Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Most akkor már most szeptember...

Most akkor már most szeptembertől ha 3 éves lesz a gyerek akkor már köteles oviba járni?

Figyelt kérdés

Döntszük már el mert most reggel a tv- ben azt irták a kèpernyő aljára hogy 2016 tól kötik a családihoz!!

Mert ezt a kettőt nem kötöttèk össze!

Ès mi van akkor ha itthon vagyok a kicsivel akkor ugye nem kell oviba adjam a 3 èvesemet??

Köszönöm előre is


2015. márc. 27. 08:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Döntsük bocsi
2015. márc. 27. 08:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező.
2015. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ebben nem vagyok biztos , utána kell járni, de az én gyerekemet nem vették be 2 oviba sem, helyhiány miatt.....
2015. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3! idén nálatok már volt jelentkezés? Nálunk csak április végén lesz. Abból ugye május vége, mire határozat lesz.

Elméletileg szeptember 1-től kötelező az ovi, ha a gyerek betölti a 3 évet. Ha később tölti be, az nem jelenti azt, hogy másnaptól lesz helye az oviban, csak következő szeptembertől kell legyen. A családi pótlékoz kötés 2016 január 1től van. Elméletileg. Aztán majd meglátjuk.

A kötelező ovizást is ki lehet kerülni, védőnőtől kérdezz rá.

2015. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja nekünk sajnos ezzel nincs gondunk mert tesó hegyett megy oviba vagyis nem plusz gyerek lesz A lányzóm!

De úgy tudom hogy a picire való tekintettel egy èvet kérhetek mivel ugye itthon vagyok èn erre is gondoltam!!

2015. márc. 27. 08:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Jaj de jó köszi kedves utolsó válaszoló!!

Akkor beszèlek a doktornővel mert ő ad igazolást a vèdőnőm segg sajnos de komolyan Ehez a tèmához!!

2015. márc. 27. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod oviba vinni?
2015. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az új köznevelési törvény szerint a 2015-2016. nevelési évben az óvodába járás három éves kortól kötelező lesz


A 2015-2016. nevelési évben a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.


A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat majd a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.


[link]

(4.)

2015. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!