Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ki az, aki szerint létezik...

Ki az, aki szerint létezik Magyarországon megélhetési gyerekszülés? Megoldási javaslatok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 06:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Létezik.

Csak amíg régen a munkanélküliség elkerülésére volt jó, ma a kétgyerekesek a támogatásokért szülik meg a harmadikat.


Aki nem szül hármat, nem is nő...

2017. nov. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Létezik

elkerülés:munkaviszony nélkül ne járjon segély. (tehát anélkül hogy életében ledolgozott már legalább 3 évet, valamint az, hogy ha 3 éven belül bevállal még egyet, arra ne járjon támogatás)

2017. nov. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Persze, szaporítás program van. Már elenyésző azok száma, akik normális fizetés alapján, felelősséggel vállalnak gyereket. A legtöbb megkérdezi mennyi pénz meg támogatás jön ennyi meg annyi gyerekre, és hazamennek és elkezdenek gyereket gyártani, mintha ez vmi legyártási folyamat lenne.

Én itthon nem fogok szülni mert egyrészt nem szülök segélyért másrészt nincs meg a színvonal, nálam ez elvi kérdés.

Megoldás? Kéne tanulni, lesz jó munkahely, abból lesz rendes fizetés és abból lehet gyereket vállalni. Ha egyet, akkor egyet. Ha meg nem futja rá, akkor nem kell szülni.

Különben fel is kell nevelni (tanítani, beszélni hozzá, foglalkozni vele, nem bevágni 10 hónaposan a bölcsibe mert otthon üvölt a másik 2 és nincs rá idő).

2017. nov. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Ne járjon semmi alanyi jogon (gyes) csak aki dolgozott. Helyette a gyed maximumát kellene abból a pénzből emelni aki egy csomó adót előre leadózott már előtte. A 365 napot is kevésnek tartom, mert sokan odaaállitanak dolgozni valahova, 3-4 hónap múlva teherbe esnek, és igy is meglesz a 365 napjuk.
2017. nov. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Mo-n nincs megelhetesi gy.szüles, mivel gyerekkel csak segelybol nem lehet megélni. Olyan letezik, hogy szegenyek szulnek az meg az alacsony munkaberek miatt van.
2017. nov. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

"Én itthon nem fogok szülni mert egyrészt nem szülök segélyért másrészt nincs meg a színvonal, nálam ez elvi kérdés. "


Vagyis itthon nem találtál senkit, aki gyereket csinálna neked, és utána könnyedén el is tartana úgy, hogy ne kelljen dolgoznod.:D

Érdekelne, hogy mi az a "segély", ami csak nálunk van, semmi köze a munkabérhez és megéri érte harmadikat szülni. Valaki kifejtené és összegszerűsítené?

2017. nov. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Erre csak lenne megoldás, ha normális fizetés lenne. Tehát ha már minimálbérből is jobb életszínvonalat tudnának biztosítani a szülők, mint ha kapják a családit és a segélyt (meg vasaznak és lopják a fát meg az áramot).

Bemész családi pótlék kifizetés után a Tescoba, munkaidő közepén. Tele van jól öltözött, jóllakott családokkal, (fiatal férfiak, nők, gyerekek, nagyszülők: senki se dolgozik) és olyanokat pakolnak a kosárba, amit mi fizetéskor nem merünk megvenni.

Igaz, mi fizetünk lakáshitelt, nem önkormányzati lakásban élünk, egy hónap csúszás után kikapcsolják az áramot, nem hogy 2-3 milliós tartozást felhalmozzunk, és alig látjuk a gyerekeink, mert túlórapénz nélkül nem tudunk megélni két gyerekkel.

És ilyenkor azért én is be tudok gorombulni, hogy nem igazságos, hogy kemény munkával semmivel se tudunk jobb életszínvonalat biztosítani, mint ahogy mások munka nélkül.

Ezt kéne gyökeresen megváltoztatni. De erre csak az a megoldás, ha normális fizetés lenne. Az meg nálunk soha nem lesz. Mi is csak arra várunk, hogy picit nagyobb legyen a legkisebb, aztán húzunk külföldre. Nem véletlenül írattam be őket németre.

2017. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Ugye, nem azt akarod állítani, utolsó, hogy a 2 vs 3 gyerekre járó családi pótlék összege között ekkora különbség van?:D Egyszerűen röhejes. Akiket te látsz (neked) munkaidőben, jólöltözötten bevásárolni, jó eséllyel nem is tartják számon, mikor van csp-fizetés, ellentétben veled. Honnan tudod, melyik lakik önkormányzati lakásban, talán rájuk van tetoválva? Tudomásul kell venni, hogy vannak, akik jól keresnek, ugyanúgy megdolgoznak érte, és ennek semmi köze ahhoz, hogy hány gyerekük van.
2017. nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

6-os.


Így van, nem fogok itthon szülni. Mert nem akarom, hogy a hozzád hasonló bunkók között nőjön fel egy gyerek, akik úgy gondolják, hogy a nő arra való, hogy valaki megdugja és eltartsa.

Te és a magadfajták el sem tudják képzelni, hogy egy nőnek legyen saját lakása, autója, egzisztenciája. Nekem van, és azért van, mert nem álltam le az első jöttmenttel csak azért, hogy felcsináljanak és elmondhassam, hagy "jeeee, valaki végre felcsinált, teljes értékű tagja lettem egy elbutult társadalomnak".

Neked a nő egy utánfutó, és azokból pedig van bőven itthon.

Nekem az egzisztenciámra futja itthon, gyerekre már nem. Az előbbit választottam, és ahogy nézem a színvonalatokat, jól választottam.

2017. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Látom megérkeztek a kisebbségiek is lepontozni mindenkit...
2017. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!