Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Vissza kaphatom a családi...

Vissza kaphatom a családi potlekom szerintetek?

Figyelt kérdés
Már volt egy kérdésem amiben leirtam hogy elvettek a csaladimat hianyzasok miatt de azota is folyamatosan jarok iskolaba es meg mindig nemértelmetlen kaptam.vissza . Bementunk a gyamugyhez ahol azt mondtak ok már tavaly juliusba kuldtek papirt a MAKnak hogy vissza adhatjak a csaladi potlekom .de valamiért ez nem történt meg. A gyamugynel kinyomtatták ezt a papirt azt mondtak hetfon vigyuk be a makba. Van ra esely hogy azotatol vissza menoleg vissza kapom?

2017. szept. 30. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Visszamenőleg?!

Nem fogod visszamenőleg, örülj, ha egyáltalán kapod.

Mondjuk előre kellett volna erre gondolni. Hétfőn hívja fel anyád/apád a MÁK-ot. Nem is értem, miért nem jártatok azóta utána..

2017. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Kormányhivatalba menjetek be ,már nem a MÀK intézi. Megvan az a határozat amiben írva van ,hogy tavaly is kaptad volna ? Ha a gyámhivatal elküldte Illetve igazolta ,hogy engedélyt adtak rá akkor megkapod. De nem 5 perc lesz mire ezt kinyomozzák.
2017. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, ne MÁK-hoz menj, hanem kormányablakba, de a legjobb az lenne, ha a TB-hez mennétek, mert hozzájuk kerültek át a családtámogatási ellátások. Nézd meg, területileg hova tartoztok. Visszamenőleg 2 hónapra fizetnek, akkor is, ha már 3 hónapra járna a családi. Minél hamarabb járjatok utána, mert mint írtam 2 hónapra visszamenőleg adnak csak pénzt, akkor is, ha többre járna.
2017. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Nos akkor a TB-hez nem került semmi. Az ONYF folyósítja az ellátást,de a kormányhivatal bírálja el az igénylést. Fogd az összes iratot, kérelmet, határozatot és menj be személyesen.
2017. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Erre nem vonatkozik a két hónap, mert az ellátás már meg van állapítva, csak a folyósítás szünetel.


Ez vonatkozik erre az esetre: A családi pótlék szüneteltetésének megszüntetése esetén az ellátást első alkalommal a gyámhivatal iskoláztatási támogatás szüneteltetésének megszüntetésére irányuló kezdeményezésben megjelölt hónapra, ennek hiányában a kezdeményezés hónapjára kell ismételten folyósítani. Ebben az esetben a folyósításra visszamenőlegesen, a járási hivatalnak a szüneteltetést megszüntető döntése meghozatalát követően kerül sor. (Cst vhr)

2017. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!