Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik fiatalon lettek szülők -...

Akik fiatalon lettek szülők - így utólag jobb döntésnek láttátok volna, ha vártok még vele?

Figyelt kérdés
Nem érzitek úgy, hogy nagy terhet vettetek magatokra, mielőtt igazán élhettetek volna? Vagy élvezitek a szülőlétet?

2019. júl. 23. 22:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Sosem értettem ezt az igazán élés dolgot. Valaki tényleg azt hiszi, hogy ha megszületik a gyerek nem lehet elmenni bulizni, nyaralni, csavarogni? Vagy mit nem lehet egy anyának? :)

22 évesen szültem az elsőt, nem érzem úgy, hogy kimaradtam volna bármiből. 38 vagyok, 3 gyerekem van, és a mai napig eljárok. Nem kell mártírkodni. :)

2019. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Mi számít neked fiatalnak?


Én 26 évesen lettem, szerintem bőven nem volt korán, de néhány barátom így is szörnyülködök sőt, a mai napig vannak akik rácsodálkoznak, amikor meg tudják, hogy már két éves gyerekem van.

Én részemről nagyon nem bánom sőt, igazából utólag azt mondom, hogy ha előbb lett volna az se lett volna baj.

2019. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Én 20 évesen szültem, akkor is akartam. Nem bántam meg, nagyon élvezem. Nem éreztem, hogy bármiből kimaradok, pedig nem passzoltuk le nagyiknak, nem mentünk kettesben ápolni a házasságunkat :)

Most 22 a lányunk, én 42, férjem 47, és most értezzük legjobban magunkat.

2019. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

18 évesen szültem az elsőt, most 3 gyerekünk van, es járunk kirándulni, étterembe, csavarogni, fagyizni, es januárban megyunk eloszor öten nyaralni is, úgyhogy mi gyerekekkel is igazán élünk :))

Nem csinálnánk másképp, imádunk fiatal szülőknek lenni 💙

2019. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Minek kérdez a kérdező, ha mindenkit lepontoz?

Viccc ami itt megy már

Olyan válaszra nyom pipát amiben azt írják megbánták hogy hamar szültek?!

Az ilyennek kár válaszolni emberek...

2019. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó , lehet hogy olyanok pontoznak le minket, akik “éltek”, aztan 40 évesen jöttek ra hogy nem a buli meg a pia az élet, hanem a család...🤨😏
2019. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Számomra az a nagybetűs élet, ahogy a gyerekekkel vagyunk. Hatosban elmenni fagyizni vagy kirándulni. Felfedezni egy új várost, vagy amit mi ismerünk, azt megmutatni nekik is. Látni, ahogy magatehetetlen csecsemőből elkezdenek beszélni, járni, barátságot kötni. Látni a férjemet édesapává válni, és önmagamat figyelni kicsit kívülről is, hogy hogyan változom. Ez az élet, most élek.
2019. júl. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Én 20 évesen estem teherbe, nem tervzett gyerek, hosszú egyedülálló anyaság, befejezetlen egyetem, anyagi bizonytalanság következett rá. Imádtam mindig, hogy fiatal anya vagyok, de azért egyetem alatt nem jó szülni, később gyerek mellett nem jó egyetemre járni, olyankor már pénzt keresni kéne. Jobb lett volna diploma után szülni. De csak ez az egy szempont, ami miatt nem feltétlenül jó a fiatal anyaság.
2019. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
24 és 32 évesen szültem tehát az egyik fiatalon volt a másik nem annyira :) nem bántam meg a fiatalon szülést de mai fejjel biztos várnék még 4-5 évet. És nem a bulizás miatt hanem mert akkor még nem igazán tudtam mit szeretnék az élettől,és nagyon sok tekintetben tapasutalatlam voltam. 32 évesen teljesen másképp éltem meg a terhességet és az anyaságot de biztosan egyenfüggő is a dolog.
2019. júl. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

22 évesen szültem az elsőt. Nem a semmibe. Akkor már 3 éve együtt voltunk, 2,5 éve együtt is éltünk és házasok voltunk. 20 éves koromtól dolgoztam.

Nem bántam meg. A GYED alatt elvégeztem egy két éves OKJ-t, hogy jobb munkahelyre tudjak visszamenni.

Azért sem bánom, mert nem vagyok az a szuperanyu, aki 9-10 évig otthon tud lenni zsinórban, kicsi mellé vállal picit, stb. Nékünk a 4-5 év korkülönbség a tesók közt a legjobb. Így is még elég fiatalon, 32 évesen szültem a legkisebbet. Lassan ő is megy oviba.

Egyáltalán nem bánom. A régi osztálytársaimat látva főleg. Most szültek többen is, van aki most várja az elsőt, és sajnos több pár is hosszú ideje hiába próbálkozik.

1 éves baba mellett rohan vissza dolgozni, hogy ne kelljen kukáznia a karrierjét, esetleg addig is home office, hogy ki ne essen a multi kebeléből.

Állandóan fáradtak, idegesek, főleg ha gyorsan-gyorsan bevállalják a tesót is, amíg ki nem csúsznak az időből.

Anyagilag, karrierben ott tartok, ahol a velem egykorúak, el tudunk menni nyaralni, végre hitel mentes a családi ház. Évről évre könnyebb, ahogy nőnek a gyerekek.

Nem csinálnám másképp.

A legjobb az egészben, hogy lassan a legkisebb is elég nagy, hogy spontán programokat tudjunk csinálni, pl. hosszú hétvégén csak annyit mond a férjem, hogy pakoljunk be gyorsan két napra, és ne hagyjuk itthon a fürdőruhát.

2019. júl. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!