Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 19 éves vagyok, most érettségi...

19 éves vagyok, most érettségiztem, ősztől OKJ-s nappali képzésen tanulok tovább. Jól tudom, hogy 20 éves koromig kaphatom még a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Ennek összege mennyi lesz, ha kapom még egy éven át? És kérhetem a saját számlámra? (Eddig anyuhoz futott be.)

2019. júl. 9. 19:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A családi pótlék összege 2009 óta változatlan:


Egy gyerek esetén: 12 200 forint (havonta)

Egy gyereket nevelő egyedülálló esetén: 13 700 forint (havonta)

Kétgyerekes család esetén gyerekenként 13 300 forint (havonta)

Két gyereket nevelő egyedülálló esetén gyerekenként 14 800 forint (havonta)

Három vagy többgyerekes család esetén gyerekenként: 16 000 forint (havonta)

Három vagy több gyereket nevelő egyedülálló esetén gyerekenként: 17 000 forint

(havonta)

Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyerek esetén: 23 300 forint (havonta)

Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyereket egyedül nevelő esetén 25 900 forint (havonta)


Válaszd ki az opciót, ami illik rátok. Ha jól értelmezem jelen pillanatban csak rád és a kisebb testvéredre jár a csp. Ez lehet 13300/gyerek vagy ha anyukád egyedül nevel 14800/gyerek.

Meg nem fogsz élni belőle.

2019. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A testvérek csak akkor számítanak, ha velük élsz egy háztartásban, de akkor meg anyukádnak jár, hiszen ő tart el, ő fizeti utánad a rezsit. Ha nem velük élsz, akkor marad a 12.200 Ft.
2019. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Ha saját jogon igènyled, tehát egyenesen te kapod, akkor abba nem számítanak bele a testvèrek, szóval 12200 Ft havonta.

De anyukád is csak 2 gyerekre jogosult, szóval nem sokkal több.

2019. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szóval inkább megkárositanád anyukádat x ezer forinttal... aha érdekes. Mesélj még.
2019. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!