, rizstejjel szoktam helyettesíteni a tejet vagy fele rizstej, fele víz.


Mondjuk megmondom őszintén a tojással meg lennék lőve, bár biztos csak megszokás kérdése az is...


Remélem még kinövi a csemetéd.

2012. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Remelem en is hogy ki fogja noni.Sajnos keves olyan receptet talalok amibe ne kellene tojas.
2012. dec. 12. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


(egyébként tojás pótlására nekem két tippem van: a liszt felét teljes kiőrlésűre kell cserélni vagy tojásonént egy vőkanál kukoricakeményítőt kell habosra verni fél dl forró vízben és azt beletenni - tej helyett meg gabonatejeket szoktam használni, így majdnem minden elkészíthető)


nálunk tej, tojás és gluténgond van, spékelve fruktóz intoleranciával - hát még én se tudom, mit főzzek karácsonyra...

2012. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt jelölik a tojásmenteseket is.

És ezúton is köszi a váalszolónak, aki a tojáshelyettesítő tippeket adta, ki fogom próbálni!

2012. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitsegeteket!

Aranyosak vagytok!

2012. dec. 13. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!