Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák benneteket is idegesít...

Anyukák benneteket is idegesít, ha párotok akkor sincs a gyerekkel (gyerekekkel), ha ideje lenne rá? Vagy tényleg sárkányosodok?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon megsértődött a párom, mert elmondtam neki, hogy rohadtul idegesít, hogy még akkor sincs a gyerekekkel mikor ideje-módja lenne rá... 1,5 , és 3 évesek múltak gyermekeink, tegnap ovi után még elvittem őket játszóterezni, majd együtt értünk haza Apával.. ő kiment még másfél órát a hobbijával foglalkozni, majd mikor bejött, 5 perc múlva már türelmetlen volt a picikkel, s miután nem bírt velük ( összevitatkoztak a lányok) , közölte velük, hogy jó, akkor senki sem játszik... és leült a számítógép elé, mint aki jól végezte dolgát... én vasaltam, közben a csajokat is rendeztem, majd játszottam velük, vacsi, stb... ő mindez alatt még edzett kicsit, olvasott, de semmit sem volt velük... tény, nagyon bosszantott, mert olyan keveset van velük, és valahol nem is értem miért nincs igénye rá, hogy velük legyen?! Jelzem, nem az volt a baj, hogy nekem kellett velük lenni! hanem az, hogy nem tudok elmenni mondjuk fél órára úgy, hogy ne üvöltsenek utánam( emiatt inkább nem is megyek), épp ezért szeretném ha amikor lehet, legalább akkor foglalkozzon velük! Azóta nem szól hozzám, este próbáltam beszélni vele erről, de nem is válaszolt, mint egy óvodás... szerintetek ennyire szörnyű vagyok?
2014. okt. 21. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem, az én párom eldob mindent amikor hazaér és "nekiesik" a gyereknek, ez nem is kérdés számára. Játék, fürdetés, evés, altatás, éjjel kelés, ezekben mind részt vesz. Simán. Nem vagy szörnyű, csak elvárod egy apától, hogy apa legyen. Ez szerintem alap.
2014. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szörnyű, a gyerekeket ketten vállaltátok, neki is kéne foglalkozni velük.

Sajnos nálunk is vannak mostanában ilyen helyzetek, én itthon vagyok a 9 hónapossal, aki elég nagy igényű, próbálok mindent megoldani nap közben, baba-háztartás-séta, estére én is baromira elfáradok, és csak annyi kéne, hogy napi kb 1 órát eljátszon vele, amíg megcsinálom a részletekben nem elvégezhető dolgokat, erre néha az a válasz, hogy nem bír most mert fáradt, vagy elintézi annyival, hogy a gyerek nincs el vele, én is hisztiztem emiatt, mert míg ő nap 2-3 órát tud játszani, addig én a "szabadidőben" is hézimunkázom, vagy főzök, hajat mosok. Nekünk az segített, hogy ajánlottam neki könyveket (kézbe nyomva), amik a babák foglalkoztatásáról szólnak, mert kiderült, hogy nem tud mit kezdeni vele, azóta magába szállt és próbál foglalkozni a babával.

2014. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most valahogy annyira nem érzem jogosnak ezt a "nem szólok hozzád"-ot... :( és elszomorít... mert nem rosszat akartam, és nem is azt kértem, hogy maradjon egyedül velük, én meg elmegyek... de az, hogy bejön, s 5 perc sem telik el, már indulatosan szól hozzájuk nekem nagyon fáj, ő meg támadásak veszi, hogy én csak a rosszat látom őbenne, mindig csak piszkálom, hogy mit nem csinál jól... pedig neki is jót akarok azzal, hogy foglalkozzon velük, mert látom, kudarcnak fogja fel, hogy ha kilépek az ajtón hatalmas sírás van... ajj nem tudom, de a sírás kerülget, mert tényleg nem bántani akartam!
2014. okt. 21. 11:38
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

az én férjem rengeteget dolgozik, reggel fél órákig készülődik tehát nem tud a picivel lenni. Este 8-ra haza ér, akkor van közös félórájuk utána fürdetés, és onnantól szintén enyém a baba. Hétvégén napközben a kertben dolgozik, de azért elviszi sétálni, vagy vigyáz rá amíg főzök. Tehát így ebben a formában engem nem is zavarna hogy keveset van velük. Viszont amikor a gyerek helyett hétköznap az első dolga hogy internetezik fél órát, na az zavar. nem azért mert nekem nincs időm a picivel foglalkozni reggel meg egész nap, hanem mert szeretném ha több időt töltene a kisbabájával, mert félek hogy 10 év múlva nagyon fogja sajnálni hogy inkább a gép előtt ült ahelyett hogy játszott volna vele.

de ez van, nem tudsz ellene tenni, minél jobban erőlteted, annál jobban fusztrálni fogja ez a téma. Vannak olyan férfiak, akik nem tudnak a gyerekekkel ellazulni, és nem is igénylik, és nem tudnak mit kezdeni egy síró babával. sajnos ez az a dolog, amire nem lehet a házasság előtt felkészülni, ez csak akkor derül ki mikor már ott a baba.

Apukám is ilyen volt.

2014. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kudarcnak fogja fel, őt is bántja, hogy nem tud mit kezdeni velük, és ezért gubózott be ennyire. Nem vagy szörnyű, csak te is fáradt vagy, nagy kihívás két ilyen kicsi gyerek, és a férjek hajlamosak rá, hogy eljátsszák a "harmadikat". Óvatosan, szőrementén próbáld meg őt úgy bevonni, hogy négyesben csináltok valamit, aztán amikor látod, hogy már jól elvannak, fokozatosan "vonulj ki" a képből. Tudom, ez türelemjáték, de nálunk ez jött be...
2014. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdés feltevő mintha én irtam volna ki a kérdést
2014. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozom! Igaz még 1 év, de 12 órában, nappal-éjjeles műszakban fogok dolgozni... mi lesz így?
2014. okt. 21. 12:17
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
ilyennek minke szültél másodikat is?
2014. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem neki szülte!!!!!!

hanem maguknak

2014. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

max csak magának

gondolom az elsőnél is ennyit segített,

2014. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!