Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért szül ennyi ember a...

Miért szül ennyi ember a semmire (Gyes, családi pótlék)?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést olvasok ezen az oldalon arról hogy dolgozni egy napot se dolgozott, de gyereket/gyerekeket már szül, és várja a segélyeket. Miért jó ez nekik? Szül, utána meg itt kérdezgeti hogy mikor jön a csp meg a gyes, várja mint a messiást.


Nem veszekedni, meg ítélkezni akarok, csak tényleg érdekel hogy mi ezeknek az embereknek az indíttatása. Gondolom apuka se keres olyan jól ha ennyire fontos nekik a segély.


2017. júl. 30. 16:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Mert számukra a védekezés drága.A másik eset,hogy butàk védekezni,vagy egyszerűen lusták dolgozni,és majd gondolják,így a semmiérr kapnak pénzt.
2017. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerint azok kérdezgetik főleg akik nagyon fiatalon érettségire vagy még arra se nulla munkaviszonnyal vállalnak gyereket, nem kapnak rendes csedet, gyedet csak a gyest, majd kikérik maguknak hogy leszólják őket csak mert fiatalon szülnek, hiszen van lakás, a párjuk jól keres, szülőkbek can pénzük, és nincs gond az anyagiakkal. Aztán a szülők megunják a támogatást, a pasi lelép, ők meg ott maradnak a gyessel ami semmire se elég de munkát se találnak végzettség, munkatapasztalat nélkül. Akinek nem inge nem veszi magára....
2017. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nekem van olyan ismerősöm hogy szült 5 gyereket, 5 apától, a legelsőt 16 évesen, még egy percet se dolgozott, nem is fog mert semmilyen végzettsége nincs, csak szidja a mindenkori kormányt hogy miért nem kap több segélyt. Itt is legalább naponta egy kérdés arról hogy mikor jön a segély,de dolgozni eszükbe se jut.
2017. júl. 30. 17:59
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Miért szólsz bele ? Nincs közöd mások életéhez. Másrészt Magyarországon a legtöbb ember semmire szül. A balkáni fizetések nyugati árak mellett, valamint a 30-40 év lakáshitel sem egy ideális állapot.
2017. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem szólok bele, csak képtelen vagyok megérteni miért akar rosszat valaki szándékosan a saját gyerekének azzal hogy csupasz fenékre szül, miért nincs benne annyi motiváció hogy a gyerekének jót akar, nem azt hogy a nyomorban nőljön fel...és van közöm hozzá, mivel az én és a többi dolgozó ember adójából kapják a segélyt.


Én biztosan megvonnék minden támogatást attól aki nem dolgozott szülés előtt összesen legalább két évet, a leendő gyerek érdekében, mert így hátha nem potyogtatnák a gyerekeket az állam pénzére. Nem értem miért nekik áll még feljebb mikor inkább hálával tartoznak a dolgozó embereknek hogy eltartjuk őket, a semmiért.

2017. júl. 30. 18:50
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez nem a te problémád.

Nem vagy te isten,hogy ezen változtatni tudj.

Ismerek olyat,akinek 12 gyereke van, 4 pasitól. 5 gyerekre kap árvaságit is,kap családit és gyest is.

Mégsincs már 2 nap múlva pénzük.

Ezzel nem lehet mit csinálni.

2017. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Annyiban azén és a dolgozó emberek problémája hogy a mi pénzünket költik ilyen felesleges dolgokra, amiből lehetne értelmes dolgot is csinálni.
2017. júl. 30. 19:20
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen szitutól én is falra tudok mászni. Egy csomóan még nem is dolgoztak, és nem is fognak, mert hát a gyerekek.....

ők folyamatosan csak szednek ki abból a bizonyos nagykalapból, amibe még sosem raktak bele egy fillért sem. (Én meg fosok, nem merem bevállalni a 2. gyereket, és legfőképp az anyagiak miatt!)

2017. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Azért bezzeg nem jár a szád, hogy Viktor milliárdokat költ a hobbijára (foci), stadionok épülnek mindenhol, csúti kisvasút, 27 % áfa stb. Ha ez jó a magyarnak, akkor minden másban kuss a neve.
2017. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
9-es válaszoló egyetértek
2017. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!