Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A 3. gyermek az unokám....

A 3. gyermek az unokám. Kérhetem a 3 gyermekre is a családi kedvezményt? 3 hónapos magzatkortól vissza igényelhetek?

Figyelt kérdés
Házasok vagyunk 2017.10.18-tól.Dolgozom.1 nevelt lányom,1 közös fiunk és most egy unoka. Nagypapa lettem 2018. 01. 05.-én. Feleségem lett a törvényes gyámja a picinek mivel a nevelt lányom fiatal korú még.A CSP-t feleségem fogja kapni.

2018. febr. 27. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,mivel feleséged jogán te is igényelheted a családi pótlékot és így az adókedvezményt is.
2018. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lehet,hogy a gyámsági határozat jogerőre emelkedésétől vagyok csak jogosúlt?És a 3 hónapos magzatkortól számítható fenmaradó 6 hónapom ami megmaradt tavajról arra nem leszek jogosult ?
2018. febr. 27. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vehető igénybe utána családi adókedvezmény, gondolom vagyonkezelő joggal felruházott gyámja a feleséged a gyereknek, amíg az anyja be nem tölti a 18-at. A szabályozás nem teszi lehetővé, hogy gyám adókedvezményt érvényesítsen, ráadásul te a gyám férje vagy csupán, még a feleséged sem igényelhet, te meg pláne nem. Íme a szabály a hivatalso oldalról: "Ki nem veheti igénybe a családi

kedvezményt?

Az a magánszemély, aki a családi pótlékot

vagyonkezelői joggal felruházott gyámként,

vagyonkezelő eseti gondnokként a

gyermekotthonban, a javítóintézetben nevelt

vagy a büntetés végrehajtási intézetben lévő,

gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló

gyermekre (személyre) tekintettel

szociális intézmény vezetőjeként, az

intézményben elhelyezett gyermekre

(személyre) tekintettel kapja."

2018. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De a párom nem csak vagyonkezelői joggal felruházott gyám,Hanem törvényes képviselője,gondozója és vagyonkezelője is.A törvényben az van,hogy vagyonkezelői joggal felruházott gyámként nem lehet igény be venni.Mint törvényes képviselője nem hangzik el sehol sem.Pár embertől hallottam hogy meg kapom,de nem lett megerősítve.
2018. febr. 28. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!