Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mi ez a rágörcsölés a családi...

Mi ez a rágörcsölés a családi pótlékra?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap olvasom, hogy kérdést írnak ki róla, hogy mikor jön már meg. Ennyire hiányzik valakinél az a tizenpárezer forint, hogy ennyire görcsölnek rajta?
2019. jún. 6. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos vannak, akik erre az "ingyenpénzre" alapozzák az egész gyerekvállalást. Mélységesen elítélem ezt.
2019. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Elsőnek: nem hiszem, hogy erre alapozzák...

De igen, sok családnál számít hó végén/elején az a tizenpárezer Forint.

Adjatok hálát a "Jóistennek", hogy nektek nem számít.

Én minden nap hálát adok...

2019. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Az esetek 90%-ában nem. De pl amikor a kicsi kórházba került és naponta mentünk meglátogatni 120 km-re, akkor számított, mert minden pénzünk benzinre ment el. Vagy amikor a nagy egy hét alatt kinőtte az összes ruháját és muszáj volt teljes ruhatárat cserélni, akkor is. A felrobbant bojlert már nem is említem inkább. Alapból jól kijövünk, de van olyan helyzet, amikor nagyon számít az a ~30.000 ft.


Azt mondjuk én sem értem, miért kérdezik meg, hiszen minden hónap 2. munkanapján jön a pénz, ez sosem változik.

2019. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez magyarország. Undorító egy ország lett.Sajnos vannak emberek akik elég kevés pénzből élnek.Az elsőnek meg csak annyit hogy ha így elítéled,és te ennyire tele vagy adományozd az "ingyen"pénzed a szegényeknek.
2019. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Van egy ismerősöm, aki az elmúlt 1hétben minden nap rám írt, hogy kaptam e már. Utána rinyált, hogy milyen kevés. Majd amikor megkapta a boltnál bevásárolta a söradagot és a bagót. Ebből kiindulva szánalmasnak tartom igen. És nem a jó istennek adok hálát, hanem saját magunknak, hogy nem xarjuk el a pénzt, hogy megdolgoztunk érte. Akkor ez miatt adakozzam szét? Lehet lepontozni. Itt nem az országgal van baj, hanem az emberek hozzáállásával, aki toporzekolva várja a hónap végén azt a 10est. Nah ezek azok az emberek akik mindenkit hibáztatnak a saját nyomoruk miatt csak magukat nem. Nagyon szégyelném magam ha a gyerekemet ennek kitenném.
2019. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Ki tudja, kinek miért kell. Amúgy csak 1 gyereknél 12.000 Ft, ha több gyerek van, meg esetleg gyes is van mellé, akkor jóval több is lehet. Nekem 4 gyerekem van, az ikrekre dupla gyest kapok, és 115.000 Ft-ot kapok. mielőtt támadna valaki, dolgozom is a 4 gyerek mellett, és sosem kérdeztem, mikor jön a családi. (ui: a gyerekek ennél jóval többe kerülnek, mielőtt valaki csak az összeget nézné, és nem, nem ebből élek meg.)
2019. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Kicsit rosszindulatúak vagytok. Nem tudhatod miért kérdezi...

Nekem is fontos melyik nap jön de nem azért mert hiányzik az a pénz, csak én postán kapom és ha nem talál itthon a postás ugye bekell menni érte,de nálunk nincs posta mert egy pici "falu" vagyunk. Városhoz vagyunk csatolva a létszám miatt, oké nincs messze de csak azért nincs kedvem kocsiba ülni hogy 10km-t menjek azért a pénzért

2019. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyrèszt nem tudhatod, hogy ki mièrt vár rá. Persze van egy rèteg, aki alacsony bevètelen tengödik. De bármi más oka is lehet. Ès nem mindenkinek csak egy gyereke van, hogy csak 12ezret vár. Nekünk 3 gyereknèl már majd 50ezer. Ès igen, bár általában bőven kijövünk a pènzünkből, nem nullázódunk le hónap vègère, de bizony előfordult olyan, hogy úgy összejöttek a dolgok, nem betervezett plusz kiadásokkal, hogy tènylegesen szüksèg volt rá.
2019. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Mi minden kiadast felreteszunk/kifizetunk a fizubol 10.-e korul.

Utana a maradek penzt 2 fele vesszuk.

Vagyis ugy,hogy igenis szamolunk azzal,hogy nekem jon a csaladi+gyes 37.000ft ho elejen akkor ennyivel kevesebbet teszunk felre a honap 2.felere.

Tehat igenis szamit hogy mikor jon!

2019. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Vannak olyan hónapok, mikor én is úgy várom mint a messiást. Ez van. Örülj, hogy te nem vagy ilyen helyzetben
2019. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!