Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen személyes emlékek...

Milyen személyes emlékek fűznek benneteket a játszótérhez?

Figyelt kérdés
Magatoknak milyen kellemes/kellemetlen meghatározó emlékeitek vannak gyerekkorotok játszótereiről, vagy épp olyan emlékekr, amik a gyerekeitekhez fűződnek?
2015. jan. 23. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én annyira emlékszem, hogy leestem valami forgó gömb szerűségről (1990 körül lehetett) és ömlött as lábamból a vér.
2015. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok játszótéri emlékem van kisebb-nagyobb koromból, szóban is hosszú lenne meghallgatni, nemhogy elolvasni.
2015. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én meg a libikókáról estem le, és a homlokomat ütöttem be, nagyon fájt!

Úgyhogy erre emlékszem leginkább. Soha nem szerettem a játszótereket utána már. Ez is valamikor '88-'90 körül lehetett. :D

2015. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
második hozzá szóló, oszd meg kérlek, írd le, kérlek, rendkívül érdekel!!!
2015. jan. 23. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is beütöttem a fejem, ráadásul egyedül voltam a játszótéren akkor, nem volt kellemes élmény. Utána sem szerettem meg a játszóteret, szerintem nagyon unalmasak voltak. Két fiam van, de kiráz a hideg ha játszóterezni megyünk, bár nekik már sokkal több lehetőséget kínál és a homokozószett is fejlődött azóta.
2015. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En a rakéta mászókara emlékszem egyedul. Tudjatok az a nagyon regi, aminek a tetején volt egy kúp, az volt a bunker. Es nyaron olyan forró volt a teteje, hogy nem lehetett hozzáerni. Nem tudom létezik-e ilyen még valahol.
2015. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam. Régen sokkal magasabbnak tűnt. :-)

[link]

2015. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rossz hogy beton csuzda tetejèröl estem le ès betörtem a fejem ,illetve iskoláskènt a hinta eltalálta a szemem .de jó emlèkeim közt van hogy olyan közel lakott a nagymamám a játszotèrhez hogy egyedül lemehetem a játszora ès ha kellet csak kinèzett az ablakon hogy mit csinálok illetve szolt hogy kèsz az ebèd .
2015. jan. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak kellemes emlékeim vannak :)

Lakótelepen nőttem fel és a ház előtt volt egy játszótér, így oda már elég korán lemehettem egyedül, Anyu mindig kiszólt az erkélyen, ha elkészült az ebéd, meg persze szemmel tartottak az ablakból :)

A hintát szerettük a legjobban, a húgommal és a barátnőimmel azt játszottuk, hogy felrepülünk az égbe :)

A mászókák is jók voltak, bár nálunk nem volt ilyen szuper rakéta, amit az egyik válaszoló linkelt, csak az a cica alakú, meg az iglu formájú :)

A homokozót utáltuk, mert mindig televolt kutya/macskakakival...

2015. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, leírok akkor párat.


Pici koromban a MOM parkba jártunk, ami akkor még nem bevásárlóközpont volt :) emlékszem egy nagy szitakötő szoborra, meg hogy megyünk mint a karaván, ki babakocsival, ki rollerrel, ki csattogós lepkével, végig az utcán :) meg hogy indulás után rögtön az első sarkon valakinek pisilni kellett :) meg hogy unokatesóimról minden alkalommal másfél perc alatt leszakadt / kiszakadt valamelyik ruhadarab :)


Nagyon koromban, emlékszem, mennyit beszélgettünk a barátnőimmel hintázás közben, hogyan ugráltunk ki a magasan lengő hintáből, és milyen hajmeresztő kunsztokkal próbáltuk egymást elkápráztatni a korláton meg a hídmászókán, hogyan játszottunk elnök-titkárt a gömbmászókában. Még nagyobb koromban hogy mennyit ping-pongoztunk a nyári szünetben, és közben mennyit veszekedtünk :) hogy hogy csodálkoztam, mikor lehozták a pici babákat, hogy a kavicsokkal órákig eljátszanak. Ja olyat is játszottunk például, hogy a kis kvarckavicsokat nagyobb kövekkel összetörtük, és csodáltuk, hogy csilognak belül. ezeket persze gyjteni is lehetett :) Megtanultuk, milyen ehető növényeket lehet találni a fűben, ettünk papsajtot, kiszívtuk a lóhere szirmaiból az édes nedvet. Emékszem, hogy gyűjtöttük a másnapi rajzórára a gesztenyét, pedig alig volt már, mert minden iskolásnak azt kellett gyűjtenie. Még az első barátommal is a játszótéren ismerkedünk össze :)


Emlékszem nagy zupálásra is. Az egyik osztálytársam lógott le a hídmászókáról, ráesett arra a zseniális kavicsos talajra, betört a feje, elvitte a mentő. Mire a másik osztálytársam, egy nagy észlény, megmutatta, hogyan esett le az első, erre fölszakadt a szája :)


És mennyit ugrálóköteleztünk! Kifulladásig számoltuk, ki melyik változattal mennyit tud ugrani. És akkor olyan is volt, hogy ketten hajtottunk két kötelet és egy harmadik ugrált. Ismételgette, hogy rózsa-szekfű-ibolya, és ahol hibázott, az a "jelű" lány következett.


Ja meg gumiztunk. Tudod, boka köré gumiszalag, ketten tartják, egy vagy kettő meg ugrál, beakasztja-kiakasztja a lábát, tekeri, csűri-csavarja.


És persze rengeteget bújócskáztunk, még nagykorunkban is.

2015. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!