Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az, ha valaki magasabb...

Igaz az, ha valaki magasabb összegű családi pótlék ellátásban részesül, akkor nem veheti fel egy leszázalékoltakat foglalkoztató cég megváltozott munkaképességű munkavállalóként? Mert a törvény szerint nem számít leszázalékoltnak?

Figyelt kérdés

Én ezt nem hiszem el, aki megváltozott munkaképességű és van róla hatósági bizonyítványa hogy hány százalékos rokkant, akkor azt az embert csak azért ne lehetne alkalmazni mert családi pótlékot kap?

Akkor most ez átverés vagy tényleg így van?



#családi pótlék #megváltozott munkaképesség #beteg ember munkavállalása #megváltozott munkaképességű foglalkoztatása #leszázalékolt munkavállalása
2014. febr. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Családit az kap aki középiskolában nappalin tanul, így szerintem igaz.
2014. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első, csp-re saját jogán jogosult lehet 18 felett is az, aki beteg, akár élete végéig


kérdező,mi is foglalkoztatunk ilyen dolgozót, nem tilos.

2014. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

de azt azért jó, ha tudod, hogy ha 3 hónspban a béred meghaladja a minimálbért, akkor szüneteltetni kell a csp folyósítását.

nem járnál jobbsn fogyatékossági támogatással? add be a papírt, ha nem kapod meg, automatikusan a csp marad.

2014. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
közben eszembe jutott hogy attól, hogy kapod a csp-t, automatikusan tényleg nem számítasz megváltozott munkaképességűnek, törvény írja elő, milyen papírral kell rendelkezned. Ha megírod nekem priviben, mid van, szívesen segítek.
2014. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!