Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogyan érintene benneteket,...

Hogyan érintene benneteket, ha jövő hónaptól eltörölnék a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 09:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
sehogy...anélkül is kb 350-400ezret kapunk...az csak egy kis plusz amit a gyerekre költünk...
2015. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Mivel tartós beteg a gyerekem állandó orvoshoz járással, rengeteg gyógyszerrel,aminek gyakorlatilag 10%-át nem fedezi a nagy állami támogatás, így biztos anyáznék pár sort. Merthogy politikusaink felveszik a több százezres milliós fizetéseket,kapnak lakhatási támogatást (mert a nevükön semmi nincs),ingyen utaznak mindenhova, szinte évente új luxusautót kapnak a hátsójuk alá. A gyerekektől meg azt a picit is elveszik. Ez adnak okot háborgásra még akkor is, ha nem nyom latba olyan nagyot a családi pótlék.
2015. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
nem tetszene, gyűjtjük azt a pénzt
2015. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
nem tetszene, de szerencsére nem attól függ a megélhetésünk.
2015. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Minket azért érzékenyen érintene. 48000 családit kapunk havonta, nélküle sem éheznénk, de sokkal jobban meg kéne nézni, mire költünk.
2015. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Annyival kevesebb havi bevételem lenne, de tekintettel arra, hogy ezt eleve egy megtakarítási számláa kérem, a napi családi működésünket nem befolyásolná érdemben, csak a havi megtakarítás lenne ennyivel kisebb.

A havi működési költségek fedezete nem ez.


Természetesen az a 13.700 Ft (egyedülálló édesanya vagyok egy kisgyermekkel) az 13.700 Ft és nem örülnék, hogy ennyivel kevesebbet kapunk, de a lakhatás, étkezés, óvodai térítési díj, munkábajárás, bevásárlás stb. alapvető dolgok ettől nem változnának.


Lehetséges, hogy elgondolkodnék azon, hogy más módon tudom-e/akarom-e pótolni ezt a kieső éves szinten 164 eFt-ot (pl. úgy, hogy a havi kiadásokban spórolom meg és elteszem én magam a megtakarításba stb.)


Annak örülnék jobban, ha átalakulna a családi pótlék és pl. adójóváírásban érvényesíthetném vagy pl. ennyivel kevesebbet kellene fizetnem valamilyen gyermekemmel kapcsolatos szolgáltatásért (választás szerint)- legyen az igazolható gyógyszerköltség vagy magánovi díja vagy állami oviban étkezési díj vagy akár gyógycipő, gyermekruházat- bármi. Akkor nem veszne el az összeg.

2015. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Pont, mint az utolsó válaszolónál.
2015. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
7-es vagyok, az 5-ösre értettem.
2015. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk (Románia) nincs is családi pótlék. Gyerekpénz van, ami kb 2800 forint, semmire sem elég, egy pólót nem lehet venni belőle kb. GYES nem létezik, aki nem dolgozott előtte semmit sem kap. GYED maximalizálva 81 ezer forintba jön ki, ami nagyon kevés, nekem több mint 2szer ennyi volt a fizetésem. Vagy lehet a fizetés 80%a, de csak 1 évig. Egyszeri anyasági támogatás nem létezik. Ilyen hogy főállású anyaság nem létezik. Nem dolgozol, nem kapsz semmit...És amúgy semmi sem olcsóbb.Tudom, hogy le leszek pontozva, hogy ki a ...-t érdekel Románia, de csak azért írom le, hogy lássátok, hogy nem olyan rossz a helyzet.
2015. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Tudod, Romániánál meg százszor rosszabb országok vannak. Csak amíg itt élsz, leginkább a magyar valóság érdekel.
2015. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!