Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Aki itt meg szokta kérdezni,...

Aki itt meg szokta kérdezni, hogy mikor jön a családi annak tényleg annyira ki van centizve a pénze?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 17:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

azokat én sem értem meg akik a pénz megérkezése után mindent megengednek maguknak aztán várják a köv. havit...



de tényleg lehet olyan hogy hirtelen megváltoznak a körülmények,hiába tervezték a családot felelőségteljesen...egy munkahely elvesztése is elég,főleg ha az esik ki a munkábol akinek magasabb volt a jövedelme,mert lássuk be már senki sem tudhatja hogy a jelenlegi munkahelyéről fog-e elmenni nyugdijba(én nagyáruházban dolgoztam és bezárt egyik naprol a másikra...ilyenre sem gondol senki igaz?)

2015. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A maxos gyedem utan a gyes par honapja minket is erzekenyen erintett, es vartam a csaladit. (Egy gyerekunk van).

Aztan mikor elvesztettem a munkahelyem, es a kiscsoportos fiunk allandoan beteg volt, megint vartam a csaladit, ki voltunk "centizve". Miota ujra a szakmamban dolgozom, normalis fizut kapok, mar nem jut eszembe, neha meglepodok, h mi ez az utalas.

Szoval csak annyit akartam ezzel mondani, h mindig adodhat olyan elethelyzet, amikor nagyon jol jon az a 12 ezer Ft.

2015. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 51 ezret kapok. Tartós beteg gyes+családi. Dolgozok is. Havi bevételem kb 160-170 e forint. Egyedül nevelem a gyerekem, albérletben. Szoktam én is várni a családit. Igen, nekünk sokat jelent. Mire kifizetem az albérletet, rezsit, bölcsit, hitelt (amit kedves apukával vettünk fel, aki azóta lelépett, semmit nem fizet. 10 éves kapcsolatba szültem, nem egy éjszakás kaland.) addigra oda a fizum. A családi, gyes marad kajára, tisztálkodási szerekre. Most tényleg ássam el magam? Vagy mit tegyek?

Igaz nem várom remegve, Hó utolsó napján is van hús, főtt kaja..... beosztom a pénzt. De ha nem lenne vakarhatnám a fejem. Aztán éhen halnánk.

2015. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 mi a fene ***** válasza:
88%
Igen, van olyan élethelyzet. A 9-essel egyetértek. Sajna nagyon sok család úgy működik - nem is kell hozzá 6 gyerek- hogy "egyszer hopp, máskor kopp".Az ilyeneknél csak a gyereket sajnálom, azért is mert ezt látja.
2015. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nincs gyerek, ketten vagyunk a férjemmel, de sajnos általában életmentő az a 20eFt. :(
2015. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

:-) Nekem is "ki van centizve" ,DE nem kérdezem,mert van annyi eszem,hogy tudja,minden hónap 1. munkanapján van utalás és 2. munkanap van a számlán,illetve azt is tudtam annak ellenére hogy a postás a 4. munkanapon hordja :-)

Szóval csak türelmesen várok addig.


Aki itt megkérdezi,az vagy nagyon értetlen,vagy csak provokációként írja ki a kérdést. És persze senki nem ellenőrzi hogy 1 napon belül akár többször is fent van hogy "mikor jön a csp?"

2015. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

12-essel értek egyet. Szerintem nem élünk rosszul, de pl. nyáron volt két hónap, amikor annyi minden összejött váratlanul és egyszerre, hogy alig vártam a családit. Augusztusban nagyon is jól esett a hóvégi utalás. Ennyi.

Mindenkivel előfordul ilyesmi, ez nem azt jelenti, hogy semmire szült, meg felelőtlen...stb.

2015. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem kell összekeverni a szezont a fazonnal. Vannak a megélhetési nagycsaládosok, akik direkt azért csinálnak hat gyereket, mert kapják utánuk a családit. És van, aki nagyon is meggondoltan vállal egy vagy két gyereket, de történik valami nemvárt esemény, például betegség, rokkantság vagy haláleset, munkanélküliség, lakástűz vagy bármi, ami padlóra küldi a csládot. Az előbbit én is elítélem, az utóbbi helyzetben viszont voltam már, hát nem kívánom még a sok önelégült nagyokosnak se, hogy megtudja, hol lakik az Úristen.
2015. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem szorjuk el mi sem a pénzt, nem iszunk, nem jàtszunk, nem bulizunk, nem cigizünk, normàlisan neveljük a gyereket és àltalàban jól is keresünk, de bizony volt olyan, hogy ki volt centizve a pénzünk. Elég car dolog, amikor azt kell sakkozni, hogy 2000ft-ból mit vegyél... Kölcsön meg ugye nem szìvesen kér senki.
2015. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!