Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem hiszik el sokan,...

Miért nem hiszik el sokan, hogy hiperaktív, dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás (számolászavar) gyerekek tényleg léteznek?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom, hogy nincs hiperaktív gyerek, csak a szülő nem törődik vele. Vagy csak eleven, kíváncsi stb. Engem ez azért zsvar, mert nemrég vetődött fel gyermekemnél, hogy hiperaktív. Én most szembesültem azzal, hogy ez bizony probléma, s ráadásul a társadalom is nagyon érdekesen reagál erre. Mi csak azoknak mondtuk meg akik nagyon jól ismernek minket és a gyereket mert a tágabb környezet, nem biztos, hogy megértené. Ugyanez van a dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás(számolászavar) gyermekekkel és szüleikkel is. Nagyobb gyermekem osztályába jár egy dysgraphiás kislány neki csak az írás nem megy, azon kívül nagyon jó tanuló. Ezenkívül ott vannak még a hipermotilis gyermekek akiket gyakran egy kalap alá vesznek a hiperaktív gyerekekkel. Ti mit tudtok ezekről? Azon szülők válaszaira is kíváncsi vagyok, akiknek gyermekük "benne" van. Tapasztalatok?
2009. aug. 24. 10:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed elején van a válasz.Ma divat azonnal rásütni egy kicsit elevenebb gyerekre,h hiperaktív,vagy együtt tanulás helyett sajnálkozni rajta,h biztosan diszlexiás,azért nem megy neki.

Ettől függetlenül persze,valóban létezik az összes általad említett betegség-bocs,nem tudom jobban leírni-,és minden tiszteletem azoké,akik mindent megtesznek a hiperaktív,diszlexiás,...stb gyerekükért,mert nekik még az előítéletekkel is meg kell küzdeni a saját problémájukon kívül.

2009. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem írás-,olvasás-, és számolászavaros gyerekek tényleg vannak, ez egy valós gond, de a hiperaktivitás csak a mai kor szüleménye!Nem kétlem, hogy sokat foglalkozol a gyerekeddel, és hogy odafigyelsz rá.De én találkoztam egy csomó olyan gyerekkel, akire azt mondták, hogy hiperaktív, pedig szerintem tényleg csak az odafigyelés hiányzott!De ez nem is meglepő, ha megnézzük, hogy milyen életstílusa van ma a szülőknek.1-2 évesen bölcsi, utána ovi és még esténkét, vagy hétvégenként sem tölt tartalmas időt együtt a család.És most nem olyanokról beszélek, akiknél sajnos az anyuka nem teheti meg hogy otthon maradjon!

De a legkiakasztóbb szerintem, hogy erre is van gyógyszer!Tehát feltaláltunk egy olyan kamu betegséget, ami miatt megint lehet a károsabbnál károsabb gyógyszereket adagolni már a kisgyerekekbe is!Ne haragudj, ez a véleményem, meg le is pontozhattok, de ez szerintem ugyan olyan hülyeség, mint mikor a 4 éves gyerekeket pszichológushoz viszik, mert valami "nincs rendben".És nem a szélsőségekre gondolok, mikor tényleg olyan komoly problémák veszik körül a kisgyereket, ami miatt túl korán hatalmas törés keletkezett a lelkében, hanem egészséges családok viszik az egészséges gyerekeket!Szerintem egy anya kell hogy pszichológus legyen a családban!Csak ugye mára már az anyaszerep egy lenézett, másodrangú dolog, ha valaki nem megy vissza dolgozni, nem keres pénzt, hanem "csak" háztartásbeli, akkor arra furán néznek.Pont most is van egy kérdés egy másik témakörben, hogy mit szeretnél, munkahelyet, vagy otthon főzni, takarítani?De könyörgöm, az otthon főzés, takarítás,házvezetés ugyan olyan munka!!!Sőt az anya szerep nagyon is sok szakterületet foglal magában!na de mind1, visszatérve, szerintem a hiperaktivitás nagyon is a mai kor kitalációja!

