Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mikor szokott jönni a családi...

Mikor szokott jönni a családi pótlék és a családi adókedvezményt csak akkor kapom amikor dolgozok?

Figyelt kérdés

November 5-én szültem és kaptam családi pótlékot december 5-én ami az egyszeri anyasági támogatással együtt jött meg december 29-én. Ez volt a novemberi meg a decemberi? Nem minden hónap elején szokott jönni? Januári mikor fog?

Másik kérdésem pedig, hogy mikor betöltöttem a 12.hetet kértem a családi adókedvezményt a 10ezer forintot és míg dolgoztam kaptam is, azóta viszont nem. Táppénz meg CSED, GYED, GYES idején az nem jár, csak majd ha dolgozok megint?



2017. jan. 4. 09:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A CSED az ma jött, azt hittem majd egyszerre jön mindig a családi pótlékkal.
2017. jan. 4. 09:25
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Rendben, hogy kikérted az igazolást, de le is adtad a bérelszámolásra?

Utólag vissza fogod tudni kérni, ne aggódj.

2017. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A családi pótlék minden hónap második munkanapján érkezik. Kivételek viszont akadnak, pl most január elején nem jön, mert a mostanit decemberben, karácsony előtt utalták.

A következő majd február elején lesz.


A családi adókedvezmény biztos nincs benne a Csedben? Igényelted szülés után?

2017. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerre érkezik a csed és családi pótlék, mert nem egy helyről utalják.

Az adókedvezményről nyilatkozni kell. AZ igényléssel együtt le kellett volna adni egy papírt, hogy te havonta szeretnéd kérni, és már nem a magzatit.

Ja, és most majd újra nyilatkoznod kell, mert minden évben ugye új adóév kezdődik.

Amit nem vettél igénybe, azt az adóbevallásban tudod majd kérni.

2017. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, hogy ha megszültem újra kell igényelni. Írtam a főnökömnek és ezt irta vissza:

2016-ra szerintem úgy számfejtették. Ebben az évben meg újra kell igényelni. Majd küldenek hozzá papírokat,gondolom. Bár amit most kapsz, azt nem tudom, hogy adóköteles-e egyáltalán.

2017. jan. 4. 09:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Mivel terhesen magzati adókedvezményt kértél, ezért szülés után nem tudják elszámolni, ha nem nyilatkozol újra.

Persze, hogy adóköteles (mi adómentes manapság Magyarországon???).

A csedből SZJA-t vonnak, a gyedből szintén+ nyugdíjjárulékot is.

2017. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor újra ki kell tölteni az igénylőlapot és odaadni a főnöknek és küldi tovább a munkáltatónak mint a magzatit? Visszamenőleg is lehet kérni novemberit, decemberit?
2017. jan. 4. 10:36
 8/16 anonim ***** válasza:
A novemberi, decemberit majd az adóbevallásban visszakérheted utólag, egyben. Most meg új papírt adsz le, azon majd kéred havonta januártól.
2017. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És onnantól akkor kapom mindig folyamatosan vagy majd minden évben újra kell kérni?
2017. jan. 4. 12:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben újra kell kérni. Mint ahogy a dolgozó embereknek is minden évben újra kell nyilatkozni.
2017. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!