Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedűlállóból->Élettársak?

Egyedűlállóból->Élettársak?

Figyelt kérdés
Sziasztok,olyan kérdésem van,hogy most lesz lehetőségünk összeköltözni a párommal,meglesz a bejelentkezés és az Élettársi kapcsolatról a papír is.Kérdésem,hogy mivel eddig egyedülállóként vagyok bejelentve,de szeretnénk bejelenteni,hogy már nem az vagyok,ehhez elég telefonálni az illetékes szervnek vagy mindenképp átkell mennem?Családi is meg a gyes összege is változna,ezért kérdezem.Köszönöm aki elolvassa,és netán tudna válaszolni.
2015. dec. 7. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt tuti nem tudod telefonon elintézni!
2015. dec. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a családi pótlék összege változik, a gyes nem. Személyesen, vagy levélben lehet intézni, telefonon nem
2015. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,hát akkor biztos át kell mennem,most az ünnepek miatt elhuzódhat a posta,ha átmegyek gyorsabb,csak picifiammal nem lesz egyszerű,apuka meg szinte mindig dolgozik,na majd csak sikerűl.
2015. dec. 7. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindent a neten intéztem. Írtam nekik egy kérdést, hogy hogyan kell intéznem, beadjam újra a kérvényt családipótlékra csak már nem egyedülállóként? és nem kellett, csak egy nyilatkozatot írnom, kinyomtatnom, aláírnom, beszkennelnem (fotóztam) és visszaküldenem az ügyintézőnek, amiben nyilatkoztam, hogy xy naptól nem egyedülállóként igénylem a családipótlékot. Küldték postán a határozatot a módosult összegről és ennyi volt.
2015. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

cstam.ceg@allamkincstar.gov.hu


Ez a fővárosi ügyfélszolgálat email címe, ide tettem fel a kérdésemet anno, mert a Ceglédiek küldték a határozatot korábbi csp-ról.


Nézd meg, kihez tartozol és azoknak írd meg, hogy te (tajszám, születés) az XY gyermeked után (szül. tajsz.) igényelt csp összegét a továbbiakban (dátum) nem egyedülállóként igényled és kéred, hogy tájékoztassanak az ügyintézés menetéről.

Esetleg a nyilatkozatot írd meg és mellékelt aláírt pdf ben a leveledhez már, akkor hamarabb tudnak vele mit kezdeni.

2015. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az infókat, most jócskán könnyítettetek a dolgomon. :)

Télleg köszi még egyszer. Üdv mindenkinek

2015. dec. 8. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!