Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatom a magyar családi...

G..csilla kérdése:

Kaphatom a magyar családi pótlékot ha Romániában élek de magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is kezdem ott, hogy Magyaroroszágon születtem, éltem, de Romániába mentem férjhez, de megtartottam a magyar állampolgárságom, a férjem kettős állampolgár román-magyar. Most babát várunk, de azt szeretném ha ő a magyar gyerekpénzt kapná(családi pótlékot és gyest), és ne a románt ami röhejes hogy milyen kevés. Az én lakcímem még Magyarországon van hivatalosan. És mivel itt lakunk Erdélyben, itt fogok orvohoz járni, szülni. Melyik családi pótlékot fogom kapni? És az oltásokat itt is megkaphatom, vagy minden kötelező védőoltás miatt vissza kell menjünk Magyarországra? Így ki lehet játszani az állammal, vagy nem éri meg? Ti mit tennétek, segítsetek!

2015. jan. 30. 19:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
3%
Utolso vagyok ha magyarorszagon szülöd meg a gyereket kis japuket tekinted hogy gyorsan vissza jössz nincs itt munka helyed nem fogsz sokat kapni kb 30 ftmax romaniaba nem tudom menyit na meg van e ott munkahelyed mert ha igen szerintem többet kapnal
2015. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Szoval amit irtam h9gy utolso vagyok valoba nem utolso elötti mert valaki irt közben
2015. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Először is kikérem az olyan megjegyzéseket ahol a férjemet ócsároják, Mint ahogy leírtam, mi nem románok vagyunk. Én magyar állampolgár vagyok, közöm nincs a románhoz, csak annyi h ott élek, de viszont Magyarországon adózom. Valaki írta h mért vagyunk kettős állampolgárok, csak a férjem az.. és hogy mért, mivel Erdélyben lakunk, joguk volt megkapni a magyar állampolgárit, és azzal jobban tudnak érvényesülni.. ez nem lehúzás.. vagy az állammal kiszátszani.. A baba lakcíme is magyarországon lenne ha így nagyobb az esély h megkapjuk a pénzt. Inkább az a szánalmas dolog hogy amiatt mennek ki Nyugatra hogy ott kapják meg a gyerekpénzt, de semmi közük ahhoz az államhoz.
2015. jan. 30. 20:51
 14/31 anonim ***** válasza:
68%
Ha ott szülöd meg a gyereket romaniaba hogy lesz magyarorszagi születése? Ha meg itt szülöd meg akkor a magyar fizet .visza viszed romániaba es mit mondasz lemondtam az ottani tamogatasrol mert itt élek csak kimentem szülni? Elkel dönteni hol fogod megszülni nez utanna neten ki fizet többet es kész itt biztos keveset kapsz mivel nincs itt munkahelyed kb 30 eft ott nezd meg menyit adnak
2015. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Alapból nem lehet kettő országból kapni a pénzt, még ha kettős állampolgár is vagy. Itt a családi pótlék az max 3000 forint átváltva, a gyes az jó esetbe ha 20 000 ft. Én most nem dolgozom,mielőtt férjhez mentem volna akkor dolgoztam 3évet, de már 1 éve nem. Csak a férjem van bejelentve.
2015. jan. 30. 20:59
 16/31 anonim ***** válasza:
79%
Te magad írod a kérdésedban, hogy ki akarsz játszani az állammal. Most meg letagadod. Gyengébbek kedvéért: ha Romániában élsz, igenis VAN közöd Romániához, a gyerek, ha ott szülöd, román állampolgár lesz. Ha annyira a magyar gyerekpénz kell, legalább elljél itt.
2015. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Ott elsz romániába oda van az orvosod ott a vedönö ottfogsz szülni igy ott kapod hiaba jössz ide szúlni oda mesz visza .nem tudom menyi idös vagy vagyis a terhességed de ha meg az elejen vagy es itt akarod kani akkor ide kell jönötök kb 1 évre itt keresni orvost vedönöt +szüles utan az itteni cimedre jön ki a vedönö itt kell beadni az otasokat es akkor vissza mész azt ugy nem fogod tudni megcsinalni hogy ott elsz jarsz dokihoz egy ottani lakcimkartyad van hogy ott elsz es ott harsz orvoshoz szüleshez viszed a pappirokat a gyerek születesi anyakönyvi kivonataba nem magyarorszagot irnak be hanem romaniat.semmi fele kepoen nem irnak be masik orszagot csak azt ahol született most gondolj bele kimegy valaki nyaralni amerikaba beindul a szülés koraszüles ott megyszúli akkor mit irnak be szerinted?????
2015. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
62%
Amikor en szültem egy szobaba voltam egy erdelyi növel ide jött a ferjevel vilagot látni beindult a szüles megszült magyarorszagot irtak be a születesi anyakönyvebe ott zokogott a nö hogy nem tudja a gyereket kivinni az orszagbol vagyis haza (itt anya apa roman allampolgar volt)közjegyzöhöz kelkett elvinni a papirokat es es csak ugy vihette haza
2015. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki milyen állampolgár, teljesen mindegy. Egyedül az számít, hogy hol éltek. Nem a bejelentett lakcím szerint, hanem valóban. Ha Magyarországon van bejelentett lakcímed, akkor a kicsit is arra a lakcímre anyakönyvezik, DE akkor keresni fog azon a címen a védőnő, gyermekorvos stb. Ha nekik jelzed, hogy nem Magyarországon élsz, akkor bizony azt ők azonnal jelentik az OEP és a MÁK felé és máris nem kapsz egy vasat sem. Neked ebben a helyzetben a román támogatások járnak, mivel ott a tartózkodási helyetek. Én sem Magyarországon élek, van bejelentett magyar címem, a fiamnak is van, mégsem jár nekünk Magyarországról semmi, hisz a tartózkodási helyünk nem ott van.
2015. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Van az a vastag bőr... Ha kint éltek már miért fizetne a magyar állam? Az egy dolog hova vagy bejelentve. Gyertek haza éljetek itt. De ez így elég gáz...
2015. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!