Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatom a magyar családi...

G..csilla kérdése:

Kaphatom a magyar családi pótlékot ha Romániában élek de magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is kezdem ott, hogy Magyaroroszágon születtem, éltem, de Romániába mentem férjhez, de megtartottam a magyar állampolgárságom, a férjem kettős állampolgár román-magyar. Most babát várunk, de azt szeretném ha ő a magyar gyerekpénzt kapná(családi pótlékot és gyest), és ne a románt ami röhejes hogy milyen kevés. Az én lakcímem még Magyarországon van hivatalosan. És mivel itt lakunk Erdélyben, itt fogok orvohoz járni, szülni. Melyik családi pótlékot fogom kapni? És az oltásokat itt is megkaphatom, vagy minden kötelező védőoltás miatt vissza kell menjünk Magyarországra? Így ki lehet játszani az állammal, vagy nem éri meg? Ti mit tennétek, segítsetek!

2015. jan. 30. 19:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

[link]

ezt olvasd el .

és mindenképp vissza kell hogy gyere lakni ,szülni stb mert ugy nem megy ahogy olvasom .

2015. jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
6%
hú,de sok rosszindultaú,képmutató válaszoló van.szegény csórikáim,ti biztos nagyon tisztességesen éltek.
2015. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%
A GYES sem sokkal tobb mint amit kinn kapnal, mert havonta netto 25 ezer ft. Bizom benne, hogy azok kapnak csak a Magyar Allamtol ellatast, akiknek nem csak a bejelentett lakcime, hanem a tenyleges tartozkodasi helye is Magyarorszagon van. Nagyon remelem , hogy nem kell megbannom, hogy a Fideszre szavaztam. Ugyanis en itt adozok 20 eve, svab vagyok, megsem kerek a nemet Allamtol ellatast a gyermekem utan, de eszembe sem jutna!!!! ITT ADOZO MAGYAR ALLAMPOLGARNAK ES CSALADNAK JARJON CSAK MAGYAR ELLATAS, UGY IGAZSAGOS. Ami meg felhaborit, hogy a gyermekem 6 hetes csiposzuresere 2 honapra kaptam csak idopontot, igy magan uton kell mennunk, mig a napokban eppen rrol olvastam egy cikket, hogy erdelyi magyarokat tamogatnak valamilyen orthopediai szuresen. Szuper.
2015. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

De kiborult itt mindenki....utolsó: Szemészetre kellett menni a lányunkksl.doki azt mondta 6hó.aha

Majdnem egy év múlva tudtunk visszamenni...akkorra adtak időpontot

2015. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezert tartom igazsagtalannak. Ha a sajat orszagban adozo es jarulekot fizeto kenytelen maganuton orvoshoz menni hogy ne szaladjon ki az idobol, akkor miert kell tamogatni hataron tul elo es ott adozo, illetve jarulekot ott fizeto magyarokat?
2015. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

Szerintem jogosult vagy a magyar segélyre. Velünk az a helyzet, hogy a férjem és én is szlovák állampolgárok vagyunk, budapesten élünk átmeneti lakcímmel. Az állandó lakcímünk továbbra is Szlovákiában van. A babánk Budapesten született, szlovákiai állandó lakcíme van és ő is szlovák állampolgár. Mi a szlovákiai segélyt igényeltük (megjegyzem, a magyarországira is jogosult lennék, mert itt dolgozunk), mert a tartózkodási címtől függetlenül jogosultak vagyunk rá, hiszen ott van az állandó lakhelyünk és Szlovákia állampolgárai vagyunk.

Abban az esetben, ha bármilyen állampolgárként egy másik országban élsz és dolgozol, te döntötd el, melyik országtól kéred a segélyt. Lényeg, hogy csak egy helyről kérheted. Ha tehát magyar állampolgár vagy, nem számít, hogy jelenleg Romániában éltek. Szerintem természetes, hogy a kedvezőbb összeget választod, nem is értem, az eddigi válaszolók miért ütköznek meg ezen. Mintha Magyarországról nem mennének több ezren külföldre munkát vállalni és igényelnék az osztrák, német stb. pótlékokat...

2015. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Még mielőtt bárki letorkolna, elnézést kérek a gépelési hibákért, sötétben pötyögtem.

előző voltam

2015. febr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
18%

Bocsánat, ez még kikívánkozik belőlem, nehéz megemészteni a magyar mentalitást.

Azt már az elmúlt évek alatt megszoktam, megszoktuk, hogy a határontúli magyarokkal szemben erős ellenérzés alakult ki Magyarországon. Legyen.

De mégis mi a fene bajotok van a kérdezővel? Leírta, hogy Magyaroszágon született, élt és ami az itteni válaszolóknak a legfontosabb: MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR. Feltételezem, a közelmúltban ment férjhez egy erdélyi magyarhoz. Erdélyben telepedtek le, de attól ő még ugyanúgy magyar állampolgár maradt. Ugyan mégis miért ne lenne jogosult a magyarországi segélyre?

Amíg át nem költözött Romániába, ugyanúgy Magyarországon adózott, ahogyan ti is.

Még egy ilyen nyomorult, megkeseredett népséget nem láttam.

2015. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy rengeteg irigy magyar van, de ha segíteni, jótékonykodni kell más nemzetekkel, messze a magyarok az elsők nem ritkán! Holott az ország anyagi helyzete ezt nem igazán teszi lehetővé!
2015. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Pokman96 válasza:
0%
Higyétek el ha megtehetnénk kimennénk de a letöbbünknek esélye sincs erre, még mindig szinte 1,5 millió magyar él itt erdélyben, a legtöbben kevesebbet keresünk mint ti magyarországon de az árak magasabbak mint ott. Azt hiszitek mi jó dolkunkban ülünk itt, peddig higyétek el, hogy nekünk is sokkal jobb lenne ha magyarországon laknánk.
2016. máj. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!