Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatom a magyar családi...

G..csilla kérdése:

Kaphatom a magyar családi pótlékot ha Romániában élek de magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is kezdem ott, hogy Magyaroroszágon születtem, éltem, de Romániába mentem férjhez, de megtartottam a magyar állampolgárságom, a férjem kettős állampolgár román-magyar. Most babát várunk, de azt szeretném ha ő a magyar gyerekpénzt kapná(családi pótlékot és gyest), és ne a románt ami röhejes hogy milyen kevés. Az én lakcímem még Magyarországon van hivatalosan. És mivel itt lakunk Erdélyben, itt fogok orvohoz járni, szülni. Melyik családi pótlékot fogom kapni? És az oltásokat itt is megkaphatom, vagy minden kötelező védőoltás miatt vissza kell menjünk Magyarországra? Így ki lehet játszani az állammal, vagy nem éri meg? Ti mit tennétek, segítsetek!

2015. jan. 30. 19:59
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
46%
Hol csináéta férjed a gyereket? Itt vagy Ott? Mert ha itt vsinálta,és itt is van saját bejelentett lakcímed és itt laksz Magyarországon akkor innen jár a csp,de mivel itt is meg ott is van saját bejelentett lakcímed és ott fogsz szülni így onnan fogod kapni a csp-t és nem innen.
2016. máj. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!