Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy csináljátok, hogy...

Ti hogy csináljátok, hogy időben aludjon a baba/gyerek?

Figyelt kérdés
1x alszik naponta délután 1-től 3-4-ig. Így is éjfélkor vagy utána alszik el. Reggel viszont általában 10ig alszik. Próbáltam hogy előbb ébresztem de akkor pedig alszik és a második alvás 5-6-ra esik. Bárhogy is de mindig nagyon későn alszik el. 11 hónapos lesz és 5 hónapja ez megy. Semmi kettesben töltött időnk nincs a férjemmel.
2019. júl. 29. 22:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem hagytam őket aludni reggel. A család ritmusa, hogy 6kor kelünk. Az elalvásra nem vagy hatással, de az ébredésekre igen. Ha az ébredések, étkezések időpontja fix, a többi beáll magától. Csak kitartónak és határozottnak kell lenni.
2019. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
14%
Imádom az ilyet. Amikor gyereket vállaltál mégis mire számítottál, hogy majd stopperórával te fogod beállítani mikor és mennyit fog aludni a gyerek. Ez az időszak bizony most a lemondásokról szól, nem véletlen, hogy a férjek félredugásai is főként erre az időszakra esnek. Amúgy meg nem kell túllihegni, régen 8-an aludtak egy szobában a szalmán, oszt mégis tudtak szexelni.
2019. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Nálunk az vált be /egy éves/, hogy nem hagytam aludni napközben csak egyszer. Azt is inkább 11-12körül megejtettük. Aludt kb 13ig vagy 14ig de 3után már nincs alvás. Napközben pedig egész nap fárasztom, hogy minél többet menjen. Így fél8kor fürdés, vacsi aztán alvás. Legkésőbb 8 vagy fél 9kor alszik, reggel 8kor ébred. Ha ellenkezik az alvásnál, felülne, stb nem hagyom, feküdni kell nyugton afdig simizem a hasát mig el nem alszik, de az esti alvásnál már nem kell altatni sem jóformán. Nálunk ez vált be. De minden gyerek más. Sok sikert😊

2019. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es tudom mit vállaltam és nem gondoltam hogy stopperórával fogom beállítani. Csak furcsa hogy mindenki azt mondja hogy az ő gyereke már 7-8-9kor plafon 10kor alszik mi meg fent vagyunk vele min éjfélig. Tudom hogy lemondásokkal jár de már 5 hónapja tart a későnfekvés...
2019. júl. 29. 22:25
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha felkelted reggel, akkor délután 5-kor alszik be 1 óra helyett? Fel kell kelteni reggel 7-kor rendszeresen és akkor be fog állni az alvása, este 8-kor kell fürdetni, fél 9-kor lerakni. De mindennap kell csinálni, elöbb-utobb lesz eredménye.
2019. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Délután 1-től 3-4-ig nem vagytok együtt? Mi inkább olyankor filmeztünk, szerelmeskedtünk vagy játszottunk. Estére mi már hulla fáradtak vagyunk általában.

De amúgy én reggel ébreszteném és akkor az új rendhez fog igazodni, ráadásul elég gyorsan ;)

2019. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, felfogtam, kicsi, kétszer alszik, pár hónap és már csak egyet fog aludni, továbbra is azt gondolom, hogy keltsd fel reggel.
2019. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
5-ös bocsi egy szót kihagytam. Ha korán keltem akkor 2x alszik egyszer 11korul után másodszor 5-6felé. Próbáltam hogy nem hagyom másodszor akkor pedig végül eldől de akkor is bealszik.
2019. júl. 29. 22:28
 9/21 A kérdező kommentje:
6-os férjem délután 4ig dolgozik.. :/
2019. júl. 29. 22:29
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Már nagyon pici korától kezdve az este 7 óra volt nálunk a kiindulópont. Ekkor fürdettük és utána fektettük le (kb fél 8). Ha valamiért nehezen tudott elaludni, az azt jelentette, hogy a nappali alvásán változtatni kell. 10 hónapos korában 6-7 között kelt, utána 9-10 között volt egy délelőtti, 1 és 3 között egy délutáni alvása. Olyan 1 éves kora körül volt, mikor esténként problémás volt az elalvás, így váltani kellett nappal. Most 7-ig alszik reggel, aztán déltől fel 3-ig, és este fél 8-kor fekszik le, így mindenre van időnk.

Hogy csúszott el ilyen későre nálatok az esti altatás? Este nem alszik el, mert minden túl későn történik nappal. Én fokozatosan kelteném reggel hamarabb, és előbb tenném le délután. Lehet, hogy simán szüksége lenne a két alvásra napközben, csak olyan későn kel, hogy az már nem fér bele.

2019. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!