Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha újra lesz jogviszonyom...

Ha újra lesz jogviszonyom akkor jogosult leszek családi pótlékra?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, fél évre szüneteltettem a jogviszonyomat külföldön tartózkodás miatt. Júniusba visszairatkozom és osztályozó vizsgàt teszek, újra lesz jogviszonyom. Ilyenkor màr augusztus hónapban jogosult lesz Anyukám családi pótlékra vagy csak szeptembertől? Szeptemberben leszek végzős.

2019. márc. 18. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Érdekelne az is, hogy a családi adókedvezménnyel mi történik. Mikor kiiratkoztam Anyukámnak emiatt csökkent a fizetése. Ugyanúgy augusztus hónaptól ez is visszaáll a régire?

Köszönöm.

2019. márc. 18. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékra biztos jogosult leszel, mert mikor mi külföldre költöztünk, akkor mondták, hogy nem lehet megszüntetni, csak szüneteltetni, tehát ha visszajövünk, akkor újra jár. Ha augusztusban már Magyarországon tartózkodsz, és be vagy iratkozva, akkor szerintem már jár arra a hónapra is, de ezt érdeklődd meg hivatalosan.
2019. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden le van irva pontosan

2019. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Világos, köszi mindenkinek!:)
2019. márc. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!