Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Babakötvényt meddig lehet...

Babakötvényt meddig lehet megnyitni? Most 13 hónapos a lányom. Érdemes?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze,érdemes. Jelenleg nincs kiadva,hogy hány éves korig. A nagyomnak 5 éves korában intéztem el a húgaival együtt.

A tavasszal a fiamnak is el akartam,de közölték a bankban,hogy már csak a MÁK-nál lehet,nem lehet átvinni semmilyen pénzintézethez!

2014. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs külön korhatár, de igen, szerintem érdemes megnyitni. Mi is pár hónapja nyitottuk a 4 éves fiamnak.
2014. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
27%
Szerintem nem, állami részvényeket kell vásárolni abból a pénzből amit befizetsz és abból láthatsz némi haszont ha az állam jól csinálja ha nem akkor buksz és a befizetett összeg sem lesz meg. Én inkább fundamentába teszem neki a pénzt az évi 30% kamatozik.
2014. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
A babakötvényt egy tollvonással el lehet lopni,lásd magánnyugdíj.
2014. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na azért az teljesen más dolog volt, felesleges ebbe belekeverni.
2014. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De az van,hogy : ha az állam úgy dönt,hogy már nem adja tovább?! , akkor az addig össze gyűjtött pénz megy a levesbe.( voltak nálunk, meg kérdeztük, onnan tudom) Mint a magán nyugdíjt. 18 év nagyon hosszú idő. Ez vagy -vagy alapon megy. Jah és tegyük hozzá, nem költheti a gyerek arra amire akarja. Szép és jó hogy ez van. De! ha a gyerekem úgy dönt ,hogy nem akar se lakást se tanulni?! , nem veheti ki a pénzét csak úgy. Mert már azt is meg szabták mire költheti illetve veheti ki.
2014. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Raadasul a szulonek semmi joga nincs, csak fizethet. Tehat ha 18 éves lesz a gyerek, egy nap alatt el is szorhatja, amit mi evek alatt osszeizzadtunk. Nem akarok megbantani senkit, de bizony 18 evesen ha az olembe hullott volna a penz, nem biztos,hogy a megfelelo modon hasznaltam volna fel... Ha pedig valami tragedia tortenik,a gyerek akkor sem kaphatja meg a penzt!
2014. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na ez azért nem úgy működik! Ha mindent a se..e alá teszel a gyerekednek biztos hogy elherdálja a pénzt,de ha célokat állít Magának,amit Te hagysz,vagy esetleg mutatsz, és megtanulja értékelni a pénzt,akkor nem lesz vág oda rögtön a dellának!


Van egy jómódú házaspár. Hogy a többi gyereknél mi van nem tudom,de az egyik fiuknak mindenért meg kellett dolgozni amit akart. Nem az apuka tette a hátsója alá amije van,persze egy motorral megdobta,de a többit a srác szedte össze magának! Ház,kocsi,állás,mellette bármikor bárkinek kell segíteni a szabadidejében megy és segít! Nem veti meg a munkát,a fizetését se szórja!

Mindössze NEVELNI kell a gyereket,nem ezüst tálcán nyújtani mindent!

2014. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Most nem arról tettek fel kérdést,hogy hogyan kell nevelni a gyereket.

A babakötvény úgy tudom,nem örökölhető és egyéb hátrányos kikötései is vannak.Én nem ebbe fektetnék bele.

2014. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Bementem megnyitottam, de pénzt nem hiszem, hogy erre fogok rakni.Nem sokat kamatozik kb annyit mintegy kincstárjegy.Akkor már lehet abba rakom és akkor bármikor hozzá tudunk férni meg arra költjük amire kell.
2014. júl. 29. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!