Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Láttatok már olyat, hogy egy...

Láttatok már olyat, hogy egy egy éves gyerek úgy közlekedik, hogy a fenekén ülve a lábával, kezével löki magát előre? Járni nem jár, csak ha fogják a kezét.

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

NE fogják a kezét, mert akkor később fog önállóan járni, és nem tanul meg sem egyensúlyozni, sem esni. Pedig mindkettő fontos az önálló járáshoz.

Minden baba másképpen fejlődik. Ő még csak a kúszás-mászásnál tart, a saját "igénye" szerint. Nincs ezzel semmi baj.

Ha majd feláll az ágyában vagy a bútorok mellet, és elkezd oldalazva lépegetni, után fog járni is.

Nem kell siettetni.

2013. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Láttunk, és felnőtt korára komoly tanulási problémai lettek, diszlexiás többek között.
2013. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Láttam bizony, közbe kell lépni, orvoshoz menjetek el vele, ortopédiára vagy neurológiára!

(egy gyógytornász)

2013. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Mászni tud? Mert ha igen, akkor semmi baj nincs ezzel. Az önálló járás nem követelmény 1 éves korban. Ilyenkor még bőven elég, ha kapaszkodva lépeget, amit gondolom tud, ha kézenfogva is tud járni. Viszont vezetgetni tényleg nem szabad. Önállóan járni másfél éves korig kell.
2013. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem az én gyerekem, rokon kisfiú. Mászni nem tud, kúszni sem. Befelé fordul a lába, amikor "jár". Utal egyéb problémára is ez a fajta közlekedési mód, vagy "csak" később lehetnek ebből problémái?
2013. szept. 10. 21:03
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy már megint járt a Leponzozó! Az lesz a vége, hogy sokan már azért nem válaszolnak 1-1 kérdésre, mert tudják, hogy úgyis csak lehúzzák őket...

Én mondtam neki, hogy mindenképpen vigye orvoshoz, de nem érzi a bajt. Járni is előre dőlve jár, nem egyenes derékkal.

2013. szept. 11. 06:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, nem érdekes a lepontozás.


Mindenképpen meg kell nézetni!

Elég gáz, hogy a gyerekorvos és a védőnő még nem küldte tovább neurológushoz!

2013. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon nagy baj ha se mászni se kúszni nem tud....
2013. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kislányom volt ilyen.Mászás helyett csinálta, tudott mászni, de ezzel a módszerrel,amit leírtál villámgyorsan tudott közlekedni. De a járásban nem hátráltatta, védőnő,házidoki látta, semmit nem mondtak rá. 14 hósan járt önállóan. Kb.10 hósan kezdte ezt a módszert.
2013. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csaba81F válasza:
48%
nem hinném, hogy bármi baja lenne, ha emiatt aggódnál esetleg :) én még nem láttam, de szerintem már lehet ebből látszik, hogy másképp működik kicsit az elméje, mivel más módszert talált a közlekedésre a járás tudásának hiányában, mint a többi hasonló korú járó nem tudó gyerek :)
2013. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!