Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mire elég a családi pótlék,...

Mire elég a családi pótlék, avagy mennyiből jön ki egy gyerek nevelése egy hónapban?

Figyelt kérdés

Éves átlagot leosztva 1 hónapra.

Óvodás ?

Alsós iskolás ?

Felsős iskolás ?

köszi


2014. máj. 7. 21:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

Köszi a lepontozást amiért tudok takarékoskodni.

Nos, DM-es pelenka kuponokkal havi max. 5500ft, tápszer kuponokkal 2200 ft, posoitörlő havi max. 2, ez 600Ft.

Cipőt nem kell venni csak 3 havonta, de szerencsére azt és ruhát is kaptam ismerősöktől, vagy 2-300 ft-ért veszek néha használtan.

Egy gyerek nem eszik olyan sokat, így az étkezése sem olyan sok, a napi fürdés vize meg jelentéktelen összeg a rezsiben, más fogyasztása meg nincs, hiszen a lámpát magam miatt is égetném, tv-t meg nem néz, így áramot se fogyaszt :))

Fürdető, popsikrém is DM-es, ezt is kuponokkal veszem, ez havi max. 700ft, nem kell belőlük sok.

Ami drága az a hús, zöldség, gyümölcs neki, de ez se nagy összeg, szóval a majdnem 14 ezer forintos családi pótlék bőven elég ezekre.

Gyógyszer még sosem kellett neki, nem beteges.

2014. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én írtam, hogy kb 30/ gyerek. Ahogy olvasom a válaszokat rájöttem, hogy a rezsit eszembe sem jutott leosztani, és extra kiadásokkal sem számoltam, mint pl bicikli, vagy mondjuk nyaralás.
2014. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem győztél meg.

A rezsi nemcsak az ő fürdéséből áll, nálunk a mosás (víz+áram) is több lett azóta.

Azzal, hogy szerencséd van, és kapsz ingyen ruhákat, még nem lettem kisegítve, bár használt cipőt nem adnék a gyerek lábára (ruhát igen). Ha már a cipőket nézzük: most tavasszal kellett egy félcipőt és egy kicsit nyitott szandálszerűt vennem, ez máris a csp összege, pedig akciósan vettem. A ruhák ára is, akinek meg kell venni plusz költség.

Elhiszem, hogy egy gyerek nem eszik sokat, de már egy sült csirkénél egy combbal minimum többet számolok, és a köret is több. A joghurt/kefir is pénz, ha csak kétnaponta számolsz 1 db-t, akkor is alaphangon 1500 Ft. Krémtúrót, pudingot, desszerteket magam készítek, de ennek is vannak költségei.

Játékot nem vásároltok? Kismotor, kirakók, memóriák, futóbicikli, hinta, csúszda, könyvek?

Nem jártok külön programokra? Mi sem járunk hetente, de havonta, kéthavonta erre is elmegy párezer Ft.

2014. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Én szerintem a kajáját sem lehet kihozni belőle. Ha csak naponta gyümölcsöt számolok, mondjuk átlag 100 ft, az egy hónapban 3000 ft. Napi tejes dolog (joghurt, krémtúró, esetleg túró rudi vagy tejszelet...) ez is mondjuk napi 100 ft-al 3000 ft egy hónapban, és akkor még hol a hús, a köret, zöldség pékáru, felvágott, vagy sajt stb.
2014. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Egy gyerek nem attól lesz boldog, ha anyuka mindenféle játszóházakba elcibálja magával.

Soha nem voltunk ilyen fizetős helyen, nincs is rá igényem.

Naphosszat elsétálunk a mezőn a kutyával, megismeri a természetet, ez az igazi boldogság.

Gyerektársaságnak meg ott az ingyenes játszótér.


És van ugyan játéka, de nem többszáz méregdrága dolog, hiszen a legnagyobb örömöt úgyis az szerzi neki, ami nem is igazán játék (pl. csipeszek, edények, ruháim stb.)

