Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy Angliában meg tudnak élni a családi pótlékból és a gyerekek után járó juttatásokból?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. Van egy ismerősöm, aki Londonba fog költözni 2 gyerekével egyedül. Azzal dicsekedett, hogy milyen jó sora lesz ott és mennyi családit fog kapni, meg mit tudom én mit a gyerekek után (az egyiknek van valami betegsége. Ezt honnan szedik az emberek? Azt mondta minimálbért fog keresni. Csak én gondolom úgy, hogy ez egy vicc? Egyedül 2 gyerekkel, szerintem nem fog ott tudni megélni. Hogyan próbáljam lebeszélni róla?

2016. febr. 23. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Maximum elviszi oviba,aztan elmegy dolgozni 4-5orat...es vissza a kicsiert. De 4-5nagyon kevés,főleg ha nincs párja,es hárman vannak.
2016. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tudom mire gondol, de nem úgy van ahogy ő gondolja.

Mutasd meg neki ezt :

[link]

2016. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Az a baj, hogy a magyarok hajlamosak átszámolni a fizetést forintba és az itthoni árakhoz viszonyítani azt.

Azt kéne elsősorban felmérni, hogy abban az országban mennyit ér az a pénz, amit ott keres az illető. Ugyanez vonatkozik az esetleges segélyekre (persze csak azután, hogy tutifixre meggyőződött arról, hogy az jár neki..) is.

Havi 100 ezer jó magyar forintból valamelyik kínai faluban lehetne úgy élni, mint egy úr viszont Londonban vagy Párizsban igen hamar elfogyna ez a pénz.

Általánosságban igaz az európai országokra, hogy külföldinek járó ilyen-olyan segélyből nem fog jobb színvonalon élni, mint ahogy Magyarországon élt, sőt.

2016. febr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Leszarom tabletta.


Hidd el, ez az egyetlen jó megoldás! Vele jót nem tudsz tenni csak magaddal rosszat. Én sokáig próbáltam segíteni az ilyen barmoknak legyen az bármilyen ügy/döntés. Nem úgy kell gondolni, hogy belepofáztam, de ha már beszélt hozzám, ne adj isten kérdezett is, akkor elmondtam a véleményem, hogy hogyan működnek a dolgok, mit lenne érdemes és miért. Szinte egy se fogadta meg sose, csinálta, amit gondolt, legrosszabb esetben még én voltam a tapló paraszt, aki pesszimista, meg miket mondok, fogtam a fejem egy szó nélkül, hogy milyen ostoba, és mindig igazam lett, akkor meg hallgassam a panaszkodást ugye.


Úgyhogy egy ideje akármit mondanak, aham, ühüm, hmm és kész. Essen pofára, ki a szart érdekel, felesleges segíteni akarni, mert semmi köszönet nincs érte úgyse, sőt. Mit érdekel ez már engem, az én életemre úgy konkrétan úgy sincs hatással, úgyhogy nem érdekel, csinál amit akar és amit tud, engem hagyjon ki belőle.

2016. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Maximum elviszi oviba,aztan elmegy dolgozni 4-5orat...es vissza a kicsiert. De 4-5nagyon kevés,főleg ha nincs párja,es hárman vannak."


400 fontot fizetünk egy hónapra az oviért egyetlen gyereknek, úgy, hogy heti kétszer megy. Ha nem megy valami miatt akkor is fizetni kell, mert "tartják a helyét". Angliában nem fog 4-5 óra munkával sehogy sem élni, az nem csak nagyon kevés, hanem semmi.

2016. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
sok szerencsét neki, de Barátnőmék 2fizetésből épp hogy megélnek kint, és nem élnek nagylábon.
2016. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szi, mi lett a barátnőddel?
2020. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!