Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedül nevelő szülőnek számítok?

Egyedül nevelő szülőnek számítok?

Figyelt kérdés

2014 januárjára várom a kisbabámat. Van apasági nyilatkozatom is, hiszen a párommal együtt élünk, de viszont nincs nyilatkozat arról, hogy élettársak vagyunk. De egy címre vagyunk bejelentve.

Akkor kell nyilatkoznom az emelt családi pótlék ügyében.


2013. dec. 18. 13:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem
2013. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy rá jogosult!!! Akkor számítasz egyedül álló szülőnek (mint pl én,hogy valóban egyedül neveltem a gyereket,mert a gyerek apja terhesség elején elhagyott) ha valóban egyedül neveled a gyermeked!
2013. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

huuuuu , hát nem fogom külön címre tenni magunkat, azért a havi 1000 ft-érft. : )

Csak hallottam erről, hogy ilyen is van.

Nem élünk rosszul, de eleget sem keresünk. :)

Köszönöm a válaszokat

2013. dec. 18. 13:48
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedülálló, akkor sem lennél, ha nem egy lakcímen lennél a pároddal! Én sem vagyok egy lakcímen a párommal, és 2 gyerekre ugyanúgy 26600 Ft jár nekem, mint aki házasságban él egy lakcímre bejelentve, mert egy háztartásban élek a gyerekeim apjával. A lényeg az, hogy ez háztartásban él-e veled? Tehát, ha minden nap hozzád megy haza, együtt éltek életvitelszerűen, akkor nem számítasz egyedülálló szülőnek. Majd ha otthagy a gyerekkel, elköltözik, akkor leszel egyedülálló, addig nem! Amúgy nem is éri meg kockáztatni, mert ha kiderül, akkor komoly büntetést is fizethetsz.

Családi pótlék 1 gyerekre: 12.200 Ft

Családi pótlék 1 gyerekre egyedülálló esetén: 13.700 Ft.

Különbség: 1500 Ft. Szerintem nem éri meg kockáztatni a büntetést, plusz a különbözet visszafizetését.

2013. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha kapnál gyerektartást mert egyedül neveled az apától akkor lennél egyedülálló.
2013. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat, de úgy gondolom,hogy havi 20e ft-ért ( mert gondolom úgysem több a tàmogatàs vagy még annyi sincs ) nem tagadom le a szerelmem és a leendö kislànyom apukàjàt. :)

tovàbbi szép napot Mindenkinek :)

2013. dec. 18. 15:29
 17/19 anonim ***** válasza:
Pénzen kívül mondjuk sikkasztásnak is számítana, és ha kiderülne kamatostól kellene visszafizetni.
2013. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 zabmester ***** válasza:

20 ezer? Még annyi se :D 1500 forint a különbség, ha a családi pótlékot nézzük, más meg igazából nem jár arra, ha valaki egyedülálló.

Én egyedül neveltem sokáig a fiamat, azon a plusz 1500 forinton kívül még lakásfenntartási támogatásra voltam jogosult (de azt is egy főre eső jövedelem alapján nézik), az még 5000 forint volt. Ennyi pénzért nem éri meg csalni, na meg szerintem az ember ne hazudjon magáról olyasmit, amit nem szeretne, ha megtörténne vele.

2013. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
külön lakcímen se járna, ugyanis nem a lakcím számít, hanem az életvitelszerű együtt élés.
2013. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!