Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 19 éves vagyok, most érettségi...

19 éves vagyok, most érettségiztem, ősztől OKJ-s nappali képzésen tanulok tovább. Jól tudom, hogy 20 éves koromig kaphatom még a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Ennek összege mennyi lesz, ha kapom még egy éven át? És kérhetem a saját számlámra? (Eddig anyuhoz futott be.)

2019. júl. 9. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, OKJ-s képzésnél jár. Kérheted saját jogon, de anyukád beleegyezése kell hozzá. Ennyi erővel meg akár el is kérheted tőle. A CSP nem költőpénz, hanem az eltartásodra jár.
2019. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az okj-s kepzesed kozoktatasi intezmenyben zajlik, akkor igen. De ha szolgaltato inditja a kepzest, akkor nem. A csaladi potlekra Szulo jogosult igy azt gondolom az o szamlajara utaljak. Persze gondolom o olyan szamlaszamot ad meg amilyet akar.
2019. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

egy középiskolában tanulok tovább okj-n, szóval gondolom ez közintézmény.


és mekkora összeget kaphatok családi pótléknak??

van 2 bátyám (21 és 23 évesek), és egyetemisták.


és van egy 17 éves húgom, gimis.


(más támogatás már nem jár nekem?)

2019. júl. 9. 19:45
 4/14 A kérdező kommentje:
akkor is jár a családi pótlék ősztől, ha már a barátommal élek együtt, és elköltöztem hazulról néhány hónapja?
2019. júl. 9. 19:46
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
És miből élsz? Ki tart el?
2019. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kaphatod, de abból nem fogsz tudni megélni.
2019. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Neked nem jar. A szuleodnek jar. Azert ezt tegyuk helyre.
2019. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

19 évesen tényleg nem vagy vele tisztában, hogy anyukád mennyi pénzt kap miattad?

Nekem középiskolában végig a csp volt a zsebpénzem, 12 ezer forintról beszélgetünk.

2019. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

mi 4-en vagyunk tesók, ettől is függ.


a nagyobb testvéreim csak 1-2 éve mentek egyetemre, okj-n voltak ők is, ezek is beleszámítanak szerintem, h. ki mennyit kap.


ott a kisebb testvérem is.

2019. júl. 9. 21:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az nem neked jár, hanem anyukádnak rad. Szerintem ha elköltözöl, keress melót a suli mellett, hogy eltartsd magad.
2019. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!