2009. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
92%
Én láttam valódi hiperaktív gyerekeket.Ők nem csak egyszerűen nyüzsögnek,tényleg összetéveszthetetlen...képtelenek-és nem azért mert félrenevelték őket-a legrövidebb koncentrációra is,képtelenek egy helyben maradni,folyamatosan nyüzsögnek alvástól alvásig.Szinte életveszélyes egyedül hagyni őket,mert egy pillanatra nem nyugszanak,mindent megpiszkálnak,nekem az jutott eszembe,h csak lepkehálóval lehet leszedni őket.Bizony,létező dolog,de közel sem olyan sok gyereknél,mint akinél feltételezik.Aki megőrül a normális mértékben eleven,kíváncsi gyerekétől,nem tudom mit csinálna egy valóban hiperaktív gyerekkel.
2009. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem pontozok le senkit, mert a véleményekre akkor is kíváncsi vagyok, ha azok nem egyeznek az enyémmel. Nekem eddig nem tűnt fel a gyermekem mássága, hiszen itthon vagyok, sokat tudunk kint mozogni. Valójában szorongás miatt kerestük fel a pszichiátert, mert gyermekem fizikai tüneteket produkált. Onnan tudom, hogy ezt sajnos özökölte(mármint a szorongást). Tünetei kizárólag akkor voltak amikor oviba járt, nyáriszünetben nem. Na de ez más téma, csak azért írtam le, mert nem egészséges gyerekkel mentem pszichiáterhez. A pszichiáter vetette fela hiperaktivitást. A helyzet pedig, hogy igaza van, tényleg hiperaktív a kisfiam. Nem kap gyógyszert, nem kap kezelést. Azért sem, mert fokozott mozgásigénye ilyenkor nagyjából ki van elégítve. Viszont az iskolától félek, hiszen reggel nyolctól délután négyig heti 2-3 tornaórával neki maga lesz a szenvedés. Egész nap nem biztos, hogy a tanítónéni tud neki érdekeset mondani. Ugyanis "a hiperaktív gyermeknek nagy a mozgásigénye, rosszul tűri a monotóniát. Nagy benne az újdonság iránti igény. Ennek a három tényezőnek a következtében aztán előfordul, hogy nem tudja végigülni a tanórákat." Megjegyzem szerettem volna torna tagozatra adni, de már nem fért be. Megjegyzem, nagycsalád vagyunk s bár van tesó aki szorongós kicsit (egyre kevésbé az), de nem hiperaktív. A tesó jól tanul és nagyon jól elvan tesi óra nélkül is. Mondhatnám lustika. Tény, hogy egyszerűbb lenne legyinteni és homokba dugni a fejem.
2009. aug. 24. 11:12
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Írod,h 8-4-ig lesz iskolában,gondolom iskolaotthonos.A fiam is így fog majd járni.:)De nekik van sok szünet az órák között,nem lehet,h elég lesz neki ha a hosszabb szünetekben rohangálhat az udvaron?(Nálunk kimennek amikor csak lehet.)
2009. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Nálunk is van szünet az órák között,de neki már az oviban sem volt elég az az idő amit kint töltöttek. S ha nem mozog sokat (eleget nem tud) akkor a csillárra is felmászik. Persze, már tudjuk, hogy külön fogjuk valamijen edzésre hordani (eddig a falmászás tetszik neki a legjobban). Persze csak annyit, hogy még jóidőben tudjunk játszizni is. Nem is beszélve arról, hogy a tesója zenesuliba jár és őt is hordani kell. Eddig kihasználtuk a zenesuli közelében a játszóteret, de nyáron szinte teljesen elbontották. Esőben nem is lehet biztosítani a mozgásigényének megfelelő mozgást. Két esős nap és szegény az ajtó tetején hintázik, meg az ajtókereten mászik fel mint egy kismaki. Tartok tőle, hogyha a suliban elunja az órát és nem figyel rendesen, majd a tanítónéni hogyan reagál. Ha kiküldi szivacsotmosni, meg táblát törölni, vagy reggeli időben őt küldi a reggeliért, nem lesz baj, hiszen ez a mozgás is több a semminél. A szülőknek nem is mondom meg, higy hiperaktív.
2009. aug. 24. 11:37
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nagy mozgásigény nem keverendő össze a hiperaktivitással. Oké, hogy nektek szakember mondta. Viszont főiskolán egy elismert pszichológus tartott nekünk előadást, aki egyértelműen kijelentette, hogy kisgyermeknél nem állapítható meg a hiperaktivitás. Meg kell várni a felnőttkort, és akkor jelenthető ki teljes biztonsággal.

A többihez pedig azt fűzném hozzá, hogy régen is volt, csak nem nevezték el ilyen divatosan, hanem azt mondták, hogy hülye a gyerek.

2009. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt hittem az én gyerekem bár a testvérei "nyugodtabbak" normális, csak kicsit szalajka. Úgygondoltam ő ennyire mozgékony, kis fürge ürge. A pszichiáter hívta fel a figyelmem, amikor a beszélgetések alatt amikor mi felnőttek beszélgettünk (nem többet néhány percnél) látszott, hogy paprika van a fenekében, tekergett, dobálta magát, lefeküdt. Egyébként hétévesen már tudnia kellene néhány percig nyugodta ülnie akkor is, ha nem vele foglalkoznak. Legalább is a tesói tudnak. Azt mondta, bizony látszik a mozgásán és ez az iskolában gondot jelenthet. Ám az, hogy milyen kezelésre van szükség, van-e szükség valamilyenre egyátalán az majd akkor derül ki, ha már nap mint nap ott kell ülnie a suliban.
2009. aug. 24. 12:13
 9/43 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy a régen úgynevezett hülye gyerekek lennének az oly "divatos" hiperaktívak. Ismerek néhány neveletlen hülye gyereket, ők nem hiperaktívak. Azért sem hangoztatjuk, hogy hiperaktív a gyerekünk, mert akkor bizony sokan azt mondanák rá, hogy hülye gyerek, pedig nem is ismerik. Én nem tartom olyan hű de divatosnak. Inkább úgyérzem, hogy ez valami bélyeg, valami rossz címke. Egy kívülállónak ez lehet, hogy divatosnak tűnik, nekem inkább kínos.
2009. aug. 24. 13:13
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Jó téma.A barátnőm kisfiáról tudok csak nyilatkozni ez ügyeben.Szigorú nevelési elvek ,biztos családi háttér sztem jó gyerek, és 3évesen korától vasárnap mindig megy a szüleivel istentiszteletre amit végig ül nyugodtan.Erre jön az óvoda azzal hogy a gyereket vigyék nevelési tanácsadóba mert, hogy hiperaktív gyanús...vitték aki meg is állapította, hogy az(hozzáteszem egy mindenféle játékokkal felszerelt torna teremben fogadta őket ami bármelyik gyerek figyelmét elvonná)teljesen véletlenül egy másik tan.adó és gyermek pszihológussal is beszéltek aki meg azt állította hogy ő pont azt gondolja teljesen átlagos viselkedésű gyerek.Hát most ilyenkor szegény szülőt sajnálom.
2009. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!