Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Ha újra lesz jogviszonyom akkor jogosult leszek családi pótlékra?

Gimnáziumba járok, fél évre szüneteltettem a jogviszonyomat külföldön tartózkodás miatt. Júniusba visszairatkozom és osztályozó vizsgàt teszek, újra lesz jogviszonyom. Ilyenkor màr augusztus hónapban jogosult lesz Anyukám családi pótlékra vagy csak szeptembertől? Szeptemberben leszek végzős.

Keress kérdéseket hasonló témákban: családi pótlék, adókedvezmény

márc. 18. 15:25  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Érdekelne az is, hogy a családi adókedvezménnyel mi történik. Mikor kiiratkoztam Anyukámnak emiatt csökkent a fizetése. Ugyanúgy augusztus hónaptól ez is visszaáll a régire?

Köszönöm.

# 1/5Időpont márc. 18. 15:29 Privát üzenet
Igen.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont márc. 18. 16:26 Privát üzenet
A családi pótlékra biztos jogosult leszel, mert mikor mi külföldre költöztünk, akkor mondták, hogy nem lehet megszüntetni, csak szüneteltetni, tehát ha visszajövünk, akkor újra jár. Ha augusztusban már Magyarországon tartózkodsz, és be vagy iratkozva, akkor szerintem már jár arra a hónapra is, de ezt érdeklődd meg hivatalosan.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont márc. 18. 16:30 Privát üzenet

[link]

Itt minden le van irva pontosan

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont márc. 18. 16:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Világos, köszi mindenkinek!:)

# 5/5Időpont márc. 18. 17:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha árva ellátásra vagyok jogosult, beiratkozók OKJ ra leigazolom hogy oda járok, majd mondjuk nem megyek be és három hónap múlva felbontja az aktív jogviszonyom azt jelzik a nyugdíj intézet felé?
Ha nincs munkám, de megvan a két éven belüli 365 nap biztosítási jogviszonyom, jogosult vagyok mindenre? Anyaságira, gyes, gyed, tgyás, meg hasonlók?
2013. 02. 06. -án szűnt meg a hallgatói jogviszonyom. Ez után meddig vagyok még TB-jogosult?
2012. május 31-én lejár a határozott idejű munkaviszonyom, és tudni szeretném, hogy jogosult vagyok-e egyáltalán tgyás-ra? Meg van a 365 nap biztosított jogviszonyom.
Ha tegnap az érettségi megszerzésével megszűnt a jogviszonyom az iskolámmal, akkor még teszem fel szeptemberig jogosult vagyok a diák kedvezményekre?
FONTOS! Júniusban szűnt meg a tanulói jogviszonyom, azóta munkanélküli vagyok, ellátást nem kapok. Jogosult vagyok GYED-re?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!