2014. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

9. Egy 17 hónapos mellett meg lehet csinálni azt, h nem mész vele fizetős helyre. De ha van egy örökmozgó 4 évesed, annak maga a csoda, ha vacak esős időben elviszed egy játszóházba, ahol kitombolhatja magát. Hiába van kertes házunk, őt már nem elégíti ki, hogy a mezőn sétálgatunk és nézegetjük a csigákat. Egy állatkert kb 10 e Ft Budapesten, és akkor még csak fagyit vettünk, minden mást viszünk. Az én 4,5 éves fiam egy felső combot + fél alsót megeszik rántva vasárnap ebédre 2 tányér húsleves után. De, velünk már számolni kell étkezésre is. A kisebbik vacsora után még elnassol 1-1 banánt. Észrevehetően többet költünk ételre amióta gyerekeink vannak. Szóval egy 17 hónaposból még ne vonj le örökérvényű következtetést.

Ahogy előttem is írták, a játékok: most kapott a nagy neki megfelelő méretű biciklit. A boltban 35 e Ft, viszonylag jó állapotú jó minőségű bicikli használtan is 14-15 e Ft. Szóval, mire elég a családi pótlék?

2014. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Soha nem voltunk ilyen fizetős helyen, nincs is rá igényem. "

Nem a te igényeid a lényegesek, egy gyerekről beszélünk.

És persze abban igazad van, hogy nem életbevágó fontosságú a fizetős helyek látogatása. Viszont a mindennapi minőségi étel, a tejtermékek, minőségi húsok, gyümölcsök, zöldségek igen!

Térjünk vissza erre fél év/egy év múlva.

2014. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

El vagytok tévedve, ha azt hiszitek, egy gyereknek alapvető igénye a játszóház, ringató és hasonló helyek.

Ez csak a modern kor hozománya ami jó dolog annak, aki megteheti, de nem életbevágóan fontos.

Millió szülő és gyerek megvan ezek nélkül boldogan.

Igen, az igaz, ha akarnék se tudnék többet költeni a lányomra, mert kevés pénzből tengődünk minden hónapban.

De neki azért megveszem a húst és a zöldséget-gyümölcsöt.

Én akkor eszek gyümölcsöt, ha pucolom neki az almát és megeszem a héját.

Ez mind igaz.

De a gyerek semmiben nem szenved hiányt, tehát igenis kitartok az állításom mellett, hogy kevés pénzből is ki lehet jönni. Nem attól lesz értelmes és boldog egy gyerek, ha Fisher price játéka van és elhordom babaúszásra, meg egyéb dolgokra.

2014. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem attól lesz értelmes és boldog egy gyerek, ha Fisher price játéka van és elhordom babaúszásra"

Ki írt ilyet? Én nem olvastam ezt egyik kommentben sem.


De kérlek, számolj már utána tisztességesen, hogy a mindennapi élelmiszer mennyibe kerül egy 18 hónaposnak havi szinten (nem beszélve a nagyobb gyermekről). Ha pedig nem fér ez bele a családiba, ne dobálózz azzal, hogy neked sikerül kijönnöd ennyi pénzből.

2014. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Most mi ez a mizéria?

A családi pótlékot (13.300/gyerek) én is be tudtam osztani,amíg a gyerek nem járt oviba.

A pelenka nem volt több soha 5ezer Ft-nál,ha igen,akkor 2 hónapra elég volt. Popótörlőt max ezerért vettem,de az is sokáig bírta. Popsikrém 3 havonta,mert nem krémeztem minden peluscserénél,mert akkor nem volt probléma.

Ruhákat minden hónapban vettem 2-3ezer Ft-ért max (használtan).

És új cipőt vettem neki mindig a Deichmannba.

A legtöbb zöldség megtermett itthon,gyümölcsfák vannak,de ha kellett vettem és kijött a Csp-ból.

ez nyilván még a 0-2 éves kor közötti gyerkőcökre vonatkozik,mert hát tény,hogy bár az ovis gyereknek a pelus már nem kell,de az ára pont az ebéd összege.

Ott már több cipő fogy átlagban (nálunk még nem).


És bizony minél nagyobb annál többe lesz később.


Nem a családira kell alapozni,de bárki belekerülhet,hogy az az egyik mentsvár,ha baj van és akkor rájön mindenki,hogy milyen kevés :/

2014. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!