Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 19 éves főiskolás fiú vagyok,...

19 éves főiskolás fiú vagyok, és gyermekem lesz. Jelenleg 3. félévembe vagyok. Arról szeretnék érdeklődni hogy gyest, vagy gyed extrát fogunk kapni a párommal, ő nem dolgozik, illetve hogy miképp mennyi juttatást fogunk kapni havonta?

Figyelt kérdés
Mit érdemes elintéznem hogy a lehető legtöbb pénz kapjuk havonta?? Előre is köszönöm

2014. szept. 22. 19:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Olvasd el a linket,minden le van benne írva.
2014. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja és a párom nem tanul már,ő befejezte a fodrász szakmát.
2014. szept. 23. 14:56
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen te igényelheted neked jár párodnak meg semmi. Diplomás gyed 45 ezer körül meg 13 ezercsaládi fog járni.
2014. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%

Igen igényelheted a diplomás GYED-et, szerintem rád ez vonatkozik:

"A diplomás gyed fix összege:


felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes kötelező legkisebb munkabér (101.500 Ft) 70 százaléka (71.050 Ft)"


Ezen kívül jön a családi, ez 12ezer Ft körül van. Viszont lehet, hogy a párod igényelheti a GYES-t, attól függetlenül, hogy neked jár a diplomás GYED, hiszen ő nem jogosult GYED-re, de erről egy illetékes kéne megkérdezni az államkincstárban!

2014. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó egy gyerekre mégis hogy a fenébe igényelhetne két ellátást hülyeséget minek írsz? Az apa megigényli a diplomást gyed-et vagy az anya sima gyes-t ami negyed annyi, egyszerre kettő ellátás nem lehet még dolgozó embereknek sem,nemhogy akik kedvezménnyel kapják azoknak.
2014. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

Ezért írtam, hogy kérdezzék meg, mert az a biztos ;) Olyan juttatások és kedvezmények vannak, amikre az ember nem is gondol, vagy nem hiszi el, mégis léteznek, ezt az államkincstár már többször bebizonyította, szóval az a biztos, ha megkérdezik!


Egyébként kérdező, az egyetemen kérdezz utána a szociális ösztöndíjnak (illetve nálunk ilyen esetre van egyszeri rendkívüli szociális juttatás), mert valószínűleg tanév közben az is járhat neked!

2014. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
26%
Aztán legalább feleségül vetted?...
2014. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!