Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kapcsolatotok szempontjából,...

A kapcsolatotok szempontjából, miért, mikor, milyen érzésekkel vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok vagyunk. Jelenleg el se tudom képzelni, hogy gyerekünk legyen. Olyan jó érzés reggelente a mellkasán heverészni, nagyokat beszélgetni, kiabálni, ha veszekszünk (mi így adjuk ki a feszkót, de gyerek előtt nem szívesen tennénk) nyaralni nagy sétákkal, éjszakai tengerparti beszélgetésekkel.

Annyira jó együtt, hogy úgy érzem egy gyerek csak belerondítana. (Elnézést a szóért, nem jutott eszembe jobb) Tudom, hogy ez általában így van mindenkinél, ezért érdekel, nálatok hogy jött a változásra való igény? Kicsit egymásra untatok, vagy épp annyira nagy volt a szerelem, hogy alig vártátok, hogy kicsibe is lássátok a szerelmeteket? Vagy régóta jól ment minden és ez jelentette a szint lépést a kapcsolatban? Ti nem sajnáltátok egymástól az időt, amit a gyerek elvesz? Mióta voltatok együtt, amikor így döntöttetek? Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 25. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én 9 éve vagyok a férjemmel. 3 éve élünk egyedül házasokként a saját házunkban. Már rég szóba került köztünk a gyerek és most el is jött az ideje.

Attól hogy lesz egy babánk ugyan úgy össze tudunk majd bújni. Ugyan úgy lehetnek közös programjaink. Attól hogy szülők leszünk nem szűnünk meg nőnek és férfinak lenni. Annál gyönyörűbbet pedig el sem tudok képzelni, mint mikor először láttuk a fiunkat az ultrahangon. A férjem tekintete..... soha nem láttam még ilyennek.

2019. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 éve vagyunk együtt, 1 éve vagyunk házasok, és 12 hetes terhes vagyok. Terveztük a babát, de hamarabb nem szerettem volna, hasonló okok miatt, mint amiket Te is írtál. Élveztük a kettesben létet, rengeteget utaztunk, nyaraltunk. De aztán elkezdtünk vágyni a babára, először a férjem, aztán én is, így belevágtunk. Egyébként az utazgatást nem akarjuk abbahagyni, már a jövő évi nyaralást tervezgetjük, most már majd hármasban. :) Mi már vágyunk erre, de ha Ti még nem, akkor nem kell és nem is lehet ezt erőltetni. Majd jön az érzés :)
2019. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
19 éves voltam, amikor összejöttünk, 27 voltam, amikor összeházasodtunk. 28 éves koromtól lettek adottak a körülmények (iskola befejezése, munkábaállás, néhány év munkatapasztalat, otthonteremtés), hogy belevágjunk a babaprojektbe. 31 voltam, mire megszületett az első. Szóval az első randitól 12 év telt el a gyerekig. Átalakul a kapcsolat, már vágytunk gyerekre akkor.
2019. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
5 éve vagyunk együtt. Egyszercsak a fernek rám nézett és azt mondta akar egy kicsit aki félig én és félig ő. Aztán beszélgetni kezdtünk róla és belevágtunk. 3 éve vagyunk házasok. 14. Hétben vagyok. De én is úgy voltam vele, hogy nagyon jól elvagyok gyerek nélkül. Ez egy új kihívás lesz.
2019. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Derwer ***** válasza:
100%

3év kapcsolat plusz egy év házasságban vagyunk és novemberben fog születni a fiúnk.


Mi már az elején beszéltünk gyerekről, tudtuk, hogy mindketten szeretnénk majd kettőt. De házasság után, klasszikus sorrendet betartva.

Egyfajta természetes haladás ez nekünk.

Én amúgy nem vagyok ez a cukor mázas, hogy a szerelmemet lássam benne. Egyszerűen csak megakarom mutatni a világot, tanítani, egyengetni az útját.


31F

2019. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!