Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Boldogabb vagy, mint mielőtt...

Boldogabb vagy, mint mielőtt gyereked lett?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám, de egyáltalán nem vagyok boldog, sőt... Rohadtul hiányzik az előző életem... A semmittevés, a nagy alvások, a szabadság. Jelenleg csak a gyerek van, még hajat mosni is csak alkalmanként van időm. Azt hittem, boldog leszek, de szörnyen érzem magam. Szétszórt vagyok, megeszi a kosz a lakást... Vajon fogom még magam összeszedettnek érezni? Akkor jó a lelkem, ha körülöttem is rend és tisztaság van. Szeretem a tervezhető és kiszámítható dolgokat... mindig mindent előre megtervezek, megszervezek, ez ad biztonságot. És most ez a teljes káosz megőrjít

Nem csak kívül, de belül is csak káoszt érzek.


2019. júl. 30. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Én a gyerekem kb 1 éves koráig így éreztem, mint te.

Most már 6 éves, imádom, fantasztikus fiú, boldog család vagyunk.

2019. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Összetett dolog amit érzek.


Az én babám 2 hós. Részben az van, amit írsz, nem vagyunk mobilisak, rugalmasak, nem lehet bármit bármikor, bárhova elmenni a lakás szalad, a teendőim nem tudom végezni, kikapcsolódás is alig. Én is szétszórt és ideges vagyok, főleg ha ki kell menni a gyerekkel, úgy érzem állandóan rá kell figyelnem és nem észlelek már semmi mást a világból.


Másrészt én azért boldog is vagyok, imádom a gyerekemet, lenyűgöző, ahogy néha már megcsillangat a kis személyisége, ahogy reagál dolgokra, ahogy magába szív dolgokat... Ahogy mosolyog, nevet... Gőgicsél.. Szerintem még csak 5 hetes a baba, várd meg ezt az időszakot, a mosolyokat, amikor meglát, és látod rajta hogy mennyire örül neked...vagy épp bárminek, ami megtetszik neki..ahogy elkezd gőgicsélni, játszani a hangjával...idővel jobban el is foglalja magát majd, és akkor nem lesz annyira fárasztó őt elszórakoztatni (ez még nálunk is csak kis részben történt meg, még mindig hurcibálni kell, szórakoztatni, magától játszani nem tud, de legalább már néha elnézelődik 5-10 percekre).

2019. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Oszinte leszek a legtöbb 5 hetes babaval szivas az élet :( én utaltam az elejet de nagyon. De par honap es lesz napirendje és belejossz es sok mindenre fog idod jutni. Mondjuk nyilvan nem fetrenghetsz egesz na0 dr azért jobb lesz.
2019. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem aki vállal gyereket, az előbb tájékozódjon, hogy mibe vág bele. Nekem még nincs gyerekem, de tudom, hogy az első év kemény, sok álmatlan éjszaka, a baba körül forog minden. Nem úgy fogok belevágni, hogy azt hiszem, minden happy és tündibündi, mert aki azt hiszi, az nagyot koppan majd, ahogy most te is. Erre nem lehet mit mondani...te vállaltad a babát, vállald azt is, ami vele jár.


Az nyugtasson meg, hogy idővel egyre könnyebb lesz, főleg a dackorszak után.

2019. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Sokkal. 😊 4 lányunk van, velük lett tekjes az életünk.
2019. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
1 éves a babám...már nem baba, ehhez még hozzá kell szoknom. Én is írhattam volna, amit te kérdező, én is ilyen tervezős-szervezős vagyok, és én sem voltam boldog. Most kezd jobb lenni.
2019. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4-es, ha hiszed, ha nem tájékozódtam. A fent leírt alaptermészetemhez tartozik az is, hogy mindig mindent tudni akarok előre. Millió forrásból olvastam utána, mire számíthatok, rengeteg anyukával beszéltem... De átélni és benne lenni akkor is teljesen más.

Hiába mondják, hogy rohadtul fog fájni valami, és el is fogadod, hogy rohadtul fog fájni, de attól még amikor valóban érzed a fájdalmat, úgy érzed, erre a szavak nem tudtak felkészíteni

2019. júl. 30. 16:43
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje nekem is nagyon nehéz volt, hónapok kellettek mire felfogtam h mostmár ez van, nem hasonlíthatom a mostanit a régi életemhez, az már nincs. Amikor visszamentem dolgozni sokat javult a helyzet, meg ahogy nőtt a gyerek. Mostmár lassan 3 éves, boldog vagyok , boldogabb mint előtte voltam, új értelmet nyert az életem vele 🙂 de ehhez kellett idő, sokszor voltam a padlón. Kitartás hidd el lassan te is összeszeded magad, sokkal de sokkal jobb lesz. Most minden felborult, de lassan minden a helyére kerül.
2019. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Lehet velem van a baj, egy majdnem 3 eves totalisan kikeszit, ez a dackorszak rosszabb, mint egy par hos baba, aki meg kb nm csinal semmit csak fekszik... Na egy 3 eves pakol, kiabal, elszalad, valogat, hisztizik, ellenkezik, csak azert se hallgat ram.... Total elegem van a nap vegere
2019. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

NEM!

6 éves, még mindig úgy érzem, hogy rohadt nagy hiba volt nem védekezni!

2019. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!