Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mire elég a családi pótlék,...

Mire elég a családi pótlék, avagy mennyiből jön ki egy gyerek nevelése egy hónapban?

Figyelt kérdés

Éves átlagot leosztva 1 hónapra.

Óvodás ?

Alsós iskolás ?

Felsős iskolás ?

köszi


2014. máj. 7. 21:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát 3 gyerekem van, szerintem kb átlag 30ezer ft elmegy egy gyerekre egy hónapban. De lehet, hogy több is.
2014. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy amíg kicsi akkor a pelus, törlő, tápszer, gyógyszer stb, ha meg már ovis, kisiskolás akkor a menza, szinház, kirándulások, csoprtpénz, táborok, szakkörök, tankönyvek, iskolatáska. És szerintem minél idősebb annál többe kerül :)
2014. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50-70ezer egy hónapban.
2014. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

semmire.

1: kisiskolás: úszásra és kosárlabdàra jár, havonta ez a kettő 17 ezer forint. ezen kívül havi szinten íróeszközök 2-3 ezer.növésben van igy minden honapra jut egy két új ruha is 5-8 ezer.a tízórai az iskolában havi szinten 7-10 ezer(magának viszi).

2 szintén kisiskolás: kosárlabdàra és sakkra jár 15 ezer havonta. plusz egy jàtékklubba ahol kitombolhatja magát, itt egy honapra 9ezer a jegy amiben 6 alkalom van.neki nincs szükség plusz íróeszközre az átlagon felül.a tízórai neki többé kerül mivel sokmindent nem eszik meg amit meg igen azok drágák.

3 éppen totyogos itthon van velem: ami extra kiadás a pelenkàn és egyéb babadolgokon kívül : játszóklubba járok vele és úszni.havi szinten 20 ezer megy el erre igaz ebben az én belépöm is benne van.

a családi pótlék édeskevés, de aki nem erre szül nem is nagyon veszi bele a költségvetésbe.

2014. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem abból kell élni, mert abból nagyon nehéz. A család fizetését egészíti ki, nem helyettesíti. Óvodás iskolás korban az iskolai menza ára plusz mondjuk heti 2 fagyi.
2014. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

12E? mire elég? hááát, most belegondoltam. mondjuk a gyerek ebédje az oviban, meg a nasik amiket kiharcol :D


én pont most vettem meg a nyári ruhatárát. előző hónapban 5 pár cipőt vettem neki! és nem vicc, 5 pár... 3 pár ment tönkre az oviban mert motorozott, ez 1 héten belül, azt hittem szét robbanok mérgemben :D meg kellett tornacipő meg szandál mert nőtt a lába...

és akkor most lyukas cipőben jár nevelő célzattal ;)


szerintem talán 40E körül lehet ha leosztom, most megvettem a ruhákat, így 2-3 hónapig nem lesz nagyobb kiadás. talán. de mindig van valami. hol bicikli kell, mert kinőtte (30E), akkor ott a szülinap, karácsony, ovis kirándulások, 1-1 játszóház, cirkusz, múzeum, állatkert (ezek a programok is 10E körül vannak...)


így belegondolva inkább 50E-re saccolom :)

2014. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Befektetéses biztosítás havi 2*10.000, plusz amit a többiek írtak. Ha 5 év egyetem alatt mai áron számolva havi 90 et akarsz neki adni, 15 évig kell havi 30 at félretenni.
2014. máj. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Konkrétan semmire. Még egy anyatejes csecsemőre esetleg majdnem elég.

Én a két gyereknek 6 pár cipőt vettem legutóbb és csak a legszükségesebbeket egyelőre. Kell még 1-1 szandál meg papucs is, az még hátravan. A nagy magánoviba jár. Nem azért, mert ez a mi igényünk, hanem mert több mint 2x annyi gyerek van, mint ahány férőhely. Ez havi 70-75 étkezéssel. A nagyobbik hokizik hetente 3x, van egyesületi díj, 3x kell edzésre hurcolni, min. 45-50 km autózás, mert helyben nincs pálya egyelőre. A felszerelésről nem is beszélve. (Jobb lenne, ha úszna. Igaz, uszoda sincs helyben..)

2014. máj. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%

17 hónapos a lányom, még bőven elég.

Ha ovis lesz már nem biztos, bár ingyen fog étkezni mivel kapom a rendszeres gyermekvédelmit.

2014. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Kedves 9-es válaszoló, segítenél nekünk? Nekem 18 hónapos a kislányom, de a többszörösét ráköltjük. Írd le, kérlek, részletezve, mire mennyit költesz a gyerekkel kapcsolatban. (havi lebontásban: pelenka, egyéb tisztálkodási szerek, ruhák, cipők, játékok, gyógyszerek, vitaminok, étel, rezsiköltség ráeső része stb.) Biztos nagyon elrontom, de nekem nem elég a családi. :-)
2014. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!