Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól “normális” gyereket...

Mikortól “normális” gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Családban volt egy kis nézeteltérés a kérdéssel kapcsolatban.

Más életkort jelöltünk ki mint ideális. Szerintük sokkal hamarabb lehet/érdemes gyereket vállalni mint szerintem.


Itt egészen pontosan én az anyagi oldalára gondolok a dolgoknak és persze kell egyfajta kor, hogy az ember ezt jól tudja kezelni.

Szerintem egy saját lakás, ház kellene vagy ha hitelre is de egy olyan konstrukcióban amit előreláthatólag mindig tudok majd fizetni. Kellene egy autó is, nem a legújabb, de egy biztonságos, megbízható autóra szükség van. Ismerek olyat aki babával buszozik, na meg szoktam is látni anyukákat amikor buszon vagyok, egy hatalmas szívás szerintem. Egyedül sem szeretek buszozni, mert sok kényelmetlenséggel jár, ez egy gyerekkel hatványozottan igaz lenne.

Meg persze egy olyan fizetés amiből kényelmesen meglehet élni, és lehet félrerakni, mert bármi lehet.

Na most amíg ezek nincsenek meg addig nekem nem kell egy (vagy több) gyerek. Albérletbe vagy szülőkhöz szülni szerintem nincs értelme, ha nincs autó még úgy-ahogy megoldható, de azért nem egy leányálom, anyagi biztonság meg egyértelműen kell. Amíg egyedül vagyok addig átvészelném, hogy nincs pénzem, leadnék az igényekből. De egy gyereknek én nem akarnám elmagyarázni, hogy ezt vagy azt ezért nem tudjuk most enni/inni/csinálni, mert apának nincs munkája.

Ezek megvalósításával nincs is problémám, tanulok, dolgozok fejlesztem magam, és valószínű ezeket elfogom érni, de ez nem 1-2 év munkája. Szóval emiatt sokkal később lesz gyerekem, mint amit “ideálisnak” tartanak.


Szerintetek mi az ideális? Mit tanácsolnátok mondjuk egy iskolából frissen kikerült 18 évesnek (aki lehet egyetemre is megy), hogy mi az amit mindenképp oldjon meg mielőtt gyereket vállal?

Lehet én gondolom rosszul és kevesebb is elég, én azt is elfogadom csak akkor indokoljátok meg légszi!:)



2018. okt. 10. 01:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Semmi köze az életkorhoz.

Én húsz évesen szültem, házasok voltunk egy éve (és vagyunk lassan 23 éve). Külön éltünk, önállóak voltunk. Férjem 5 évek idősebb nálam. Mindkettőnknek volt munkánk, és már érettségi előtt is dolgoztam a kórházban. Mivel eü szakoktató akartam lenni, az csak levelezőn volt, két év szakmai gyakorlat volt a feltétele, a diploma miatt sem kellett várni...

Nekünk bevált. Más meg 30 felett se érett rá.

2018. okt. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Amikortól el tudod tartani és nem a szülők nyakára szülsz, valamint van hol laknod. Ez lehet 18 évesen és akár 40 évesen is.
2018. okt. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Az orvosok szerint jó lenne 25 előtt, amíg a test elég rugalmas.

Átlagosan Magyarországon jelenleg 28 évesen szülnek először a nők.

---

Ami az anyagi oldalát illeti, annyi pénzed sose lesz, amennyi kellene :)

---

Talán fontosabb, hogy legyen stabil párkapcsolatod, de nem létszükséglet, csak könnyebbé teszi a dolgot.

---

Szerintem akkor vállalj gyereket, ha már nagyon szeretnél, aztán majd megoldjátok valahogy. Ha a szülők még élnek, de már nyugdíjasok, akkor be tudnak segíteni a nevelésben elég sokat, kincset érnek.

2018. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Albérletbe nem érdemes szülni? Miért is?


Az anyagi oldal egyértelmű, de azért nem kell csak erre fektetni a hangsúlyt.


A stabil párkapcsolat viszont nagyon fontos, és az sem árt, ha együtt laktok már egy ideje.

2018. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, amikor a pár mindkét tagja, és a kapcsoaltt is érett rá, hogy gyereket vállaljanak és neveljenek. Valamint, nem mellékes a megfelelő anyagi háttér sem, amin természetsen nem saját villát értek a Rózsadombon. Elég, ha van megtakarítás, stabil munkahely, annyi pénz, hogy a kieső jövedelemből is megéljenek, a nőnek is legyen jövőképes stb.


Az, hogy ez hány évesen jön el, teljesen egyéni.


Van, akinél ez 20, másoknál 40 éves korban van. A test sokáig fogamzóképes, és remek vizsgálatok, szűrések vannak ma már, és ez jó.


A lényeg: a külvilág véleménye SEMMIBEN ne befolyásoljon ebben a kérdésben.

2018. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem akkor vállalj gyereket, ha már nagyon szeretnél, aztán majd megoldjátok valahogy."



Kérdező, "valahogy"-ra soha ne vállaj gyereket!

2018. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

Lassan 1 hónapja szültem, 21 évesen. A suli utolsó évet úgy fejeztem be, hogy pocakosan. Párom 5 évvel idősebb. Neki van fix munkája és keresete. Persze ez így nem a legjobb, de így alakult. Nem tervezett baba, de párom részéről kétséges volt hogy lehet-e gyerek, így nagyon örülünk neki.


Szerintem nem a kor a lényeg. Ha egészséges a párkapcsolat és még van hozzá a megfelelő anyagi háttér miért ne?


Mikor el mondtam a családba, hogy babát várok sokan mondták, hogy jó ilyen fiatalon mert még lesz idő magunkra ha már ki repült illetve ha arra vársz hogy mindened meg legyen akkor vagy nem lesz gyereked vagy későn.

2018. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Tanulni, egyetemet végezni gyerek mellett is lehet :)

Az meg időközben bármikor előfordulhat, hogy apunak nincs munkája..

2018. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

7

Aki pedig később szül, annak 20-as, 30-as éveiben van ideje önmagára, így ez nem sok előny.


Jutott még eszembe: van olyan, hogy tökéletes pillanat, és olyan is van 20-45 között, amikor már pénz is van a gyerekre. Nm szeretem, ha valaki azzal jön, hogy nincs így. Dehogynem.

2018. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Egy 18 évesnek, aki éppen kiesett az iskolapadból semmi esetre sem javasolnám, hogy gyereket vállaljon.


De amiket te felsoroltál, azok közül nekünk egy se kellett igazán, hogy belevágjunk.


Ami nekünk fontos volt, hogy férjemnek és nekem is normális munkahelye legyen. Ő szépen lépegetett előre és engem is megbecsültek (bár engem inkább emberileg mint anyagilag, de abban bízhattam, hogy visszavesznek).

Lakásunk nem volt, de megtakarításunk bőven és a bérleti díj mellett is tudtunk félrerakni, nem szűkölködtünk.

A lányunk 1,5 éves korára vettünk sajátot.

Kocsi? :) 2 gyerekkel is csak évi egyszer-kétszer érezzük a hiányát. Belváros, jó tömegközlekedés (ami nem derogál), minden elérhető gyalog. Nyaralni pedig repülő visz.

A közeljövőben nem is tervezünk kocsit venni, a saját ház a következő, lassan kinőjük a lakásunkat.

Egyébként 30 évesen vállaltuk az elsőt.

2018. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!