Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért szül ennyi ember a...

Miért szül ennyi ember a semmire (Gyes, családi pótlék)?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést olvasok ezen az oldalon arról hogy dolgozni egy napot se dolgozott, de gyereket/gyerekeket már szül, és várja a segélyeket. Miért jó ez nekik? Szül, utána meg itt kérdezgeti hogy mikor jön a csp meg a gyes, várja mint a messiást.


Nem veszekedni, meg ítélkezni akarok, csak tényleg érdekel hogy mi ezeknek az embereknek az indíttatása. Gondolom apuka se keres olyan jól ha ennyire fontos nekik a segély.


2017. júl. 30. 16:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
9-es, lehet hogy jár emiatt is a szája, csak egy másik helyen, nem a gyerekvállalás-nevelés kategóriában.
2017. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Annak sem megy jobban aki dolgozott gyerek előtt.

Ha nincs jolkereso ffi a háznál, gyerekkel minden nő ugyanott tartana.


A gyerekvallalas igy is ugy is millios minusz évente. Ha dolgozott vki szules elott, ha nem.

2017. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

9es, honnan tudod hogy nem jár a szám? É nem én szavaztam meg sem... csak mikor olyan borzalmas a helyzet az egészségügyben, az oktatásban, akkor nem hiszem hogy így kéne az ablakon dobálni a pénzt.


És itt nem azokkal az anyukákkal van bajom, akik évekig dolgoztak gyerekvállalás előtt, és mennek is vissza, vagy azokkal, akik hirtelen vesztették el a munkájukat, hanem azokkal, akik nem is akarnak dolgozni, és szülik halomra a gyereket a segélyekért, egy családban akár 7-8at is, foglalkozni nem foglalkoznak velük, mindet beadják már kiskorában bölcsődébe (és bei s veszik, mert ott legalább kap enni)hogy csinálhasson még több gyereket.


Több ismerősöm se dolgozott sosem mert ő "hivatásos anya" az összes gyereke közösségben, ő otthon egyedül, egész nap nem csinál semmit, a gyerekek elhanyagolva minden szempontból, de azt nagyon tudja hogy mit hol kell megigényelnie, és ha valaki mást javasol neki, ordenáré stílusban leoltja.

2017. júl. 31. 13:31
 14/22 A kérdező kommentje:
Sajnos az én ismerőseim között több a magyar aki így viselkedik, mint a kisebbségi. Volt akinek az önkormányzat felajánlotta hogy ingyen leérettségizhet, listából kiválaszthat egy szakmát, azt is kitanulhatja, míg iskolába jár kap valamennyi"ösztöndíjat" (kb mint a segély összege)de nem kellett nekik.
2017. júl. 31. 16:01
 15/22 anonim ***** válasza:
38%

"Csak azok kérdezgetik, akik érettségire, vagy még arra sem ..." Kérem, ne általánosítsunk! Érettségim van, 4 gyermekem és SOHA nem kérdeztem, hogy mikor érkezik! Jelenleg nem dolgozom, de itt munkahely sincs, amihez egy érettségi elég lenne és a gyerekeimre sincs aki vigyázna, így még 4 évig itthon vagyok. Luxus dolgaink nincsenek, ha valamelyik gyereknek szemüveg kell, vagy új ortopéd cipő (most ezek az aktuálisak) ,akkor megvesszük. Nem járunk kajáldába és még sorolhatnám, de még családi előtt is van mit az asztalra tenni! Pedig az apuka nem keres annyit, amit itt sokak állítanak magukról... Én,a buta aluliskolázott, nem dolgozó ingyenélő be tudom osztani azt ami van.

Sok családnál látom és nem csak a "kisebbségi" családokban, hogy hó elején megy a habzsi dőzsi, utána pedig megy a sírás, a kéregetés.... Ismerek olyat, ahol a csaj maga mesélte, hogy mennyi a bevétel, egy másik alkalommal a rezsi, albérlet összege is kiderült, és amikor kiszámoltam, kiderült, hogy négyőjükre 2,5x annyi marad mint nekünk hatónknak. Az ominózus csaj palija fizu után pár nappal már a fb-n írta ki, hogy valaki segítsen nekik, ki mit tud, adjon. 1 gyerek, 1 anyós, a férfi és a nő is dolgozik. Nos?

2017. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Utolsó akinek nem inge ne vegye magára... De nem ez az általános mint nálatok
2017. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
"Szerint azok kérdezgetik főleg akik nagyon fiatalon érettségire vagy"... nem azt irtam hogy CSAK azok...
2017. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nézd, más országokban a szegény anyukák, akiknek nincs pénzük, akár azért mert nem dolgoztak soha életükben, 700 és 1200 euró között kapnak egyszeri összeget szülés után, aztán pedig 180-250 euróig havonta. Csomó országban kapnak ingyen gyümölcsöt és tejet, de valahol még csokis kekszet is. Megértem az állaspontodat, de hidd el, nincs igazság. És akkor mindenki vetesse el a gyerekét? Azért mert nem jön össze neki a ház, autó, önerőből? Valaki 10 évekig próbál kuporgatni és úgyse sikerül. Ne legyél irígy.
2017. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ki beszélt az önerőből vett házról meg autóról? Csupán arról hogy ha már gyereket vállalok, akkor a legjobbat szeretném neki, és ez nem összeegyeztethető a segélyből tengődéssel.


Én nem vagyok irigy, egy gyerekem van, mindent meg tudok neki adni amire szüksége van, sőt, ha nem változik semmi az anyagi helyzetünkben egyetemista korára tudunk neki egy kis lakást is venni.


Nem az elvetetés a megoldás hanem az átgondolt családtervezés. Ha nem fér bele a gyerek, akkor védekezem megfelelően. Annak a kisgyereknek se lehet jó, ha látja hogy a többi gyereknek futja divatos játékokra, naponta gyümölcsre, édességre, finom, változatos ételekre, divatos ruhára, de neki nem.


Nem segélyeket kellene osztogatni, hanem ezeket beszüntetni, és az emiatt megtakarított összegekből munkahelyeket teremteni. Aki meg nem akar dolgozni, az ne is kapjon semmit.

2017. aug. 4. 20:05
 20/22 Tündi0212 ***** válasza:
49%
Te neked nincs jogod ilyeneket kérdezni ! Igen sok család él ugy hogy cspböl meg mellete nem dolgoznak énis sokat ismerek! De nem te élsz benne hanem ők!!!!!!! A másik hogy vannak ugy hidd el sokan hogy dolgozik az apuka is napi 16 orát és mégis kevés a pénz és akkor már 3 án várják a cspt! Tudom hogy kikre gondoltál itt a romákra ! De nem mind ugyan olyan ! Látom te is unatkozol ha ide ilyen kérdéseket irogatsz !
2017. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!