Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szülő itt, aki nem...

Van olyan szülő itt, aki nem "váltotta ki" a gyermekének a babakötvényt? És ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Amúgy én sem.. és érdekelne, mások miért nem.
2014. jan. 3. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem gazdagítom az államot.

Amit műveltek a magánnyugdíjpénzzel, én úgy érzem bármikor megtehetik a babakötvénnyel is. Semmi garanciát nem látok, hogy 18 év múlva tényleg megkapja a fiam.

Inkább más formában gyűjtök neki.

2014. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Csak azért nem váltjuk ki, mert van egy 9 éves fiúnk is, nála még nem volt ilyen lehetőség. Nem szeretnénk kivételezni a gyerekekkel, hogy az egyiknek lesz a másiknak nem. A nagynak nyitottunk csemeteszámlát. Ha a kicsi is ennyi isős lesz, akkor neki is nyitunk. Így mindkét gyerek ugyan azt kapja és nem lesz kivételezés.
2014. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is a más formában való "gyűjtést" választottam. Amúgy meg kb. 79 ezer forintot fog érni 18 év múlva, ha nem teszel hozzá semmit, csak a reálkamat jön rá. Én sem szeretek olyan számlán "gyűjtögetni" amihez csak 18 év múlva lehet először hozzányúlni, és az sem biztos... :(
2014. jan. 3. 21:51
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat :)
2014. jan. 3. 21:52
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Mi máshova rakjuk a lányunknak, nem államira ... Az se biztos hogy lesz 18 év múlva de esélyesebb mint állami kézre bízni. És a feltételek is jobbak sokkal több gyülik majd össze.
2014. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Emiatt a cikk miatt jutott eszembe a kérdés amúgy:


[link]

2014. jan. 3. 21:57
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem automatikusan nyitja az állam a start számlát? Mert nekünk nem kellett kérni, csak küldték a papírt, hogy megnyitották. De ha nem nyitnák automatikusan, akkor azért megnyittattuk volna, az a pár tízezer forint is jól jöhet, ha egyszer 18 éves lesz a gyerkőc és tényleg megkapja. Ha meg valamiért elveszik, hát elveszik, nem került egy fillérbe sem.

Amúgy mi sem rakunk rá egy forintot sem, inkább másképp gyűjtünk mi is. Ki tudja, hogy mikor dönt úgy az állambácsi, hogy az a pénz, ami ezeken a számlákon van, az övé. És akkor mit tud tenni az ember.

2014. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem a számlát neked kell megnyitni, ha nem nyitod meg egy bankban, akkor a Kincstárnál marad letéti számlán. De aki nem veszi igénybe, a gyerek akkor is hozzájut a kb. 75 ezer forintjához 18 éves korában, csak az Államkincstárnál tudja majd felvenni a kamataival.
2014. jan. 3. 22:02
 9/18 Disi ***** válasza:
27%
Ezt nem igazán értem. Nem kötelező hozzá rakni, gyűjhetsz más formában ha az szimpatikusabb. Ezt vagy megkapja a gyerkőc 18 évesrn vagy sem. De ha mégis megkapja akkor miért hagyjátok benn?
2014. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló... ööö.. hát nem igazán értem a kérdésed lényegét.. :) de lehet hogy már csak fáradt vagyok így este 10 után.
2014. jan. 3. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!