Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tudtad, hogy jár a családi...

Tudtad, hogy jár a családi pótlék ha a gyerek középiskolás és betöltötte a 20 évet?

Figyelt kérdés
A gyerekem idén betöltötte a 20-at és olyan középiskolába jár, ami 6 éves, így jövőre fog végezni. A tanárja mondta neki, hogy hiába kaptunk róla papírt, hogy nem jár a családi már, mert elrontották az államkincstárnál és írjunk fellebezést. Egyik osztálytársa már meg is kapta a családit. Szóval olyan 20 éveseknek jár, akik még középiskolásak, csak ezt én nem tudtam.
2013. okt. 10. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Annak jár akinek tartós betegsége is van,máskülönben nem.
2013. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is 19 évesen végeztem, utána pedig 1 éves OKJ-re mentem, abban az évben töltöttem októberben a 20-at, mégis amíg oda jártam, június hónappal bezárólag mi is kaptunk családit. Én nem foglalkoztam ezzel a témával, de anyum tudta, hogy amíg oda járok, kapni fogom, attól függetlenül hogy mikor elkezdődött már elmúltam 20.
2013. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Igen jár.
2013. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen tudtam, annyiban változik hogy ilyenkor minden évben újra kell igényelni.
2013. okt. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lányom nappalira járt gimnáziumba, majd továbbtanult szintén nappalin, s 21 éves korig kapta a családi pótlékot.
2013. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20-ig jár. De ha a gyereked a tanév közben tölti be a 20-at, akkor még év gégéig kapod, utána egy fillért sem. Tehát júliustól. Tök mindegy, hogy meddig jár még gimibe/szakközépbe, vagy bármi más középiskolába....

Itt a jogszabály mellé:

[link]

2013. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gyerek júniusban töltötte be, mégis azt mondja az osztályfőnök, hogy jár neki még erre az évre. Én is úgy tudtam, hogy már nem jár, de azt mondják, hogy mégis.
2013. okt. 10. 19:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem fogyatékos, nem nagycsaládos meg ilyenek.
2013. okt. 10. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

akkor majd akkorát fog koppanni, ha vissza kell fizetni, hogy az már fájdalmas.

Ha van kiskorú, vagy középsikolás testvére, akkor ő kapja a két gyerekre járót, de csak az egy főnyit, nem a kettőt. Tehát pl. (pontos összegeet nem tudom) Egy gyerekre 10.000 jár, kettőre 14.000. Ha a nagy gyerek elmúlt 20, mármint ugye befejezte az évet, stb., akkor a kistestvére nem egyszer 10-et kap, hanem 1-szer 14-t, de rá nem jár...


Csak nehogy koppanjanak, mert ez csalás...

2013. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!