Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ki számít egyedülállónak? És...

Ki számít egyedülállónak? És hol kaphatok erről igazolást?

Figyelt kérdés
Mielőtt a gyermekem megszuletett, feltettem itt a kérdést, hogy igenyelhetem e az emeltet, ha a gyermek apjával semmilyen hivatalos viszony nem áll fent, viszont egy háztartásban élünk. Többen írtátok, hogy ne probalkozzak csalni, mert vki feljelent, és vissza kell fizetnem azt a havi plusz ezer forintot. Hajadonkent jogosult vagyok rá, és a többség úgy ad tanácsot, hogy nincs a helyzetben, csak belemagyaraz! A kérdéstaazért tettem fel, ha vki bizonytalan, és itt akar választ kapni, akkor valódi választ kapjon. Köszönöm, hogy elolvastad.
2015. dec. 19. 09:50
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Az egyedülállóságot igazoló okiratot. (Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa.)


htp://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__csaladi-potlek__6969876-mikor-szamitok-egyedulallonak__oldal-1

Íme a kérdés, amire mindenki, kivétel nélkül rossz választ adott, tudatlanul /rendben, senki nem hivatali bürokrata, de ne adjunk teljes meggyőződéssel abszolúlt félrevezető választ/.


"

2015. dec. 19. 09:57
 2/54 A kérdező kommentje:
2015. dec. 19. 09:58
 3/54 anonim ***** válasza:
94%
Magyarul élettársi kapcsolatban élsz a gyermeked apjával. Te nem vagy egyedülálló, akár tetszik, akár nem, így nem vagy jogosult az emelt csp-re.
2015. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
94%

Hol találsz olyat, hogy egy háztartásban élsz a gyereked apjával, akkor egyedülálló vagy?

Nem vagy az!

És nem kell, hogy házasok legyetek, hogy hivatalosan élettársi kapcsolatban éljetek. Ha egy közös háztartásban vagytok, ami azt jelenti, hogy a közös költségeket megosztjátok háztartáson belül, vagyis ketten gondoskodtok az anyagiakról, a gyerekről, akkor nem vagytok egyedülállóak!!!

2015. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
92%

Tudod mikor lennél egyedülálló kérdező? Ha nem élnél egy közös háztartásban a gyereked apjával.

Vagyis ő lakna mondjuk Budapesten, élné a saját életét, te meg laknál Debrecenben és nevelnéd egymagad a közös gyereketeket. Na, ekkor lennél te egyedülálló!

2015. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Még mindig utána sem néztek és úgy mondjátok! Nem az számít kivel élek, hanem hogy a családi állapotom hajadon!

Az apjával nem vagyunk elettarsak! A jogi értelemben nem! Sem nem regisztraltan, sem nem bejegyzetten /ez ugyanis nem ugyanaz/.

Azonkívül egyedülálló még, akinek élettársa, férje sorkatonai szolgálatot teljesít, vmint, ha tanulói jogviszonya áll fent, ha szociális ellátásban részesül, illetve, ha nyugdíjas, vagy rokkantnyugdíjas.

És még akkor is járhat, ha tortenetesen házasok az illetők!

2015. dec. 19. 10:07
 7/54 anonim ***** válasza:
86%
Azok a párok, akik együtt élnek bármilyen regisztráció, bejegyzés, házasság nélkül, azok élettársak. Jogi értelemben. Tehát ti élettársak vagytok. Nem regisztrált élettársak, csak simán élettársak. Nem vagy egyedülálló.
2015. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
89%
1500 forint a különbözet. Ha ez annyira kell az élethez, nagy hiba volt gyereket vállalni
2015. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értitek. Az, hogy vki a gyermek apjával egy címen tartózkodik, semmit, de semmit nem jelent.

Hogy a gyakorlatban nem egyedülálló ezen módon vki okés. És az is, hogy a többség számára ez a logikus. De mégsem így van.

A törvény előtt az edesapával köztünk nem áll fent hivatalos kapcsolat.

Csak azt mondjátok meg miért ellenkeztek, ha még csak utána sem néztek! Én tegnap beszéltem a konyvelovel, aki felvilagositott a hatályos Ptk-bol. Nekem is meglepő volt, de kiderult, hogy még a Sogornom is így kapja a pótlékot, pedig 15 éve élnek együtt a párjával /nem élettársa még így sem! /.

2015. dec. 19. 10:15
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kell utána néznem, mert én ismerem a Ptk-t, ellenben a könyvelőddel (mondjuk ez nem is a könyvelő feladata). Nem kell semmilyen hivatalos regisztráció az élettársi kapcsolat létrejöttéhez, csak a párnak együtt kell élnie. Csak akkor nem vagytok élettársak, ha valóban nem vagytok egy pár, csak egy fedél alatt éltek mint két idegen, de ilyenről eddig nem írtál. Ha egy pár vagytok, akkor ti élettársak vagytok a Ptk. szerint.
2015. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!