Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek mire van a családi...

Szerintetek mire van a családi pótlék?

Figyelt kérdés
És hogy a Szülőnek mire kéne felhasználnia?
2017. aug. 19. 22:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan már! Nyüves 12 ezer forintról beszélünk. Már azzal rád költötte, hogy együtt laktok, s nem dob az utcára.

Nem hánytorgathatod fel.

Rezsihányad, étel, menza, bérlet, osztálypénz, könyvek, füzetek, írószerek... ezek tizedére se elég.

Nincsenek megjelölve a bankók, nem kell látnod hogy pontosan mire adja ki, attól még kiadja.

S nem, nem úgy működik hogy minden saját keresetét rád kell elvernie + a családit is látványosan.

2017. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Otthon kapsz kaját? Használod a villanyt? Fürdesz, wc-zel? Van telefonod, tableted, számítógéped vagy laptopod? A ruhád mitől tiszta? Télen van fűtés a lakásban, hogy ne fagyjál meg? A suliba hogy jutsz el (útiköltséged ki állja)? Vannak füzeteid, tollaid, radírod, iskolatáskád stb.? Ezekre megy el a családi pótlék, ebben az értelemben teljes egészében rád költik (megsúgom neked, hogy mindezt csak a családi pótlék nem fedezi, ezen felül is bőven költenek rád, ha precízen utánaszámolsz, látni fogod...)
2017. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy? És miből veszel magadnak ruhákat? Dolgozol már? Fiú vagy, vagy lány?


A havi 400 ezer bevétel soknak tűnhet elsőre, de a mai árak mellett nem olyan sok az sajnos, főleg ha van valamilyen hitel, törlesztőrészlet amit fizetni kell, pl. lakásra, házra. Egy lakást, házat fenntartani, meg mondjuk egy autót elég nagy kiadás. Rezsit (víz+csatorna, villany, gáz) mindig kell fizetni, biztosításokat, tankolni is kell, aztán beszélhetnénk a telefonszámlákról, kábeltévéről, stb. És bármikor elromolhat valami, amit javítattni vagy cserélni kell. Egy szimpla mosógép esetében sem kevés. És akkor még nem számoltuk a többi kiadást, mint mosószer, öblítő, fogkrém, tusfürdő, a lista szinte végtelen. Na és a kaja. Szerintem egy három tagú családnak simán kell 60ezer havonta, de ez csak akkor elég, ha mindig ő főz, nem rendel soha és ebbe nem fér bele egy-egy meki vagy ilyesmi. Még nem is mondtam sokat a havi 60-nal, mert ebből még nem libamájat vesz meg bélszínt.

Egy a lényeg; nekem kicsit úgy tűnik, hogy nem igazán vagy képben a kiadásokkal és az áraķkal, már meg ne haragudj.

2017. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
47%

A gyerekre van de sztem senki sem teszi felre h na az a 12 ezer ft a gyerekre van csak hanem megy a kozosbe ( gondolom..)

Mi 2 éves kora óta nyitottunk egy számlát és arra kérjük mindig, jó lesz ha valamiert pénz kell neki, egyetem vagy lakast kivenni esetleg ha neadj isten orvosi kezelesre kell, vagy autot venni)

18 éves koráig nem tervezunk hozzányúlni. Mi kezelhetjuk!

2017. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Arra nem sikerült válaszolni, hogy dolgozik -e a kedves kérdező. Ha en ilyen kis követelőző lettem vna anyám ugy pofancsap, hogy a fal adja a masikat.

Nyilván zsebpénzt kapsz anyukádtól és / vagy apukadtol amibol szerinted te magadat ruhazod, ugye? Mellette ahogy sokan leírták, vannak egyéb költségek. Valszleg az internetszamlat is anyukád vagy apukád fizeti aminek a segítségével idepottyantottad ezt a kérdést. Szóval.. Nem akarlak elkeseríteni, de ha a kezedbe nyomnák azt a penzt kb.3 nap alatt élned fel ha mindent neked kellene fizetni es utana jöhetnél ide picsogni a negyedik nap, hogy éhes vagy.

2017. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát szted abból a 12 ezerből nem vesz kaját? Fizeti a rezsit, legyen a fejed alatt tető és legyen mit enni, inni. Furodhetsz , mint látjuk net is van.. az h nem "shoppingolhatsz"az más téma. Arra kolti a 12ezret amire adják. Rád, a megélhetésesre, es valljuk be 12 ezer talan egy szamlara eleg es 2napi kajara talán... 12 ezernel sokkal tobbet kolt ő te rád. Hálátlan egy ember vagy te
2017. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nálunk apám a pénzkereső, havi 320at kap nettó, de sosem vasarolgattam hetente/ havonta. Évszakonként adott pénzt új cuccokra , de nem mindig tudott annyit h pl mindent megvegyek. Általában cipőt , kabátot vettem es fehérneműt..

Tudod miert nem volt eleg ennyi penz plusz a 12 ezer csaladi? Mert hitelt fizettek, amibol a hazat vettek annak a fele hitelből van !

2017. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Abból a 12ezerből az étkezésed se jön ki nemhogy a rezsi rád eső része.
2017. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jól írják, elmegy a rezsi és lakhatásrészedre. 18 éves koromtól én átírattam a számlámra és az volt a szüleim beleegyezésével a havi zsebpénzem.
2017. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Gyerek étkezésre, ruhára, tisztálkodó dolgokra van szerintem. Viszont én nem rakom konkrétan félre, bedobom a fizum mellé, úgyis jóval többet költök a gyerekekre mint a családi összege. Szinte minden hónapban veszek ruhát, pár hónappal ezelőtt még mindkét gyerekem pelenkás volt (egyik éjjelnappal, másik csak éjjelre), meg hát főzök nekik (is). 2 gyerekre a 26.000ft pikkpakk elmegy és tényleg csak a gyerekekre.
2017. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!