Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valami tud segíteni családi...

Valami tud segíteni családi pótlék ügyben?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben indítottam egy kérelmet az ügyben,hogy egyedülállóként kaphassam a családi pótlékot,mert különköltöztem a volt páromtól és egyedül nevelem a kislányomat.Az alábbi levelet kaptam a tolna megyei Kormányhivataltól,de nekem elég zavaros,sajnos nem tudom értelmezni.

A paragrafusok kivételével próbálom vázolni a lényeget:

xy (én) lakos családi pótlék ügyében az alábbi végzést hozza:

Az igazgatóság az eljárást felfüggeszti.

Indoklás:

xy (én) ügyfél gyermeke családi pótlék ügyében az igazgatóságnál benyújtott kérelmére közigazgatási eljárás indult.

A gyermek után más személy részesül ellátásban.

Ha olyan gyermekre tekintettel nyújtanak be kérelmet,aki után más személynek más hatóság már folyósított családi pótlékot,a kérelem alapján eljáró hatóság az eljárását az érintett ellátásra való korábbi jogosultság megszüntetéséről hozott döntés jogerőre emelkedéséig felfüggeszti.

Ha az ügy érdemi eldöntése olyan kérdés előzetes elbírálásától függ,melyben az eljárás más szerv hatáskörébe tartozik,vagy ugyanannak a hatóságnak az adott üggyel szorosan összefüggő más hatósági döntése nélkül megalapozottan nem dönthető el,a hatóság az eljárást felfüggeszti.


Régebben a párom nevére és bankszámlájára ment a családi,de én küldtem egy kérelmet hogy az emelt családit szeretném az én nevemre és az én számlámra.

Azóta küldtem nekik még egy levelet,arra még nem jött válasz.

Ki tudja,mit jelenthet a fenti szöveg?


2013. dec. 30. 18:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a volt párod továbbra is felveszi a családit meg az adókedvezményt.
2013. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és mit lehet tenni?

Ebből nekem milyen hátrányom származhat? Elvehetik tőlem a családit??

2013. dec. 30. 18:53
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igy, ahogy az elso irta. Ket megoldas van: volt parod onkent lemond a csaladipotlekrol a javadra, ez a legegyszerubb. Kicsit hoszabb, de mindenkeppen kell a tovabbi eletetekhez: beadod a birosaga a gyermekelhelyezesi kerelmet es amikor megvan a jogeros birosagi itelet, akkor ujra igenyled a csaladipotlekot.
2013. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Toled??? Hat azt irtad, hogy a volt parod kapja, akkor nehez lenne toled elvenni, amit nem kapsz....
2013. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy nekem meg se ítélik az emeltebb családit,mert eddig ő kapta

gyermekelhelyezési pert nem szeretnénk,ez közös megegyezés volt,hogy nálam lesz a gyerek

2013. dec. 30. 18:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Híd fel vagy amikor megy láthatásra üljetek le és beszéljétek meg.

Gyerekelhelyezés meg nem úgy működik,hogy külön költöztök aztán jól van ha ilyen a férfi. Szépen menj ad be a gyerekelhelyezési kérelmet a bíróságon,ott majd leszabályoznak mindent.

2013. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De eddig odaadta a pénzt,vagy mi lett vele?
2013. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Viszont ameddig nem tisztázódik a dolog felfüggesztiik a csp folyósítását.Legalábbis ebből a részből,én ezt szűrtem le.


Ha olyan gyermekre tekintettel nyújtanak be kérelmet,aki után más személynek más hatóság már folyósított családi pótlékot,a kérelem alapján eljáró hatóság az eljárását az érintett ellátásra való korábbi jogosultság megszüntetéséről hozott döntés jogerőre emelkedéséig felfüggeszti

2013. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kell a per, ha megegyeztetek. Hivatalos elhelyezes nelkul ugyanannyi jogotok van a gyerekhez es csak egyutt intezhettek mindent. Most meg lehet, hogy jonak tunik igy, de valtoznak az idok, nem tudhatod mi lesz. Kell a per. Igy viszont rovid lesz, ha egyetertes van a gyerekrol.
2013. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen,eddig mindig odaadta a kezembe a családi pótlékot.Csak erről nincs papír.Hát nagyon nem lenne jó ha addig nem kapnák semmit,ameddig nem tisztázódik az ügy.
2013. dec. 30. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!