Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet az ilyesmire jól...

Hogy lehet az ilyesmire jól reagálni?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam. Ha az apukája hazaért együtt szoktunk sétálni menni egy közeli szökőkúthoz. A szökőkút egy medence, amiben valamivel boka felettig érhet a víz, és ilyen-olyan alakzatokban fröcsög néha víz belőle. A gyerek imádja nézni. Ma is voltunk és ott játszott egy 7-8 éves fiú. Látszott, hogy sokat van ott a medence szélén egyensúlyozva ivott a vízből, belement és fröcsölte kifelé (nem felénk), lógatta bele a lábát, stb. Egyszer csak beleesett a vízbe, néha feljött, néha lemerült, egyszer csak felállt a vízben és elindult kifelé. Ekkor megjelent az anyja, aki addig sehol sem volt, jó megverte a gyereket ott előttünk, aztán elkezdett ordítani, hogy az ő Ronáldókája itt fuldoklik, ezek meg (mi) nem mozdulnak, hogy megmentsék. Akkor én megkérdeztem, hogy ugyan már hol volt a Ronáldóka anyukája, amikor a gyerek beleesett a szökőkútba, és elmentünk onnan. Erre elkezdett még jobban ordítani, hogy a rák egye ki a belünket és dögöljünk meg a gyerekünkkel együtt. Még több száz méterrel arrébb is hallottuk. Nyilván, ha egy másodpercre is felmerült volna bennünk, hogy a gyerek veszélyben van, azonnal kirántjuk onnan. De ismétlem a gyerek nagyon otthonosan mozgott a szökőkút körül és benne is, a víz kb. 15-20 cm mély, és a gyerek néhány másodperc után a saját lábán jött ki. De azóta is valahogy olyan nyugtalan vagyok, hogy jól reagáltam-e. Nem állok le az utcán értelmetlenül vitázni senkivel, hogy az én dolgom-e vigyázni a gyerekére, de annyiban sem akartam hagyni. Konfliktuskerülő vagyok, már előre félek a játszótértől.
2019. júl. 23. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kellett volna vitatni, hol volt az anyja, hanem leszögezni, hogy nem fuldoklott. A többi rész, az elsétálás szerintem rendben van.
2019. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel nem szabad vitatkozni.
2019. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

10 centi vízben is meg lehet fulladni, ha bepánikol valaki.


Amúgy azt mondod, hogy beleesett, ergo illett volna segítségére sietni. Persze ha túl gyorsan történt, akkor jól tetted, hogy nem álltál le a végén veszekedni, hanem elsétáltál. Az meg megint más kérdés, hogy nem lett volna kár érte.

2019. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen idióta viselkedésre sehogy nem lehet reagálni. Ha ki akartátok volna "menteni" a fiút, akkor meg azért hőbölögtek volna, hogy mért piszkáljátok, had fürödjön. Szóval semmi okod bűntudatot érezni, az ilyen primitív emberekkel nem lehet mit kezdeni. Tovább kell lépni.
2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vállvonogatva mondtam volna, hogy semmi közöm más gyerekéhez.


Amit természetesen nem így gondolok, de erre szerintem nem lehet olyan hatásosan ordítani. :DDD

Amúgy, gondolom te is tudod, hogy ha rászóltatok volna a purdéra, akkor meg azért ordított volna veletek.

Erre igazán jól csak egy másik c...asszony tudott volna reagálni! Tán még meg is tépték volna egymást! Lett volna cirkusz, még belépőjegy se kellett volna hozzá.


Én is utálom a konfliktusokat, meg egy ilyen emberrel nem is érdemes semmit csinálni, úgyis túlordít téged, észérvekre nem reagál stb. De azt érdemes megtanulnod, hogyan ne vonódj be a konfliktusba. Mintha nem neked ordítana, érted ugye?

2019. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Mindenkinek. Tudom. A férjem mondta is hazafelé, hogyha közbelépünk, akkor meg az lett volna a baj.
2019. júl. 23. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A ronáldó névről és a "rák egye ki" beszólásról mindjárt sejtem, hogy nem a napon barnultak le. Nem is kell leállni veszekedni ezzel az állatfajjal, mert még a végén hozza a csáládot' bosszúra.
2019. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kiszedted volna a gyereket, rohant volna az anyjához panaszkodni, hogy bántjátok. Jobb nem beleavatkozni egy ilyen helyzetbe, jól tettétek, hogy távoztatok.
2019. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel a napokban történt meg, hogy az oktató medence szélérő beleugrott a vízbe egy másik gyerek. A mi gyerekünknek is a nyakáig ért a víz, aki pedig beleugrott láthatóan évekkel fiatalabb volt. Nos ő valóban veszélyben volt,mert egyből elmerült,de ezt a férjem észrevette és ruhástól telefonostól ugrott utána. Nem volt ideje gondolkodni. Gyereket kitette a medence szélére a sírástól felköhögte a lenyelt vizet és elfutott. Szülők sehol. Az a gyerek ma halott ha nincs ott a férjem. Azért észrevehető,ha valaki épp fuldoklik.

Ezek a nem idén barnult brigád pedig úgy sem tud viselkedni bármilyen helyzet is legyen.

2019. júl. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól kezelted a szitut. Sajnos vannak ilyen Taigetosz pozitív emberek, nem lehet velük mit csinálni, csak ignorálni.
2019. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!