Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Babakötvényt meddig lehet...

Babakötvényt meddig lehet megnyitni? Most 13 hónapos a lányom. Érdemes?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 14:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért butaságokkal nem kellene félrevezetni a népet. A babakötvény örökölhető, és nem vész el a pénz. És azért annyira nincs is bekorlátozva, hogy mire költheti.


[link]


"Az életkezdési támogatás kifizetését a Start-értékpapírszámlán, ennek hiányában a kincstári letéti Start-számlán nyilvántartott követelés alapján a fiatal felnőtt 18. életévének betöltése napjától, a gyermek halála esetén az örökös az öröklési bizonyítvány vagy a hagyatékátadó végzés jogerőre emelkedését követően kérheti."


"Az életkezdési támogatás összege a következő célokra fordítható:


tanulmányok,

lakhatás,

pályakezdés,

gyermekvállalás feltételeinek megteremtése,

jogszabályban meghatározott más cél."


Szóval azért eléggé tágak a felhasználási keretek, az meg nem is feltétlenül baj, ha nem bulizásra herdálja el.

2014. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már megnyitottad, akkor havi 5000 Ft-ot érdemes betenni. Nem egy nagy összeg, de ennyit megéri betenni a támogatás miatt (ami szintén nem egy nagy összeg, de sok kicsi sokra megy :) )


Amiket mások írtak arra reagálnék:


Fundamenta: 13 hónaposnak nyilvánvalóan teljes hülyeség. Ha nagyobb lenne és lakást akarna venni, akkor esetleg egy öt évest érdemes... de összességében nagyon ritka az az eset, hogy a fundamenta legyen a legjobb létező megtakarítás...


Toll vonással el lehet lopni: Erre nem tudok mit mondani... igen, ellophatják, pláne manapság, amikor ugyebár "minden megtörténhet"... de azért korántsem ugyanaz a kategória mint a magánnyugdíj volt...


" nem költheti a gyerek arra amire akarja": Ez igaz, de nagyon-nagyon tág a felhasználási lehetőségek megfogalmazása, emiatt szerintem nem kell aggódni.


"Raadasul a szulonek semmi joga nincs, csak fizethet. Tehat ha 18 éves lesz a gyerek, egy nap alatt el is szorhatja": Ez egyrészt ellentmond az előző pontnak,miszerint nem használhatja akármire, másrészt azért hívják BABAkötvénynek, mert a Babámnak kötöm, nem magamnak... Ha elszórja egy bulira 18 évesen, akkor tegye, magával szúr ki... én csak remélhetem, hogy ennél jobban fogom nevelni.


"A babakötvény úgy tudom,nem örökölhető..." szerintem meg de... de most nem nézek utána :)


"... és egyéb hátrányos kikötései is vannak" ez igaz, mint sajna majdnem minden pénzügyi dolognak. Ha valahonnan plusz pénz jön, akkor vagy elvárnak valamit cserébe, vagy kockázatos... Itt pl elvárják, hogy 18 évre add kölcsön a pénzed az államnak és a gyerek itt éljen 18 év múlva (legyen bejelentett lakcíme)... cserébe viszonylag normális kamatot kapsz. Ennyi... több pénzt ezért nem is tennék bele, de havi 5000-et simán.


"Akkor már lehet abba rakom és akkor bármikor hozzá tudunk férni meg arra költjük amire kell." - Ez is egy néző pont, nem is feltétlen rossz nézőpont, de én a babakötvényt pont a kötöttsége miatt "szeretem". Ehhez tuti nem nyúlunk hozzá, akármi van és tuti nem költjük el magunkra. Én örülök, hogy van egy kevéske pénz, amihez csak és kizárólag a babám fog majd hozzányúlni, nem kell azon aggódnom, mikor mire költöm, nem költöm, hol kötöm le, meglesz-e még 218 év múlva.



Huhh, bocs, hosszú lett. :)

2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

18 év múlva, nem 218, bocsi :)


Nomeg a Fundamentához nem írtam, hogy nem kamatozik évi 30%-ot... persze a válaszoló nyilván nem így gondolta, de ez így elég megtévesztően hangzik.

Mindenesetre gyereknek nem kötnék fundamentát, csak valami nagyon speciális esetben...

Mire költené?

Lakásvásárlásra 1,5 millió nem elég, tehát vagy kell mellé még egy csomó pénz, vagy egy meglévő lakás amit felújít... már ha egyáltalán le akar telepedni akkor amikor felszabadul a pénz.


Bocs a kötekedésért, nekünk is van amúgy fundamentánk, szóval nem tartom teljesen rossznak, de babakötvény _helyett_ eszembe nem jutna ajánlani.

2014. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!